Loading...

مهمترین رویدادهای کنفرانس Sony در نمایشگاه Paris Games Week 2015 چه بود؟

|
مهمترین رویدادهای کنفرانس Sony در نمایشگاه Paris Games Week 2015 چه بود؟

همان گونه که علاقمندان پر و پا قرص دنیای بازی های کامپیوتری احتمالاً از آن با خبر هستند، کنفرانس هفته ی بازی های کامپیوتری پاریس 2015 اکنون در حال جریان است و شرکت های بازی سازی مختلف در این نمایشگاه حضور یافته اند تا به معرفی اخبار جدید مربوط به تولیدات خود بپردازند. در همین راستا شرکت سونی به عنوان یکی از فعالان حاضر در دنیای بازی های کامپیوتری روز گذشته پیش به برگزاری کنفرانس اختصاصی خود در این نمایشگاه اقدام کرد که ما به طور متوالی توسط سلسله مطالب پیوسته ی خود با بازتاب نکات مهم و برجسته ی این کنفرانس با شما خواهیم بود. پس با ما همراه باشید. و برای شروع، نخست اجازه دهید تا با بازی Street Fighter V آغاز نماییم.

 

 

 

 

سونی تاریخ دقیق انتشار بازی Street Fighter V را اعلام کرد

 

 

ظرف ساعات اخیر تهیه کننده ی اجرایی بازی Street Fighter V یعنی آقای یوشینوری اونو با حضور در کنفرانس اختصاصی سونی در شهر پاریس تاریخ انتشار رسمی بازی Street Fighter V را برای نخستین بار اعلام کرد. بر اساس این اعلام بازی مبارزه ای Street Fighter V در تاریخ 16 فوریه ی سال 2016 میلادی برای دو پلتفرم PC و PS4 منتشر خواهد شد. ضمن این که در این کنفرانس، حضور شخصیت Dhalism نیز به طور راسمی تایید شد و همچنین سازندگان این بازی وعده دادند تا طی سال نخست انتشار بازی Street Fighter V حداقل شش شخصیت جدید دیگر نیز به کاراکتر های قابل انتخاب این بازی اضافه شود. گفتنی است که بازی Street Fighter V جدید ترین نسخه ی ساخته شده از یکی از قدیمی ترین و شاخص ترین مجموعه های حاضر در سبک مبارزه ای محسوب می شود که قرار است به مدد پیوند میان دو پلتفرم PC و PS4 کاری کند تا گیمر های این دو پلتفرم برای نخستین بار در طول این سری قدیمی و پر هیجان، مبارزات آنلاین خود را به شکل کاملاً کراس پلتفرم تجربه کنند.

 

 

اعلام تاریخ انتشار بازی No Man's Sky

 

 
 

بازی No Man's Sky برای نخستین بار در کنفرانس E3 سال 2014 به علاقمندان دنیای بازی های کامپیوتری معرفی شد و چشم های فراوانی را به خود خیره ساخت. در واقع این بازی در طول دو سال اخیر همواره یکی از مورد انتظار ترین بازی های کامپیوتری حاضر در نماشگاه های مختلف بازی از جمله E3 و گیمز کام بوده است. در این بین، طی این دو سال یکی از مهم ترین پرسش هایی که ذهن چشم انتظاران این بازی را به خود مشغول ساخته بود، تاریخ دقیق انتشار این بازی خلاقانه و بسیار نوآورانه به شمار می رفت که سازندگان این اثر یعنی اعضای استودیو Hello Games هیچ رقمه زیر بار اعلام کردن آن نمی رفتند. اما بالاخره انتظار ها به سر آمد و روز گذشته در کنفرانس اختصاصی سونی در نمایشگاه Paris Games Week شاهد اعلام تاریخ انتشار رسمی این بازی کنجکاوی برانگیز بودیم.

