Loading...

Google هم به صف مخالفان Flash پیوست!

|
Google هم به صف مخالفان Flash پیوست!

از زمان های دور (البته در دنیای اینترنت) انیمیشن های فلش جزو ثابت بسیاری از وب سایت ها بوده اند. البته معمولا کمتر پیش آمده که فلش ها اطلاعات مفیدی در اختیار کاربر قرار دهند و بیش از اینکه به طراحی و شکل دهی گرافیکی وب سایت ها کمک کنند، وسیله ای برای نمایش تبلیغات بوده اند. همین اتفاق باعث شده روز به روز از محبوبیت فلش کاسته شود و اخیرا کار به جایی رسیده که کمپانی های بزرگ به صورت نوبتی از پشتیبانی از فلش شانه خالی می کنند. در این زمینه اولین شرکتی که به یاد می آوریم اپل بود و استیو جابز فقید عقیده داشت فلش به هیچ دردی نمی خورد. هر چند آن زمان عده ای با این نظر مخالفت کردند اما رفته رفته گروه بیشتری با آن هم صدا شدند و حالا هم بزرگانی مانند گوگل تصمیم گرفته اند گام های آخر برای پایان دادن به عمر فلش را بردارند.

ویژگی جدیدی که در نسخه بتای مرورگر کروم در ماه ژوئن قرار داده شده بود قرار است از اول سپتامبر در نسخه نهایی آن هم لحاظ شود. به وسیله این ویژگی البته گوگل قصد ندارد به صورت مستقیم خود را با فلش دوستان درگیر کند و به همین دلیل قابلیت متوقف کردن (Pause) انیمیشن های فلش را در اختیار کاربران قرار داده است. هر چند محتواهای اصلی نظیر ویدئو ها همچنان به کمک فلش پخش خواهند شد و محدودیتی در آنها به وجود نیامده است. به عقیده گوگل قابلیت جدید می تواند باعث متوقف شدن بسیاری از تبلیغات ساخته شده توسط فلش شود. کاربران می توانند در صورت تمایل همه انیمیشن های فلش را اجرا کنند که برای این کار می بایست تنظیمات اولیه کروم را تغییر دهند. به گفته گوگل این کار برای کاهش مصرف باتری توسط کروم و در نتیجه بالا بردن بازده لپ تاپ ها و تجهیزات دیجیتال انجام خواهد شد. دیگر شرکتی هم که ساز مخالفت با فلش را کوک کرده آمازون است. آنها هم قرار است از اول سپتامبر به بعد آگهی های فلش در سایت خود را متوقف کنند و به این ترتیب به فهرست کروم، فایرفاکس و سافاری بپیوندند.

البته می توان از نقطه نظر دیگری هم به این اتفاقات توجه کرد. یکی دیگر از مزایای حذف فلش، پایین آوردن ریسک پذیری رایانه ها می باشد، زیرا بسیاری از محتواهای مخرب از طریق آگهی های فلش در اینترنت منتشر می شدند. متخصصین گوگل متوجه شده اند که هکرها با به استفاده از این گونه تبلیغات، بسیاری از رایانه های ویندوزی و نیز Mac را آلوده کرده اند. گوگل به فکر تبلیغات دهنده ها بوده و سعی دارد آنها را به استفاده از HTML 5 تشویق کند. به این ترتیب می توان گفت در آینده ای بسیار نزدیک باید با یکی از قدیمی ترین ویژگی های دنیای وب خداحافظی کنیم.

 

 

 

 

0
نظرات
  ارسال نظر

  لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
  - دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
  - نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
  - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
  - از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.

  برگشت به بالا