Loading...

مصاحبه با تهیه کننده استدیو Ghost Games در رابطه با بازی Need for Speed

|
مصاحبه با تهیه کننده استدیو Ghost Games در رابطه با بازی Need for Speed
وبسايت gamingbolt به تازگي مصاحبه اي با تهيه کننده Ghost Games يعني آقاي Lianne Lim در مورد عنوان آينده اين استديو يعني Need for Speed انجام داده که در ادامه مي خوانيد.

 

Gamingbolt: فکر می کنم Need for Speed بزرگ ترين سورپرايز براي طرفدارها بود، اگر اشتباه نکنم، بعد از چندين سال، یک استراحت يک ساله به اين فرنچايز داده شد. لطفا در مورد اين تصميم توضیح دهید.

Lianne Lim: ما احساس کرديم اين فرنچايز به ريبوت نياز دارد. نسخه هاي اخير عالي بودند اما خيلي به سبک سري Burnout نزديک شده بودند به همین خاطر احساس کرديم زمان آن رسيده که به ريشه هاي حقيقي Need for Speed بازگرديم. به زمان نیاز داشتیم تا بتوانیم تمامی Need for Speed هايي که طي بيست سال اخير عرضه شده بودند را بررسی کرده و بهترین ویژگی هاي هر کدام را بازگردانده و راهی برای ترکيب آنها با داستان و شخصي سازي اي عميق پیدا نماییم. براي تحقق اين هدف و ساخت عنواني با کيفيت و برآورده کردن خواسته هاي طرفدارها به خودمان کمی زمان دادیم.

Gamingbolt: ساخت نسخه جديد دقيقا کي شروع شد؟ بلافاصله بعد از اتمام ساخت Rivals يا در مراحل پاياني ساخت اين بازي؟

Lianne Lim: نه، دقيقا بعد از اينکه کارمون با Rivals تموم شد ساخت نسخه جديد را شروع کرديم. تعدادي DLC براي Rivals ساختيم و پس از آن به سراغ ساخت Need for Speed رفتيم.

Need for Speed: Gamingbolt اولين عنوان در اين فرنچايز است که تنها بر روي کنسول هاي نسل هشتيم عرضه مي شود؟

Lianne Lim: بله.

http://gamingbolt.com/wp-content/uploads/2015/05/Need-for-Speed.jpg

Gamingbolt: مشکلي با عدم ساخت بازي براي PS3/360 نداشتيد؟ به نظرتون عدم عرضه Need for Speed بر روي اين کنسول ها تصميم درستي بود؟

Lianne Lim: البته. Rivals زماني عرضه شد که کنسول هاي نسل هشتم و هفتم هر کدام در شرايط خوبي به سر مي بردند. پلتفرم هاي نسل جديد آزادي عمل بيشتري در اختيار ما قرار مي دهد. در حال حاضر در شرايطي هستيم که مي توانيم بر روي آنها تمرکز کنيم و اين عامل باعث ساخت عنوانی با کيفيت مي شود.

Gamingbolt: بازي بر روي Xbox One ،PC و PS4 با رزولوشن 1080p و فريم 60 اجرا مي شود؟

Lianne Lim: در اين مرحله از ساخت نمي توانم به صورت دقيق در ارتباط با اين موضوع صحبت کنم. کمي بعد اعلام خواهيم کرد.

Gamingbolt: نظرتون در مورد جهان آزادهايي مثل The Crew يا Forza Horizon که اجازه گشت و گذار در محيط را مي دهند چيست؟ چنين ويژگي اي به ذهتون خطور کرد؟ بعنوان مثال Need for Speed ــی با امکان رانندگي در سراسر ايالات متحده؟

Need for Speed :Lianne Lim کاملا جهان آزاد خواهد بود. مي توانيد در تمام قسمت هاي نقشه اين بازي رانندگي کنيد. عناوين جهان آزاد امکان پيشبرد داستان يا رانندگي آزادانه و انجام کارهاي دلخواه را فراهم مي آورند. گاهي اوقات دوست داريد آزادانه رانندگي کنيد، Need for Speed اين امکان را به شما مي دهد.

