کارت گرافیک Radeon RX480 به صورت رسمی معرفی شد

کارت گرافیک Radeon RX480 به صورت رسمی معرفی شد

همانطور که در روزهای پیشین نیز بدان اشاره کرده بودیم،قرار بر آن بود که کمپانی AMD در روز دوم از نمایشگاه کامپیوتکس 2016،کنفرانس خبری خود را آغاز کرده و حداقل یک کارت گرافیک جدید از خانواده "ستاره قطبی" را معرفی نماید.اینک وقت آن رسیده است که حریف AMD پا به داخل رینگ مبارزه با پاسکال بگذارد!

این کارت گرافیک تحت عنوان RADEON RX480 معرفی شد.این محصول در معماری 14 نانومتری تولید شده و بین 4 و یا 8 گیگابایت حافظه اختصاصی از نوع GDDR5 خواهد داشت.یک رابط 256 بیتی نیز پردازش ها را به حافظه متصل کرده است.معماری این کارت گرافیک بر مبنی ستاره قطبی 10 است.

توان حرارتی آن نیز 150 وات اعلام گشت.یعنی دقیقا به مشابه کارت گرافیک GTX1070 از پاسکال.تعداد 2304 پردازنده جریانی در GPU فعال است.AMD مدعی توان پردزاشی RADEON RX480 تا 5.5 ترافلاپ شده است.این کارت گرافیک از تکنیک HDR به خوبی پشتیبانی کرده و اینترفیس های مدرن مانند DP 1.4 را تحت پوشش خود دارد.تعداد 36 واحد CU نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

این کارت گرافیک موفق به اخذ تائیدیه از تولید کنندگان اصلی هدست HTC و Oculus شده است.قیمت آن در نسخه 4 گیگابایتی تنها 199 دلار و در نسخه 8 گیگابایتی نیز 230 دلار است. RADEON RX480در ماه جاری و در روزهای آینده روانه بازار خواهد شد.AMD در طی معرفی این کارت گرافیک گفت:این محصول به شیوه ای طراحی شده است که پرفورمنس یک کارت گرافیک 500 دلاری را با قیمت 199 دلار ارائه دهد.

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.