بر اساس اعلام سازندگان این اثر، بازی No Man's Sky در ماه ژوئن سال 2016 میلادی بر روی دو پلتفرم PS4 و PC عرضه خواهد شد. اگرچه روز دقیق عرضه ی این بازی هنوز مشخص نشده است اما لا اقل اکنون چشم انتظاران این اثر می دانند که باید در چه ماهی از سال آینده ی میلادی آمدن بازی محبوب خود را انتظار بکشند. بازی No Man's Sky ابتدا در نمایشگاه E3 سال 2014 به عنوان بازی انحصاری کنسول PS4 معرفی شده بود. اما در جریان برگزاری نمایشگاه E3 امسال (همان گونه که پیش از آن نیز زمزمه های آن شنیده می شد) به طور دقیق مشخص گردید که این بازی به پلتفرم PC نیز خواهد آمد. گفتنی است که گیمر ها در طی این بازی بسیار مورد انتظار قادر به جستجویی بی انتها و تمام نشدنی در کهکشانی لایتناهی خواهند بود. کهکشانی که هر کدام از سیاره های حاضر در آن خصوصیاتی کاملاً منحصر به فرد خواهند داشت و شما می توانید بر روی هر کدام از آن ها که خواستید فرود آمده و به کند و کاو، جستجو، شکار و حتی مبارزه با ساکنین عجیب و غریب حاضر در سیاره های مذکور توسط اسلحه های مختلف خود بپردازید. بازی No Man's Sky اثری بسیار جاه طلبانه و نو آورانه محسوب می شود و حتی می توان این بازی را با عناوین شاخص و تاریخ ساز ویل رایت نظیر The Sims یا Spore مقایسه کرد. شخصاً معتقدم که این بازی در صورت محقق کردن تمامی پتانسیل های خود به نحو احسن، حتی می تواند ایده های به سرانجام نرسیده ی ویل رایت در بازی Spore را چند گام جلوتر برده و با تکمیل آن ها، اثری جریان ساز و جاودانه در دنیای بازی های کامپیوتری لقب گیرد.

 

 

 

بازی Tekken 7 به کنسول PS4 می آید (تایید انتشار نسخه VR)

 

 

بازی Tekken 7 چند ماهی است که در کشور ژاپن بر روی خانه ی همیشگی خود یعنی پلتفرم های آرکید منتشر شده است. اگر چه آمدن این بازی بر روی کنسول انحصاری سونی (خانه ی دوم همیشگی سری تکن) یعنی PS4 چندان دور از انتظار به نظر نمی رسید، اما این موضوع روز گذشته در نمایشگاه هفته ی گیم پاریس و در کنفرانس اختصاصی سونی، به طور رسمی توسط تهیه کننده ی ارشد این بازی یعنی آقای کاتسوهیرو هارادا تایید شد. او همچنین به این نکته اشاره کرد که نسخه ی کنسولی این بازی دارای ویژگی های کاملاً جدیدی خواهد بود که نسخه ی آرکید Tekken 7 از آن بی بهره است. البته آقای هارادا تنها به تایید خبر انتشار این بازی بر روی کنسول خانگی سونی اکتفا کرد و به واگویی تاریخ انتشار دقیق این بازی بر روی پلتفرم انحصاری سونی نپرداخت. با این حال اعضای سونی روز گذشته در کنفرانس اختصاصی خود در شهر پاریس تاکید کردند که بازی Tekken 7 علاوه بر کنسول PS4 به روی پلتفرم واقعیت مجازی انحصاری شان یعنی PlayStation VR نیز خواهد آمد. مسلماً تجربه کردن عنوان مبارزه ای و سه بعدی Tekken 7 در دنیای واقعیت مجازی تجربه ای بسیار جالب و منحصر به فرد برای علاقه مندان این سری پر هوادار و همچنین دوست داران سبک مبارزه ای خواهد بود. امیدواریم شرکت سونی و سازنده و ناشر این بازی مبارزه ای یعنی شرکت نامکو بندای به زودی اطلاعات جدید تری را در رابطه با گیم پلی نسخه ی مبتنی بر واقعیت مجازی (VR) بازی Tekken 7 منتشر سازند.