Gamingbolt: در زمان ساخت بازي و برنامه نويسي، مشکلي با eSRAM کنسول Xbox One پيدا کرديد؟

Lianne Lim: نه، به لطف موتور Frostbite 3 آزادي عمل بسيار داريم، البته بديهي است که در ساخت بازي با چالش هايي روبرو مي شويم اما خيلي خاص يا درگير کننده نيستند.

Gamingbolt: چالش برانگیز ترین ويژگي اي که در ساخت Need for Speed با آن مواجه هستيد کدام است؟

Lianne Lim: فکر مي کنم داستان چون از طرفي مهم ترين بخش بازي است و از سوي ديگر استديو ما تجربه اي در پياده سازي آن نداشته. از بايت پياده سازي اين ويژگي بسيار هيجان زده هستيم و در آينده در مورد آن بيشتر توضيح خواهيم داد. توجه بسياري به روايت 5 بخش داستاني و ارتباط آنها با يکديگر شده به همين جهت با پيشبرد آن احساس رضايت خواهيد کرد.

http://gamingbolt.com/wp-content/uploads/2015/08/Need-for-Speed.jpg

Gamingbolt: شخصا از بابت بازگرداندن شخصي سازي بسيار خوشحال هستم، تا پيش از اين افراد زيادي رو ديده بوديم که خواستار پياده سازي اين ويژگي بودند. چه زمان فهمیدید که بايد اين کار رو انجام بديد؟

Lianne Lim: مدت زيادي است که طرفدارها خواستار شخصي سازي عميق هستند به همين خاطر مي دانستيم که بايد اين ويژگي را تقديم آنها کنيم. در Rivals شخصي سازي وجود داشت اما در حد نياز فعلي ما نبود. شخصي سازي به نظر من بهترين بخش بازي است و ما از اين بابت بسيار هيجان زده هستيم. براي اينکه از پياده سازي صحيح اين بخش مطمئن شويم با Speed Hunters همکاري کرده ايم. با اطمينان مي گويم اين بخش فوق العاده خواهد بود.

Gamingbolt: در مورد اندازه نقشه و جهان Need for Speed توضيح دهيد.

Lianne Lim: وسعت اين بازي دوبرابر Rivals است، بنابراين بسيار عظيم خواهد بود.

Gamingbolt: دنياي Need for Speed از چه مکاني تاثير گرفته است؟

Lianne Lim: نقشه بازي در حقيقت لس آنجلس خيالي است. دورنماي لس آنجلس بسيار ديدني است و ما بهترين بخش هاي آنرا شبيه سازي کرده ايم، مي توانيد در آنها راننگي کنيد.

Gamingbolt: در مورد تعداد ماشين ها توضيح دهيد.

Lianne Lim: تعداد ماشين ها بسيار است، بسيار!

Gamingbolt: تعداد ماشين ها دو رقمي است يا سه رقمي؟

Lianne Lim: نمي تونم به طور دقيق اشاره کنم. (مي خندد)

Gamingbolt: در مورد قانون شکني در بازي چطور؟ مي تونيد در اين مورد توضيح بديد؟ چه مودهايي به پليس ها اختصاص داده شده؟ در اين ضمينه بخش هاي جديد يا متفاوت که در نسخه هاي قبل نديده باشيم، وجود دارد؟

Lianne Lim: در اين رابطه بايد بگويم که نمي توانيد در نقش پليس ها ظاهر شويد. پليس ها هنوز حضور دارند و بازيکنان را دستگير مي کنند، تمام پليس ها توسط هوش مصنوعي کنترل مي شوند و بازيکن واقعي نيستند. اين خواسته طرفدارها بود، خيلي از آنها ترجيح مي دهند در نقش مسابقه دهنده ها ظاهر شوند و البته اين عامل براي فرنچايز Need for Speed نيز طبيعي تر است. بنابراين بله، مي توانيد در نقش مسابقه دهنده ها ظاهر شويد اما پليس ها فقط در نقش دستگير کننده ظاهر مي شوند، اگر کار بدي انجام دهيد شما را تعقيب مي کنند. اگر پيدايتان کنند، بايد جريمه پرداخت کنيد. همانطور که مي بينيد، اين ويژگي صحيح تر است.

