AMD نسل هفتم پردازنده های سری A را برای دسکتاپ معرفی کرد

AMD نسل هفتم پردازنده های سری A را برای دسکتاپ معرفی کرد

AMD نسل هفتم پردازنده های سری A را برای استفاده در کامپیوترهای از پیش آماده معرفی کرد. این پردازنده ها با برخورداری از هسته های پردازشی Excavator، مبتنی بر Bristol Ridge و سوکت AM4 هستند. علی رغم اینکه این پردازنده ها بر پایه سوکت جدید AM4 و با پشتیبانی از ماژول های حافظه DDR4 هستند، اما هنوز معماری ZEN آماده نیست.

APUهای سری Summit Ridge بر پایه هسته های پردازشی Excavator هستند. بسته به مدل، این پردازنده ها می توانند تا هشت هسته پردازنده گرافیکی داشته باشند. بنابراین APUهای سری AMD A دارای تا 4 هسته پردازشی Excavator  و تا هشت هسته پردازش گرافیکی بر پایه معماری GCN  هستند. توان حرارتی این تراشه ها بسته به مدل 35 یا 65 وات است. این APU ها تحت خانواده A12 تا A6 عرضه می شوند.

این APUها پشتیبانی بهتری از کدک های VP9 ،HEVC و H.265 آن هم با مصرف کمتر انرژی ارائه می کنند. پلتفرم AM4 از هر دو نسل از ماژول های حافظه DDR3 و DDR4 با فرکانس تا 2400 مگاهرتز پشتیبانی می کند. در حالی که این APUها مبتنی بر معماری ZEN نیستند، اما سوکت AM4  از پردازنده های مبتنی بر معماری ZEN  نیز پشتیبانی می کنند. پردازنده های جدیدی که امروز AMD  معرفی کرد، دارای ویژگی های تازه ای چون پشتیبانی از ماژول های حافظه DDR4,،شکاف توسعه PCI-Express  نسل سوم، درگاه 3, USB 3.1 نسل دوم، پشتیبانی از پروتکل NVMe و SATA Express هستند.

 

 

APUهای نسل هفتم سری AMD A در قالب کامپیوترهای از پیش آماده ساخت HP  و Lenovo در ماه های باقی مانده سال میلادی جاری، به بازارهای جهانی حمل می شوند اما مشخص نیست در طول سال جاری عرضه شوند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.