Loading...

با تغییرات آینده Nvidia ، دانلود آپدیت درایور های گرافیکی برای کاربران ایرانی دشوار تر خواهد شد

|
با تغییرات آینده Nvidia ، دانلود آپدیت درایور های گرافیکی برای کاربران ایرانی دشوار تر خواهد شد

کسانی که با بازی های کامپیوتری بیش از دیگران سر و کله می زنند و از کارت گرافیک سیستم کامپیوتری خود (البته منظور کارت های جیفورس شرکت انویدیاست) بیش از کاربران عادی کار می کشند، قطعاً به خوبی می دانند که شرکت انویدیا هر چند وقت یک بار برای بهبود کارآیی کارت های گرافیک ساخت خود و همچنین همگام سازی بهینه تر آن ها با بازی های کامپیوتری جدید، آپدیت های تازه ای را منتشر کرده و آن ها را در اختیار دارندگان محصولات خود قرار می دهد. اگر همراه همیشگی وب سایت سخت افزار باشید حتماً از این موضوع آگاه هستید که به محض انتشار آپدیت های جدید کارت های گرافیک انویدیا، ما آن ها را در وب سایت خود برای دانلود در اختیار علاقمندان قرار می دهیم. به احتمال فراوان بسیاری از شما که اکنون مشغول خواندن این متن هستید همواره عملیات آپدیت درایور کارت های گرافیک جی فورس خود را از طریق وب سایت سخت افزار به انجام می رسانید. اگر جزو این دسته از افراد به شمار می روید، خبر بدی برایتان داریم. چرا که شاید به زودی دیگر نتوانید این کار را انجام دهید. اگر کنجکاو به دانستن چرایی این ماجرا هستید می توانید در ادامه ی این مطلب ما را همراهی کنید.

 

 

شرکت انویدیا چندی است که نام Game Ready Drivers را برای ارائه کردن آپدیت های جدید درایور های گرافیکی محصولات خود برگزیده است و به زودی قصد دارد تا فرآیند دانلود این آپدیت ها را تنها به نرم افزار Geforce Experience محدود کند. به این ترتیب که شما از این پس آپدیت های جدید برای درایور کارت های گرافیک جی فورس خود را تنها از طریق نرم افزار Geforce Experience می توانید دانلود کنید و علاوه بر آن به یک ایمل واقعی نیز برای ثبت در این نرم افزار واسطه احتیاج خواهید داشت. در همین راستا مدیر ارشد برنامه های انویدیا یعنی آقای شان پلیتیه لزوم اتصال به نرم افزار اختصاصی انویدیا یا همان Geforce Experience برای دانلود آپدیت های گرافیکی جدید کارت های جی فورس را به نیاز اصلی گیمر ها در این زمینه مربوط می داند. او معتقد است که بسیاری از کاربران کامپیوتر، گیمر های حرفه ای به شمار نمی روند و از همین رو سیستم های کامپیوتری شان علاوه بر امور روزمره گاهی هم شاهد اجرای تعدادی بازی کامپیوتری خواهد بود. بنا بر این کاربران مذکور هیچ نیازی ندارند که درایور های جدید گرافیکی را در همان زمان عرضه دانلود نمایند و می توانند این درایور ها را در زمان نیاز، همانند گذشته از طریق وب سایت رسمی انویدیا دانلود نمایند. اما نکته ی کلیدی این جاست که از این پس وب سایت انویدیا درایور های جدید را با فاصله ای چند ماهه برای دانلود در اختیار کاربران خود قرار می دهد و در واقع این درایور های گرافیکی جدید، بر خلاف روند سابق به محض انتشار بر روی وب سایت انویدیا قرار نخواهند گرفت. در سوی دیگر قضیه گیمر های حرفه ای قرار دارند که خوراک شبانه روزی شان کار کشیدن از کارت های گرافیک سیستم های کامپیوتری خود است و از همین رو به محض انتشار درایور های جدید، مشتری پر و پا قرص آن ها خواهند بود. در واقع این دسته از کاربران محصولات انویدیا، از این پس تنها از طریق نرم افزار Geforce Experience قادر به دانلود تازه ترین آپدیت های کارت های گرافیک خود خواهند بود و جز این راه، روش دیگری را پیش روی خود نمی بینند.

 

geforce-experience

 

بخش نا امید کننده ی ماجرا این جاست که استفاده از نرم افزار Geforce Experience به منظور دانلود آپدیت های گرافیکی درایور های جی فورس، کار چندان راحتی برای کاربران ایرانی به شمار نمی رود و آن ها در این زمینه نیاز به عبور از هفت خوان رستم خواهند داشت. چرا که کاربران ایرانی برای این کار نیاز به استفاده از نرم افزار های اسمش را نبر (!) برای دور زدن سد های اینترنتی اسمش را نبر دارند (!) و تازه در صورت استفاده از چنین روشی باز هم فرآیند دانلود آپدیت های گرافیکی از طریق نرم افزار Geforce Experience فرآیندی بسیار فرسایشی و اعصاب خرد کن محسوب می شود. اگر همانند نگارنده به انجام این عمل اقدام کرده باشید حتماً به خوبی می دانید که این روش به دلیل سرعت اینترنت پایین ما و همچنین مختل شدن مداوم روند دانلود بنا بر وجود کوسه هایی که به طور مداوم عادت به گاز زدن سیم های زیر دریا دارند و دلایلی از این دست (!) به هیچ وجه روش کارآمدی محسوب نمی شود.

جالب این جاست که شان پلیتیه معتقد است چیزی نزدیک به 90 در صد کاربران محصولات انویدیا درایور های گرافیکی خود را از طریق نرم افزار Geforce Experience آپدیت می نمایند و از همین رو اعضای شرکت انویدیا به دلیل پر مخاطب بودن این روش، قصد دارند آن را به روشی اجباری برای کاربران تبدیل نمایند! البته به آمار جناب پلیتیه می توان شک و شبهات فراوانی را وارد دانست و در این میان تنها دلیلی که می توان برای این اقدام شرکت انویدیا برشمرد، تشویق کاربران به استفاده ی هر چه بیشتر از نرم افزار Geforce Experience و استفاده از خدمات جدید این نرم افزار است که البته اکثرشان در کشور ما بنا به دلایل متعدد عملاً بی استفاده هستند. در همین راستا چندی پیش شاهد ارتقا یافتن قابلیت های موجود در این نرم افزار انحصاری توسط یک آپدیت بتا بودیم که اکثر جنبه های آن به فرآیند استریم کردن بازی های کامپیوتری توسط پلتفرم های شیلد انویدیا مربوط می شد. به این ترتیب که وضوح تصاویر استریم شده اکنون از 720 پیکسل به 1080 پیکسل ارتقا یافته است که البته در همان نرخ فریم 60 انجام خواهد شد. ضمن این که دارندگان پلتفرم های شیلد اکنون می توانند شاهد اِنکود تصویری 4k در حین فرآیند استریم بازی های محبوب خود باشند. در هر صورت از شواهد امر این گونه بر می آید که از ماه دسامبر امسال فرآیند آپدیت درایور های گرافیکی محصولات انویدیا برای کاربران این محصولات تنها از طریق نرم افزار Geforce Experience مقدور خواهد بود. در واقع اجبار و تاکید بی دلیل انویدیا به این عمل ما را بیش از هر چیز به یاد آن دسته از دوستانی می اندازد که هر روز با آن ها برخورد داریم و به زور قصد هدایت ما به مقصدی را دارند که تنها خود می پسندند!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0
نظرات
  ارسال نظر

  لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
  - دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
  - نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
  - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
  - از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.

  برگشت به بالا