http://gamingbolt.com/wp-content/uploads/2015/08/Need-for-Speed_03.jpg

Gamingbolt: همونطور که اشاره کرديد، در اين نسخه توجه ويژه به شخصي سازي شده. لطفا بيشتر در اين مورد توضيح بديد.

Lianne Lim: درسته. يکي از بخش هاي شخصي سازي مربوط به ويژگي هاي بصري است که در نمايش هاي بازي مشاهده کرديد. شامل بخش هايي مانند تغيير رنگ است. بخش ديگر مربوط به کارايي اتومبيل است مانند هندلينگ. يکي از کليدي ترين ويژگي هاي اين بخش دو نوع هندلينگ متفاوت به نام هاي Grip handling و Drift handling هستند. براي اولين بار در سري Need for Speed گزينه اي براي انتخاب اين دو ويژگي در نظر گرفته شده است.

دليل پياده سازي مورد اشاره شده اين است که طرفدارها خواهان ويژگي هاي متفاوت هستند. برخي از آنها Need for Speed هاي سنتي را بيشتر دوست دارند به همين خاطر Grip handling را انتخاب مي کنند و برخي ديگر عناوين ديگر اين سري مانند Most Wanted 2012 ، Hot Pursuit و Rivals را مي پسندند و drift handling انتخاب آنهاست. ما مي خواستيم مطمئن شويم که نياز هر دو را بر طرف مي کنيم، در نمايش هاي بازي مي بينيد که آپشن هاي بسياري براي هندلينگ در نظر گرفته شده، سيستم لاسيک ها، چرخ هاي عقب و ويژگي هايي از اين دست.

Gamingbolt: لطفا در مورد سيستم امتيازدهي بازي و نحوه پياده سازي و کارکرد آن توضيح دهيد.

Lianne Lim: در بازي پنج راه براي کسب امتياز وجود دارد که تمام آنها به بخش داستاني واسطه هستند. سرعت، سبک، ساخت، خدمه و قانون شکني اين پنج مورد هستند. بسته به عملکردتان در بازي، در پنج ضمينه اشاره شده شهرت کسب خواهيد کرد. اگر با سرعت زياد مثلا 150 مايل در ساعت حرکت کنيد، امتياز بخش سرعت را دريافت خواهيد کرد. اگر دريفت بکشيد و کارهاي هيجان انگيز از اين دست انجام دهيد، امتياز بخش "سبک" را دريافت خواهد کرد.

اگر اتومبيل خود را به طور دقيق و با جزئيات زياد شخصي سازي کنيد به طوري که خاص و منحصر به فرد شود، با رانندگي در سراسر محيط بازي امتياز بخش "ساخت" را دريافت خواهيد کرد. امتياز بخش "خدمه" نيز با بازي کردن با افراد ديگر و امتياز بخش "قانون شکني" نيز با فرار از دست پليس به دست مي آيد.

http://gamingbolt.com/wp-content/uploads/2015/08/Need-for-Speed_01.jpg

Gamingbolt: بنابراين تعقيب و گريز هر چقدر طولاني تر شود، بازيکن امتياز بيشتري دريافت خواهد کرد؟

Lianne Lim: بله. در چنین مواقعی بازیکن می تواند از دست پلیس ها فرار کرده و از این طریق تمام امتیازی که کسب کرده بعلاوه پول خود را حفظ کند یا اینکه جریمه شدن را بپذیرد.