 

 

اعلام ساخت بازی جدید Vector

 

 

مسلماً نسخه های متعدد موجود در دو سری گیتار هیرو و راک بند، جزو انتخاب های اصلی علاقمندان به موسیقی در دنیای بازی های کامپیوتری محسوب می شوند. خبر خوب برای علاقمندان این دسته از گیمر ها و دوست داران بازی های مبتنی بر عنصر موسیقی این است که شرکت سونی به زودی برای آن ها تجربه ای تازه را در قالب اثری جدید فراهم خواهد ساخت. اثری به نام Vector که اگرچه قرار است از موسیقی به عنوان یکی از پارامتر های اصلی گیم پلی خود بهره ببرد اما سبکی کاملاً متفاوت با گیتار هیرو و راک بند خواهد داشت.

بازی Vector روز گذشته در کنفرانس اختصاصی سونی در نمایشگاه Paris Games Week در قالب یک تریلر نسبتاً کوتاه به علاقمندان معرفی شد. تریلری که مسلماً مهم ترین ستاره ی حاضر در آن جناب Avicii بود. یکی از مشهور ترین DJ های حاضر در دنیای موسیقی الکترونیک که از سبک مختص به خود بهره می برد و مدتی است که اسم و رسمی برای خود در این وادی به هم زده است. در تریلر معرفی این بازی در کنفرانس اختصاصی سونی، دی جی Avicii تایید کرد که در جریان ساخت بازی Vector در حال همکاری نزدیکی با سازندگان این اثر یعنی اعضای استودیو Hello There است. در این تریلر سفینه ی فضایی کوچکی مشاهده می شود که در محیطی عجیب و پر نقش و رنگ مشغول پرواز است و برخی محیط های موجود در این تریلر شمایلی مشابه با ساز هایی نظیر گیتار نیز به چشم می خورد. بر طبق اظهارات سازندگان این اثر، بازی Vector اثری موسیقایی با تمرکز بر تجربه ای چند نفره خواهد بود که قرار است پیوندی عمیق و جالب توجه را میان موزیک ، گیم پلی و گرافیک برقرار سازد. مسلماً در آینده ای نزدیک هواداران آثار ریتمیک و مبتنی بر موسیقی می توانند اطلاعات بیشتری از این بازی کسب کنند. اثری که در سال 2016 میلادی به شکل انحصاری تنها برای کنسول PS4 منتشر خواهد شد.

 

 

 

اعلام ساخت بازی انحصاری Boundless

 

 

یکی از جالب توجه ترین بازی های جدیدی که روز گذشته در نمایشگاه Paris Games Week و در کنفرانس اختصاصی سونی معرفی شد، عنوانی انحصاری به نام Boundless بود. اثری که شاید بتواند یکی از آثار سرگرم کننده و قابل توجه کنسول PS4 در آینده ای نزدیک لقب گیرد.

در تریلر بازی Boundless قهرمانی را مشاهده کردیم که چکشی بزرگ در دست داشت و بی آن که کاری به کار محیط پیرامونش داشته باشد، آرام و بی خیال در فضای عجیب و غریب دور و برش، برای خود گشت و گذار می کرد (در واقع زاویه ی دوربین این بازی به شکل اول شخص طراحی شده است). نکته ی جالب در مورد این بازی این است که توسط آینه های بزرگی که به شکل پورتال عمل می کنند و در جای جای این بازی وجود دارند، می توانید وارد دنیا های مختلف شوید. از دنیا های سبر سبز، بکر و بیشه مانندی گرفته که در محیط آن ها موجودات دایناسور وار و چهار پایی به چرا و گشت و گذار مشغولند تا دنیا هایی مدرن با عمارت های چشمگیر و سر به فلک کشیده که اشخاص حاضر در آن باز هم موجودات دایناسور مانند هستند. اما دایناسور های دو پا. در کل به نظر می رسد که دایناسور ها قرار است در این بازی سند باکس که دنیایی کاملاً باز دارد، نقش پر رنگی را ایفا نمایند. ضمن این که از دیگر نکات جالب توجه مشاهده شده در بازی Boundless می توان به سبک هنری منحصر به فرد این اثر اشاره کرد که ترکیب جالبی از دو دنیای ماینکرفت و No Man's Sky به نظر می رسد. در کنفرانس اختصاصی سونی در نمایشگاه گیم پاریس شاهد اعلام تاریخ انتشار دقیقی برای این بازی نبودیم اما قطعاً Boundless می تواند یکی از آثار شاخص سونی در ماه های آینده لقب گیرد.

