George Hotz ؛ هکر معروف PS3 و جیلبریک کننده iPhone به صورت انفرادی خودروی بدون سرنشین می سازد!

George Hotz ؛ هکر معروف PS3 و جیلبریک کننده iPhone به صورت انفرادی خودروی بدون سرنشین می سازد!

جورج هاتز، هکری که برای اولین بار آیفون را جیلبریک و پلی استیشن 3 را هک نمود حالا به تنهایی در برابر مهندسین تسلا و گوگل ایستاده است. وی در گاراژ خانه خود یک سدان Acura ILX را خودران ساخته. به گزارش بلومبرگ، گویا این ماشین واقعا نیازی به راننده ندارد و می تواند به صورت برنامه ریزی شده حرکت کند. با در نظر گرفتن اینکه جورج هاتز کار خود را تازه در ماه اکتبر آغاز کرده، پیشرفت وی خارق العاده است.

هاتز پس از کار کردن برای چندین کمپانی بزرگ، حالا مستقل شده است. از نگاه او کار کردن برای دیگران راضی کننده نیست و وی خروجی کافی را ندارد، به همین دلیل شرکتی تک نفره به نام comma.ai را پدید آورده و هدف او از بین بردن Mobileye است، شرکتی که قطعات مربوط به وسایل نقلیه خودران را برای تسلا و دیگر کمپانی ها فراهم می آورد.

بلومبرگ می گوید که فعالیت های هاتز حتی مورد استقبال ایلان ماسک هم واقع شده و پیشنهاد کاری برای او ارسال کرده اما هاتز علاقه چندانی به کار کردن با ماسک در این مرحله ندارد. هاتز ادعا می کند آنچه که توسعه داده به نسبت محصولی که دیگران ارائه کرده اند متفاوت است، چرا که روی قوانین برنامه نویسی شده رانندگی اتکا ندارد. هر چه که سیستم وی می داند از طریق یادگیری عمیق هوش مصنوعی بوده. ساده است، وی رانندگی کرده و هوش مصنوعی هم یاد گرفته. جالب است بدانید که جورج هاتز می خواهد چند ماه برای اوبر کار کند تا هوش مصنوعی اش سریع تر یاد بگیرد.

مشکل اینجاست که شاید یک ماشین خودران همانند یک انسان عمل نکند. انسان ها اشتباه می کنند و اکثرا هیچ کدام از ما در ابتدای کار، رانندگان خوبی نیستیم. بنابراین اتکا به چنین مسئله ای هم شاید قابل اعتماد نباشد. به هر صورت، جورج هاتز هر چقدر هم که نابغه باشد، هنوز چند هفته از شروع کارش نمی گذرد و مسلما باید مدت زمان بیشتری صرف توسعه سیستم خود کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.