Gamingbolt: زمانی که بازیکن میزان مشخصی شهرت کسب کرد، آیا می تواند از آن برای خرید تجهیزات استفاده کند؟ این امتیاز صرف چه چیزی می شود؟

Lianne Lim: در بازی دو نوع سیستم وجود دارد. شهرت سیستم امتیازی اصلی بازی است که از طریق آن بازیکن در بخش داستانی پیشرفت می کند. شهرت را نمی توانید خرج کنید. از طریق شرکت در مسابقه ها، پول به دست می آورید و با آن می توانید شخصی سازی کنید. بدیهی است که منظور همان پول مجازی است.

Gamingbolt: آیا برنامه ای برای اضافه کردن micro-transaction (امکانی که خرید آیتم های بازی با پول حقیقی را فراهم می آورد) به بازی دارید؟

Lianne Lim: خیر نداریم.

Gamingbolt: اگر قرار بود نسخه های قبل فرنچایز Need for Speed را ترکیب کنید، کدام را برای اینکار انتخاب می کردید؟ به نظر شما ترکیب کدامیک از نسخه ها به بهترین محصول منتهی می شود؟

Lianne Lim: همونطور که گفتم، ما تمامی نسخه های این فرنچایز را بررسی کردیم، به درخواست های طرفدارها گوش دادیم و از این طریق سعی کردیم از خواسته های آنها با خبر شویم. فکر میکنم Most Wanted اصلی بخاطر برخورداری از داستان و روایت، چرا که ما در عنوان جدید خود از اکشن زنده یکپارچه با بازی استفاده کرده ایم. و عنوان بعد نیز به طبع Underground است به دلیل شخصی سازی عمیق، دو موردی که اشاره کردم از خواسته های طرفدارها هستند.

Gamingbolt: حال که طرفدارها تا این اندازه در ساخت بازی مشارکت دارند، من به یاد دارم که خواسته های آنها Underground 3 بود.

Lianne Lim: (می خندد) اما عنوان این بازی Need for Speed است و به این دلیل که چیزی جز Need for Speed نخواهد بود.

Gamingbolt: با توجه به عنوان بازی می توان گفت این نسخه یک ریبوت رسمی است، اینطور نیست؟

Lianne Lim: همینطوره. به دلیل اینکه ریبوت است، به عنوان نیاز ندارد. با تکیه بر همین نکته، ما می توانیم ویژگی های مثبت تمامی نسخه های این فرنچایز را برای طرفدارها به ارمغان آوردیم.

http://gamingbolt.com/wp-content/uploads/2015/08/Need-for-Speed1.jpg

Gamingbolt: چیزی مانند بیلبوردها در Most Wanted که بازیکن در سراسر محیط بازی پیدا می کرد، وجود دارد؟

Lianne Lim: بله، این ویژگی در Need for Speed وجود دارد. در مورد اینکه چه چیزهایی هستند بعدا صحبت خواهیم کرد.

Gamingbolt: در مورد Need for Speed چه چیزی دوست دارید به طرفدارها بگویید؟

Lianne Lim: از بابت ساخت این بازی برای طرفدارها، بسیار هیجان زده هستیم. ما به خواسته های آنها گوش داده ایم و احساس می کنم چیزی را به آنها می دهیم که خواهانش هستند. به همین خاطر به این بازی بسیار افتخار می کنم.

Gamingbolt: برنامه ای برای ساخت بازی برای Wii U دارید؟

Lianne Lim: نه. (می خندد)

Gamingbolt: می تونید توضیح بدید چرا نه؟

Lianne Lim: نه، در حال حاضر برنامه ای برای ساخت نسخه Wii U نداریم، Xbox One ، PC و PS4 تنها پلتفرم هایی هستند که در حال حاضر می توانم تایید کنم.

Gamingbolt: ممنون که وقتتون رو در اختیار ما قرار دادید.

 

 

 

 

 

 

 

0
نظرات
  ارسال نظر

  لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
  - دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
  - نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
  - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
  - از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.

  برگشت به بالا