Asus ، MSI و Sapphire کارت های کاستوم Radeon RX 480 خود را معرفی کردند

Asus ، MSI و Sapphire کارت های کاستوم Radeon RX 480 خود را معرفی کردند

روز گذشته فروش مدل مرجع Radeon RX 480 آغاز شد اما بسیاری از گیمر‌ها منتظر گونه‌های کاستوم مجهز به برد PCB بهتر و کولر قدرتمند‌تر نشسته‌اند. هر ایسوس و MSI تیزری از کارت‌های کاستوم Radeon RX 480 خود را منتشر کرده‌اند. ایسوس به زودی کارت Radeon RX 480 Strix را عرضه می‌کند. این کارت به راهکار خنک سازی قدرتمند DirectCU III با سه عدد فن مجهز خواهد بود. در آن سو MSI کارت RX 480 X Gaming را برای گیمر‌ها تدارک دیده است.

فروش AMD Radeon RX 480 از روز گذشته آغاز شده اما در حال حاضر تنها طراحی مرجع در دسترس است. به زودی سازندگان کارت‌های گرافیک گونه‌های کاستوم اختصاصی خود را عرضه می‌کنند و ایسوس نیز مدل Strix را برای علاقمندان آماده کرده است. در حال حاضر سازندگان فرکانس هسته و حافظه کارت‌های کاستوم خود را اعلام نمی‌کنند اما می‌توان مطمئن بود که ایسوس مدل 8 گیگابایتی را مجهز به کولر دارای نور‌پردازی RGB LED ارائه می‌کند. ایسوس اعلام داشته این کارت خیلی زود عرضه می‌شود اما زمان مشخصی دست نشان نکرده است. قیمت Radeon RX 480 Strix هنوز مشخص نیست و نمی‌دانیم آیا از مدل مرجع گران‌تر خواهد بود یا نه. طراحی مرجع مدل 8 گیگابایتی RX 480 با قیمت 239 دلار عرضه می‌شود و قیمت بالا‌تر برای کارت‌های کاستوم دور از انتظار نیست.

 

 

 

 

MSI نیز یک کارت کاستوم RX 480 دارد، هرچند این سازنده در مورد کارت آتی خود اطلاعاتی ارائه نکرده، اما می‌دانیم Radeon RX 480 X Gaming. نام دارد. این کارت به کولر اختصاصی با دو فن (به احتمال زیاد TwinFrozr V) مجهز است.
مشخص نیست کارت‌های کاستوم چه موقع عرضه می‌شوند.

 

 

 

در تازه‌ترین معرفی کارت های کاستوم این سری، Sapphire کارت Radeon RX 480 NITRO را به گیمر‌ها وعده داده است.

 

طبق تصویر منتشر شده، فن‌های این کارت دارای نور‌پردازی هستند. همچنین توان مورد نیاز این کارت توسط یک عدد کانکتور 8 پینی تامین می‌شود که در مقایسه با کانکتور 6 پینی در طراحی مرجع، یک بهبود محسوب می‌شود. پیش‌تر تصاویری از همین کارت منتشر شده بود که محفظه کولر نقره‌ای بود اما در تصویر رسمی اخیر، محفظه کولر مشکی است. با این حال هنوز مشخص نیست Sapphire طراحی این کارت را تغییر داده و یا هر دو گونه با تفاوت‌هایی عرضه می‌شوند.

مدل مرجع Radeon RX 480 با قیمت 239 دلار، کارایی بالاتر از کارت های GTX 970 و حتی در برخی عناوین بهتر از GTX 980 را ارائه می کند.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.