Loading...

فناوری 3D XPoint اینتل سرعت 7 برابری حافظه های SDD را به همراه دارد

|
فناوری 3D XPoint اینتل سرعت 7 برابری حافظه های SDD را به همراه دارد

فناوری سه بعدی به کار رفته در چیپ ست های حافظه به زودی جایگزین چیپ ست های NAND می گردد و اولین نسل از این فناوری در کنفرانس Oracle Open World توسط اینتل معرفی گردید. در حال حاضر فناوری 3D XPoint قرار است تنها در درایو های سالید حرفه ای با عملکرد بالا استفاده شود که طبق تست های اولیه صورت گرفته، نتایج قابل توجهی به دست آمده است. فناوری حافظه جدید به زودی در SSD های اینتل به نام Optane مورد استفاده قرار می گیرد و در پلتفرم های متعددی مانند M.2 PCI، U.2 PCI و پروتکل جدید NVMe تولید می شود.

عملکرد دستیابی تصادفی در درایو های Optane به میزان 4.42 برابر بهتر از درایو های مجهز به چیپ ست NAND می باشد و زمان تاخیر به میزان 6.44 برابر بهینه تر است.

 

درایو SSD با فناوری حافظه 3D XPoint اینتل

 

طبق نتایج به دست آمده از نرم افزار Oracle، درایو های جدید اینتل می توانند به میزان 7.13 برابر عملکرد بهتری در زمینه IOPS ارائه کنند. بخش دیگری از این مراسم به معرفی یک حافظه رم DDR4 اختصاص داشت که در ساخت آن از فناوری حافظه 3D XPoint بهره گرفته شده و در حال حاضر تنها نمونه های اولیه آن تولید می گردد تا پس از انجام تست و امکان سنجی برای تولید انبوه روانه بازار شود.

 

درایو SSD با فناوری حافظه 3D XPoint اینتل

 

قرار گرفتن حافظه رم و SSD با فناوری جدید اینتل در کنار یکدیگر به طور حتم می تواند سرعت قابل توجهی در اختیار کاربران قرار دهد. سرعت بخشیدن به حافظه و تجهیزات ذخیره سازی یکی از اهداف مهم اینتل به شمار می رود تا محدودیت های پیش رو برای در اختیار گرفتن یک کامپیوتر شخصی سریع و قدرتمند از میان برداشته شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0
نظرات
  ارسال نظر

  لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
  - دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
  - نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
  - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
  - از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.

  برگشت به بالا