 

 

 

Detroit: Become Human بازی جدید دیوید کیج معرفی شد!

 

 

چندی پیش در 10 چهره برتر تاریخ صنعت بازی‌سازی ، دیوید کیج را در مکان دهم این لیست قرار دادیم. جناب کیج مدت ها بود که خبر از ساخت پروژه ی جدید خود و استودیوی اختصاصی اش یعنیQuantic Dream برای کنسول نسل حاضر سونی یعنی PS4 می داد. اثری که نه نام و نشان مشخصی داشت و نه کسی از گیم پلی ، داستان و محتوای آن با خبر بود. اما در جریان کنفرانس روز گذشته سونی در نمایشگاه هفته ی گیم پاریس یا PGW بخشی از این ابهامات روشن شدند.

بازی جدید دیوید کیج  Detroit: Become Human نام دارد و داستان آن را می توان تلفیق جالبی از کتاب پینوکیو (اثر جاودان کارلو کلودی) با فیلم سینمایی I Robot (با بازی ویل اسمیت) لقب داد. داستان بازی دیترویت آینده ای دور را به تصویر می کشد که پیشرفت تکنولوژی چشمگیر به نظر می رسد و این امر منتج به این شده که شبه انسان هایی مکانیکی در میان انسان ها زندگی کنند. شخصیت اصلی داستان بازی یعنی کارا نیز ورژن مونثی از یکی از همین آدم مکانیکی هاست که به ناگاه احساسات خود را کاملاً متفاوت با سایر همنوعانش می یابد. در واقع او در میان برزخ انسان بودن و ربات بودن گرفتار آمده است و در نهایت تصمیم می گیرد که همانند پینوکیو یک انسان واقعی شود. هنوز هیچ تاریخ دقیقی برای انتشار این بازی اعلام نشده است اما مسلماً دیترویت نیز همچون آثار اخیر دیوید کیج ساختاری کاملاً سینمایی خواهد داشت و به شکل انحصاری برای کنسول PS4 منتشر خواهد شد. 

 

 

 

معرفی بازی Gran Turismo Sport

 

 

سری مشهور اتومبیل رانی انحصاری سونی یعنی Gran Turismo شاید در سال های اخیر زیر سایه ی سنگین عنوان رقیب یعنی سری فورزا گرفتار آمده باشد. اما سازندگان این مجموعه یعنی اعضای استودیو Polyphony Digital قصد بازگشت شکوهمند به دنیای رقابت را دارند و این امر قرار است با ساخت نسخه ای جدید از مجموعه بازی های GT یعنی بازی Gran Turismo Sport رقم بخورد. اثری که روز گذشته در کنفرانس اختصاصی سونی در نمایشگاه Paris Game Weeks معرفی شد.

شاید جالب ترین نکته ی مربوط به بازی Gran Turismo Sport قرار دادی باشد که شرکت سونی و اعضای استودیو Polyphony Digital در امر لیسانس رویداد های مهم اتومبیل رانی جهان با فدراسیون جهانی اتومبیل یا FIA منعقد ساخته اند. به موجب این قرارداد گیمر های علاقمند به اتومبیل رانی می توانند در قالب کشور های خود یا هر کشور دیگری که دوست داشته باشند، در مسابقات جهانی مجازی موجود در بازی Gran Turismo Sport شرکت کنند و برندگان نهایی این مسابقات می توانند در رویدادی واقعی در شهر پاریس جوایز نفیسی را با حضور رانندگان مطرح جهان از سونی و FIA دریافت نمایند. به نظر می رسد که اعضای سونی عزم خود را حسابی جزم کرده اند تا بلکه به موجب نسخه ی جدید سری گرن تورزمو یعنی بازی Gran Turismo Sport بتوانند رکود سال های اخیر خود در سبک اتومبیل رانی را تا حدی برطرف نمایند. اگر چه در کنفرانس اختصاصی سونی در PGW امسال هیچ تاریخ دقیقی برای انتشار این اثر اعلام نشده است اما در عین حال وعده داده شد که علاقمندان سری گرن توریزمو می توانند در سال 2016 میلادی به تست نسخه ی بتای بازی Gran Turismo Sport بپردازند.

