Loading...

کارت گرافیک GTX 1080 Turbo از سوی Asus معرفی شد، مدلی ارزان قیمت تر از Strix

|
کارت گرافیک GTX 1080 Turbo از سوی Asus معرفی شد، مدلی ارزان قیمت تر از Strix

پیش تر کسانی که پولشان به کارت های تمام کاستوم قدرتمند نمی رسید سراغ مدل مرجع کارت های انویدیا می رفتند، اما انویدیا با GTX 1080 و 1070، مدل مرجع را با قیمت بالاتری و نزدیک به گونه های کاستوم عرضه می کند. در چنین وضعی اسوس یک کارت گرافیک نیمه کاستوم  به نام GeForce GTX 1080 Turbo (با شناسه TURBO-GTX1080-8G) را برای گیمرها تدارک دیده است. این کارت ارزان تر از مدل ROG STRIX و همچنین مدل مرجع GTX 1080 خواهد بود.

 درست همانند مدل مرجع (Founders Edition)، این کارت به راهکار خنک سازی از نوع دمنده مجهز است که هوای داغ با عبور از محفظه رادیاتور و خنک سازی اجزای کارت، از پشت کارت خارج می شود و باعث انتقال حرارت به دیگر قطعات درون کیس نمی شود.

 

 

 

 

این کارت دارای همان فرکانس های مدل مرجع می باشد، فرکانس پایه هسته 1607 مگاهرتز و فرکانس بوست هسته 1733 مگاهرتز است. فرکانس موثر حافظه نیز همان 10 گیگاهرتز دست نخورده باقی مانده است. دومین ویژگی مشترک GeForce GTX 1080 Turbo با مدل مرجع، بهره گیری از تنها یک کانکتور 8 پینی PCIe برای تغذیه است.

 

این کارت دارای لوگوی ASUS با نورپردازی RGB LED است. درست همانند مدل ROG STRIX، این کارت نیز دارای یک هدر 4 پینی برای متصل کردن حدقل یک فن به کارت گرافیک و کنترل سرعت چرخش فن بر اساس دمای پردازنده گرافیکی کارت است. درگاه های خروجی تصویر این کارت همان هایی است که در مدل ROG STRIX یافت می شود و متشکل از دو عدد DisplayPort 1.4 و دو عدد HDMI 2.0b است.

 

هرچند قیمت این محصول تاکنون اعلام نشده است، اما انتظار می رود از مدل مرجع و همچنین ROG STRIX ارزان تر باشد.

 

 

 

 

 

0
نظرات
  ارسال نظر

  لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
  - دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
  - نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
  - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
  - از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.

  برگشت به بالا