Loading...

بیانیه MSI در مورد تقلب در ارائه قدرت واقعی کارت های گرافیک جدید

|
بیانیه MSI در مورد تقلب در ارائه قدرت واقعی کارت های گرافیک جدید
پس از ایسوس، MSI نیز یک بیانیه رسمی منتشر کرد و به تشریح دلیل بالا‌تر بودن فرکانس کارت‌های GTX 1080 Gaming X و GTX 1070 Gaming X ارائه شده به رسانه‌ها برای بررسی پرداخته است.

 

اگر به یاد داشته باشید، چندی قبل برخی رسانه‌های بزرگ فاش ساختند ایسوس و MSI نمونه‌های از کارت‌های گرافیک خود را فرکانس بالا‌تر از نمونه موجود در بازار، در اختیار آن‌ها گذاشته‌اند. این اقدام دو کمپانی مذکور واکنش‌های تندی در پی داشت و کاربران زیادی آن‌ها را به فریبکاری متهم کردند.

MSI ضمن تایید ارائه کارت‌هایی با فرکانس بالا‌تر به رسانه‌ها، یک بروزرسانی بایوس جدید، دست کم برای دو کارت MSI GTX 1080 Gaming X و GTX 1070 Gaming X منتشر کرده که به صورت پیش فرضپیکربندی OC mode با فرکانس بالا‌تر در آن فعال است، به عبارتی دیگر، این‌‌ همان بایوس ارائه شده با کارت‌های مخصوص بررسی است. در حالت معمول می‌توان از طریق نرم افزار MSI Gaming app هر یک از این پیکربندی‌ها را به دلخواه انتخاب کرد اما در این بایوس جدید، پیکربندی پیش فرض Gaming mode جای خود را به OC mode داده است. در بیانیه MSI چنین آمده است:

«نمونه‌های ارسال شده از کارت‌های گرافیک MSI برای رسانه‌ها و نمونه‌های موجود در بازار از نظر سخت افزار و کارایی دقیقاً یکی هستند. هر دو این نمونه‌ها دقیقاً‌‌ همان پیکربندی‌های کارایی قابل انتخاب از طریق نرم افزار MSI Gaming App را با خود دارند. کلیه اطلاعات در باره این پیکربندی‌ها به طور صریح در صفحه اختصاصی هر محصول در وب سایت رسمی MSI ذکر گردیده است.
در کارت‌های عرضه شده به بازار، پیکربندی Gaming Mode به طور پیش فرض فعال است که بهترین کارایی به ازای هر وات انرژی مصرفی و کارایی نزدیک به پیکربندی OC Mode را در بازی‌ها ارائه می‌کند. با هدف لذت بردن از حداکثر کارایی و تمامی قابلیت‌های در دسترس، ما توصیه می‌کنیم از نرم افزار MSI Gaming App استفاده کنید. نرم افزار MSI Gaming App به شما این امکان را می‌بخشد تا میان سه پیکربندی موجود به آسانی یکی از آن‌ها را اعمال کنید و فوراً به کارایی مورد نظر خود دست پیدا کنید.
همانطور که برخی وب سایت‌ها ذکر کردند، معمولاً نرم افزارهایی چون MSI Gaming App در بررسی‌ها استفاده نمی‌شود. این دلیل ما برای فعال کردن پیکربندی OC Mode به صورت پیش فرض در کارت‌های MSI GeForce GTX 1080 و GTX 1070 GAMING X ارائه شده به رسانه‌ها است تا مطمئن شویم‌‌ همان کارایی قابل دست یابی از طریق نرم افزار MSI Gaming App را به نمایش می‌گذارند. راهکار خنک سازی پرآوازه TWIN FROZR VI طوری طراحی شده تا بدون هیچ مشکلی از پس هر یک از پیکربندی‌های در دسترس برآید و کمترین نویز را در کنار بالا‌ترین کارایی به گیمر‌ها ارائه کند تا بتوانند بر روی بازی تمرکز داشته باشند.
برای آنهایی که تمایلی به استفاده از نرم افزار MSI Gaming App ندارند، هنوز یک راه برای لذت بردن از کارایی قابل دست یابی با پیکربندی OC Mode به صورت پیش فرض وجود دارد. ما بایوس‌های جداگانه‌ای منتشر کرده‌ایم که پیکربندی OC Mode در آن‌ها از پیش فعال است.»


هر چند هر دو ایسوس و MSI اتهام تقلب را رد کرده اند، اما جالب است بدانید تا پیش از این افشاگری، هیچگاه اعلام نکرده بودند در نمونه هایی که برای بررسی در اختیار رسانه ها می گذارند، پیکربندی OC mode به صورت پیش فرض فعال است. جالب تر اینکه تا پیش از این هیچ رسانه های این موضوع را علنی نکرده بود.

این ماجرا ابتدا توسط Damien Triolet، کسی که پرده از مشکل حافظه کارت گرافیک GTX 970 برداشت، افشا شد اما وب سایت هایی چون TechPowerUp با هدف تبرئه کردن خود از اتهام مخفی کردن تقلب سازندگان کارت گرافیک، به سرعت بیانیه هایی صادر کردند، گویی یکباره همه با هم متوجه این موضوع شده بودند!

بدون شک بسیاری از رسانه ها نسبت به این کار ایسوس و MSI اطلاع کامل داشتند اما در بررسی هایشان هیچ اشاره ای به آن نکردند.

 

 

 

0
نظرات
  ارسال نظر

  لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
  - دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
  - نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
  - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
  - از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.

  برگشت به بالا