 

 

معرفی بازی جذاب WiLD

 

 

روز گذشته کنفرانس اختصاصی شرکت سونی در نمایشگاه Paris Games Week به پایان رسید و ما تا این لحظه با بازتاب مهم ترین بخش های این کنفرانس در خدمت شما عزیزان بازی دوست بودیم. اما بی شک مهم ترین و جالب ترین بخش کنفرانس سونی به معرفی بازی کاملاً جدید و غافلگیر کننده ی WiLD مربوط می شد.

بازی WiLD بی هیچ تردیدی بهترین بخش کنفرانس اختصاصی روز گذشته شرکت سونی محسوب می شد. اثری کاملاً منحصر به فرد و متفاوت که به دست بازی ساز برجسته و صاحب نام حاضر در دنیای بازی های کامپیوتری یعنی میشل انسل در دست ساخت است (برای کسانی که انسل را نمی شناسند ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که او خالق اصلی بازی ریمن است). بنا بر گفته های انسل، بازی WiLD قرار است اثری در سبک اکشن ماجرایی باشد که در درونمایه ی داستانی و محتوای گیم پلی خود رابطه ی متقابل انسان با طبیعت را به تصویر خواهد کشید. در این بازی جالب که با زاویه ی دوربین سوم شخص طراحی شده است (و برخلاف اکثر عناوین این سبک دوربین کمی از شخصیت اصلی فاصله دارد)، شما نقش کاهن قبیله ای بدوی را بر عهده خواهید داشت که مهم ترین توانایی اش تسخیر جسم جانوران است! به عنوان مثال شما در طول این بازی می توانید به تسخیر جسم یک عقاب بپردازید و با فرو رفتن در قالب او به شکار سایر موجودات زنده ی حاضر در هوا یا روی زمین نظیر مار اقدام نمایید. در واقع با شکار هر موجود زنده ای، شما قادرید به بخش نهفته ی وجودی آن جانور دست پیدا کنید و از این طریق تجربه ی معنوی و جسمانی خود را افزایش دهید. گفتنی است که این تجربیات (در فرآیندی مشابه با بازی فار کرای 3) در قالب خالکوبی هایی روی بدن شخصیت اصلی بازی نمود می یابند و شما به تدریج از این طریق می توانید توانایی های خود را در طول بازی افزایش دهید. بنا بر اظهارات کارگردان اصلی بازی WiLD یعنی میشل انسل دشمنان اصلی شما در طول این اثر سایر انسان ها هستند که گاه و بی گاه در قامت اعضای دیگر قبایل موجود در محیط (که به صورت کاملاً Open World طراحی شده است) باید با آن ها روبرو شوید. اما یکی از جالب توجه ترین نکاتی که در گیم پلی بازی WiLD توجه نگارنده را به خود جلب کرد، امکان سواری گرفتن از یک خرس بزرگ قهوه ای بود. خرسی که به کمک آن می توانید در لابلای علف ها با سرعت هر چه تمام تر به دویدن بپردازید و دشمنان تان را به بهترین شکل ممکن ناکار کنید (انسل از این خرس به عنوان یک وسیله ی نقلیه ی سنگین نام می برد!). در هر صورت بازی WiLD را می توان یکی از بهترین عناوین معرفی شده توسط سونی در کنفرانس اختصاصی خود و حتی در کل نمایشگاه Paris Games Week امسال محسوب کرد. اثری که فعلاً هیچ تاریخ دقیقی برای انتشار آن اعلام نشده است و تنها بر روی کنسول خانگی انحصاری سونی یعنی PS4 منتشر خواهد شد.

