Intel خواهان عدم استفاده John McAfee از نامش شد!

Intel خواهان عدم استفاده John McAfee از نامش شد!
گاهی اوقات برای یک فرد، چیزی جز نامش باقی نمی ماند، اما ظاهراً اینتل قصد دارد همین سرمایه را نیز از مرد معتاد دنیای امنیت یعنی «جان مک آفی» بگیرد.

 

چندی پیش در ماه مه کمپانی «MGT Capital Investment» اعلام کرد «جان مک آفی» به سمت «مدیر ارشد مالی» آنها درآمده، و همین خبر کافی بود تا ارزش سهام آنها از 36 سنت به 5.38 دلار به ازای هر سهم صعود کند. سریعاً پس از این خبر، آنها اعلام کردند قصد خرید «D-Vasive» به عنوان «یکی از برترین نرم افزارهای ضد جاسوسی» را دارند، ضمن اینکه می خواهند نام کمپانی را به «John McAfee Global Technologies, Inc» تغییر دهند.

ظاهراً این فرایند به مذاق مدیران اینتل خوش نیامده، زیرا آنها اعتراض خود نسبت به این موضوع را به دادگاه اعلام کرده و می گویند در صورت اجرای این تغییر نام، رویه قانونی را در پیش خواهند گرفت. مبنای این شکایت، مالکیت کامل برند تجاری «McAfee» برای اینتل عنوان شده. گفتنی است «مک آفی» بنیانگذار شرکت امنیتی و آنتی ویروسی به همین اسم است که اینتل آن را تصاحب کرد، و آنها می گویند طی این قرارداد و پس از فروش دارایی ها در سال 1991، «هرگونه حق استفاده از نام McAfee در ارتباط با راهکارها و خدمات امنیتی» از سوی فرد مذکور از بین رفته است. حال، به نظر می رسد تکلیف این قضیه در دادگاه روشن خواهد شد، چون چند روز قبل «جان مک آفی» و شرکت MGT هم دادخواستی علیه اینتل تنظیم کرده و می گویند حتی با وجود قرارداد «تصاحب دارایی ها» در سال 1991، «جان» حداقل حق استفاده از نام خودش را دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.