Loading...

بررسی های جدید نشان از عدم تاثیر موبایل ها بر خواب ناکافی شما می‌دهند!

|
بررسی های جدید نشان از عدم تاثیر موبایل ها بر خواب ناکافی شما می‌دهند!

احتمالا تا به امروز یک یا دو مقاله در باب اثرات منفی خیره شدن به نمایشگر موبایل قبل از خواب خوانده اید اما مطالعه ای که نتایج آن اخیرا در نشریه Current Biology منتشر شده نشان می دهد که ما احتملا این ربات های کوچک را بدون دلیل مورد سرزنش قرار می دهیم.

بسیاری از مقالاتی که با مضمون «نقش نامطلوب نمایشگرهای موبایل در پروسه خواب» منتشر می شوند برپایه این ایده تدوین شده اند که پیش از کشف الکتریسیته، تلفن های هوشمند و لپ تاپ، آدم ها ساعات طولانی تری می خوابیدند اما آنطور که در نشریه اکونومیست آمده، نمی توان تشخیص داد نیاکانمان دقیقا چه مدتی را صرف خوابیدن خود می کردند.

حالا دو تن از پژوهشگران برای رفع این مساله سه گروه از موجوداتی که در عصر قبل از صنعتی شدن می زیستند را مورد بررسی قرار داده اند: Hadzaها در شمال تانزانیا، Ju/’hoansi San ها از صحرای کالاهاری در آفریقای جنوبی و  Tsimané در بولیوی.

این گروه از پژوهشگران بعد از ۱۱۵۶ روز فعالیت برای گردآوری اطلاعات دریافتند که متوسط زمان خواب در میان این گروه ها، برابر با ۶٫۵ ساعت در شب بوده است و در جوامع صنعتی اما این میزان برابر با ۷٫۵ ساعت اندازه گیری شده. از همین رو شاید خواب شبانه نسل های امروزی آنطور هم که تصور می شود کوتاه نباشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0
نظرات
  ارسال نظر

  لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
  - دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
  - نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
  - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
  - از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.

  برگشت به بالا