 

 


نگاهی دیگر به کنفرانس سونی در نمایشگاه Paris Games Week

کنفرانس سونی در نمایشگاه Paris Games Week امسال در نوع خود بسیار قدرتمند برگزار شد و شاید بخش هایی از این کنفرانس (خصوصاً بخش پایانی آن) بیش از حد انتظارات بسیاری از علاقمندان دنیای بازی های کامپیوتری بود. در واقع آن چه از سونی در این نمایشگاه انتظار می رفت، بیشتر انتشار نکاتی تازه از آثاری بود که پیش از این به علاقمندان بازی های کامپیوتری معرفی شده بودند. اما سامورایی ها در کنار انجام این کار، طی برگزاری کنفرانس اختصاصی خود به معرفی آثار کاملاً جدیدی نیز پرداختند. آثاری که پیش از برگزاری این کنفرانس، یا از وجودشان به طور کل بی خبر بودیم و یا اطلاعات مان از آن ها آن قدر ناچیز بود که نمی شد آن را به حساب یک آگاهی کامل از یک بازی واقعی گذاشت. در واقع سه بازیGran Turismo Sport ، WiLD (بازی جدید و بسیار مورد انتظار میشل انسل) و Detroit: Become Human (اثر جدید دیوید کیج که مدت ها قبل دمویی تکنیکی از آن منتشر و وعده ی ساخت آن داده شده بود) که به شکل پی در پی در بخش پایانی کنفرانس سونی به نمایش در آمدند را می توان جزو این دسته از عناوین معرفی شده در کنفرانس سونی طبقه بندی کرد که هر کدام از آن ها توانستند رنگ و بوی تازه ای به همایش سامورایی ها در پاریس ببخشنند و حسن ختام کنفرانس اختصاصی آن ها را بسیار هیجان انگیز و پر شور سازند. علاوه بر این عناوین جدید، سونی در کنفرانس اختصاصی خود به ذکر نکاتی در مورد بازی هایی نظیر Street Fighter V ، No Man's Sky ، Tekken 7 ، Vector و Boundless نیز پرداخت.

 pgw2015-1

 

از دیگر عناوین جدید معرفی شده در کنفرانس سونی می توان به بازی Materfall اشاره کرد. اثری انحصاری که به دست اعضای استودیو Housemarque (سازندگان بازی تحسین شده ی Outland) در حال ساخت بوده و قرار است به شکل انحصاری برای کنسول PS4 منتشر شود. این بازی اثری است در سبک اکشن آرکید که داستان آن در دنیایی آینده نگرانه به وقوع می پیوندد و از لحاظ تم هنری و شخصیت های حاضر در آن می توان شباهت هایی را هم با بازی Vanquish مشاهده کرد. گذشته از این عنوان جدید، اعضای سونی در کنفرانس خود به پخش تریلری تازه از نسخه ی باز سازی شده ی بازی رچت و کلنک پرداختند و همچنین توضیحاتی را در مورد برخی آثار Third Party که بر روی کنسول PS4 دارای محتوا های اضافه ای خواهد بود پرداختند. دو بازی Call of Duty: Black Ops 3 و Star Wars Battlefront را می توان در زمره ی این دسته از آثار قرار داد که هر دوی آن ها علاوه بر انتشار محتوا های اضافه (یا محتوا هایی که پیش از سایر پلتفرم ها بر روی پلتفرم انحصاری سونی عرضه خواهد شد) به صورت باندل های اختصاصی همراه با کنسول PS4 نیز به بازار خواهند آمد (باندل Black Ops 3 و باندل Darth Vader). همچنین در این میان می توان به جدید ترین تجربه ی خالقان سری Borderlands یعنی اعضای استودیو گیرباکس نیز اشاره کرد. اثری به نام Battleborn که از لحاظ دیداری شباهت های نزدیکی به سری بوردرلندز دارد و گیم پلی آن بیشتر بر پایه تجربه ای چند نفره متمرکز شده است. این بازی در تاریخ 9 فوریه ی سال 2016 میلادی برای سه پلتفرم PC ، PS4 و Xbox One منتشر می شود و در این میان بر طبق اعلام اعضای سونی در کنفرانس شهر پاریس، دارندگان کنسول PS4 پیش از سایر پلتفرم ها قادر به تجربه ی نسخه ی بتای بخش چند نفره ی این بازی خواهند بود.

