Loading...

Microsoft می خواهد کاربران MacBook را به استفاده از Surface Book سوق دهد

| | 0 نظر
Microsoft می خواهد کاربران MacBook را به استفاده از Surface Book سوق دهد
هنوز یک ماه از معرفی سرفس بوک سپری نشده و این شرکت در روز گذشته، عرضه عمومی این دستگاه را برای کاربرانی که پیش سفارش خود را مدتی قبل به ثبت رسانده بودند، آغاز کرد.

 

در مراسم معارفه این لپ تاپ، مایکروسافت آن را در کنار مک بوک پرو قرار داد و اذعان داشت که سرعت لپ تاپی که توسعه داده، دو برابر مک بوک پروی ۱۳ اینچی از اپل است. جدا از حقیقت داشتن و یا نداشتن این ادعا، باید به این موضوع توجه داشت که مایکروسافت به شدت کاربران مک را با سرفس بوک هدف گرفته است.

دلیل این موضوع نیز کاملا مشخص است؛ لپ تاپ های ویندوزی تا کنون پرچمدار صاحب نامی نداشته اند و کاربرانی که به کیفیت ساخت اهمیت ویژه ای می دادند، به سراغ خرید مک بوک های اپل می رفتند. اکنون کمپانی ساکن ردموند بخشی جدید در وب سایت خود راه اندازی نموده و در آن نحوه مهاجرت از مک به سرفس بوک را به شکل کامل توضیح داده است.

در میان این توضیحات می توان اطلاعات بسیاری در مورد کلیدهای میانبر کیبورد، تغییراتی که در ترکپد این محصول داده شده و نحوه جستجو در ویندوز ۱۰ و توضیحات کامل تری را برای کاربرانی که صرفا با مک آشنایی دارند مشاهده کرد. مایکروسافت در صفحه جدید، تلاش کرده همه نیازهایی که کاربران مک ممکن است در ویندوز داشته باشند را در نظر گیرد و به آنها پاسخ دهد.

لازم به اشاره است که در سال ۲۰۰۲، اپل کمپین مشابهی راه اندازی نمود و از کاربران ویندوز دعوت کرد که MacBook را امتحان کنند. چنین کاری به خودی خود، هیچ اشکالی ندارد و در دنیای پر از تبلیغات امروزی، امری قابل قبول است اما از زمانی که اپل چنین کاری را انجام داد، بیش از ۱۳ سال می گذرد و حالا مایکروسافت در پی قانع کردن کاربران مک بوک به استفاده از سرفس بوک یا بهتر است بگوییم ویندوز است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات
  ارسال نظر

  لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
  - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  - از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.
  - دیدگاهتان مربوط به محصول باشد.
  - دیدگاهتان به زبان فارسی باشد.
  - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ در سایت عضو شوید و عکس دلخواه خود را (مطابق با شرایط درج شده در راهنمای سایت) آپلود نمایید.