کارت های گرافیک Asus GTX 1070 Turbo و Gigabyte GTX 1070 WindForce 2X راه حلی برای کاربران با بودجه محدود

کارت های گرافیک Asus GTX 1070 Turbo و Gigabyte GTX 1070 WindForce 2X راه حلی برای کاربران با بودجه محدود
GTX 1070 Turbo و GTX 1070 WindForce 2X محصولاتی ارزان و مقرون به صرفه از شرکت های ایسوس و گیگابایت معرفی شدند.

 

گیگابت یک کارت گرافیک GeForce GTX 1070 کاستوم مقرون به صرفه به نام GTX 1070 WindForce OC (مدل: GV-N1070WF2OC-8GD) معرفی کرد. این کارت در مقایسه با مدل G1 Gaming دارای کولر ساده‌تر WindForce 2X است. کولر این کارت دارای یک رادیاتور آلومینومی کوچکتری است که توسط یک جفت فن 90 میلی متری خنک می‌شود. فن‌ها در مواقع بلااستفادگی با هدف به صفر رساندن آلودگی صوتی، غیر فعال می‌شوند.

این کارت به مقدار کمی از پیش اورکلاک شده و فرکانس پایه هسته آن در حالت گیمینگ 1556 مگاهرتز است که در حالت بوست به 1746 مگاهرتز می‌رسد. با انتخاب پیکربندی OC mode فرکانس پایه هسته به 1582 مگاهرتز و فرکانس بوست هسته به 1771 مگاهرتز افزایش می‌یابد. فرکانس پایه و بوست هسته در مدل مرجع به ترتیب 1506 مگاهرتز و 1683 مگاهرتز است. فرکانس حافظه‌‌ همان 8 گیگاهرتز مرجع دست نخورده باقی مانده است.

 

 

توان مورد نیاز این کارت از طریق تنها یک کانکتور 8 پینی تامین می‌شود.  درگاه‌های خروجی تصویر متشکل از سه عدد درگاه DisplayPort 1. 4، یک عدد HDMI 2. 0b و یک عدد dual-link DVI است.

انتظار می‌رود قیمت این محصول به قیمت پایه کارت گرافیک GTX 1070، حدود 379 دلار، نزدیک تر باشد.

ایسوس نیز یک کارت گرافیک نیمه کاستوم  به نام GeForce GTX 1070 Turbo (با شناسه TURBO-GTX1070-8G) معرفی کرد. این کارت با قیمت کمتر تر از مدل ROG STRIX و همچنین مدل مرجع GTX 1070 عرضه می شود و انتخاب خوبی برای گیمرهایی است که می خواهند کمتر بپردازند.

درست همانند مدل مرجع (Founders Edition)، این کارت به راهکار خنک سازی از نوع دمنده مجهز است که هوای داغ با عبور از محفظه رادیاتور و خنک سازی اجزای کارت، از پشت کارت خارج می شود و باعث انتقال حرارت به دیگر قطعات درون کیس نمی شود.

این کارت دارای همان فرکانس های مدل مرجع می باشد، فرکانس پایه هسته 1503 مگاهرتز و فرکانس بوست هسته 1683 مگاهرتز است. فرکانس موثر حافظه نیز همان 8 گیگاهرتز دست نخورده باقی مانده است. دومین ویژگی مشترک GeForce GTX 1070 Turbo با مدل مرجع، بهره گیری از تنها یک کانکتور 8 پینی PCIe برای تغذیه است.

این کارت مبتنی بر طراحی برد PCB نیمه کاستوم ایسوس با یک ویژگی بسیار جالب است. بر روی کارت یک عدد هدر فن 4 پینی PWN تعبیه شده که از طریق آن می توان دست کم سرعت چرخش یکی از فن های کیس را بر اساس دمای پردازنده گرافیکی و یا از طریق رابط کاربری نرم افزار اختصاصی ایسوس کنترل کرد.

انتظار می رود قیمت این کارت حدود 379 دلار باشد.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.