 

 pgw2015-2

 

حال که صحبت از بخش چند نفره به میان آمد بد نیست به سراغ بازی Uncharted 4 : A Thief's End برویم که قرار است در تاریخ 18 مارس سال 2016 میلادی عرضه شود. در کنفرانس سونی در PGW یکی از اعضای ارشد استودیوی ناتی داگ یعنی کریستف بلسترا به روی سن آمد و پس از مشخص کردن تاریخ تجربه ی نسخه ی بتای بخش چند نفره ی این بازی که از 4 دسامبر تا 13 دسامبر رقم خواهد خورد، آنچارتد دوستان را به تماشای تریلری از بخش چند نفره ی بازی آنچارتد 4 دعوت کرد. در واقع آن چه در این تریلر بیش از هر نکته ی دیگری خود نمایی می کرد، امکان استفاده از قابلیت هایی جادو مانند در طول تجربه ی بخش چند نفره ی این اثر بود که در نوع خود جالب به نظر می رسیدند. به عنوان مثال شما می توانید حین تجربه ی بخش چند نفره، با پرتاب مجسمه ای باستانی به وسط میدان مبارزه، چیزی شبیه با سایه هایی سیاه چاله مانند پدید آورید که قادر به بلعیدن حریفان تان در درون خود خواهد بود! اما مسلماً جادوی واقعی را می توان در بازی رویا ها یا Dreams تجربه کرد. تجربه ای تازه از اعضای استودیو مدیا مولکول (سازندگان سری جالب Little Big Planet) که همانند آنچارتد به شکل کاملاً انحصاری برای کنسول PS4 منتشر خواهد شد اما برخلاف اثر مذکور هنوز هیچ تاریخ دقیقی برای ملاقات با آن اعلام نشده است. نمایش جالب بازی رویا ها در قالب یک دموی قابل بازی، شاید طولانی ترین بخش کنفرانس سونی در نمایشگاه امسال محسوب می شد که توسط همکاری دو تن از اعضای استودیو مدیا مولکول یعنی الکس اوانز و مارک هیلی انجام شد. شخصیت نخست این بازی کاراکتری قطره مانند است که ایمپ نام دارد و می تواند علاوه بر خلق اشیا و چیز های جدید تمامی المان های موجود در این بازی نظیر شخصیت ها، وسایل نقلیه و ... را نیز به تسخیر خود در آورد. به عبارت بهتر شما در طول تجربه ی رویا ها می توانید بازی های مورد علاقه ی خود را در هر سبک و سیاق و با هر زاویه ای از دوربین که دوست دارید بسازید و از این طریق تجربیات منحصر به فرد خود از سری Little Big Planet را به چندین گام جلوتر هدایت نمایید. در این میان بر اساس اعلام الکس اوانز، علاقمندان این اثر می توانند در سال 2016 میلادی نسخه ی بتای بازی رویا ها را تجربه نمایند.

 pgw2015-3

 

بازی Gravity Rush 2 از جمله دیگر عناوین قابل توجهی بود که اعضای سونی در کنفرانس اختصاصی خود به ذکر نکات تازه ای از گیم پلی آن پرداختند. این بازی چندی پیش در نمایشگاه بازی توکیو یا TGS به علاقمندان معرفی شده بود و همان گونه که دوست داران کنسول دستی PS VITA از آن با خبر هستند، نخستین نسخه از این بازی ابتدا برای کنسول دستی سونی منتشر شده بود و حال همان نسخه ی نخست و محبوب قرار است همراه با بازی Gravity Rush 2 به کنسول خانگی سونی یعنی PS4 نیز بیاید. در این بازی شما قادر به در اختیار گرفتن نیروی جاذبه خواهید بود و علاوه بر استیل معمولی تسخیر نیروی جاذبه که در نسخه ی پیشین بازی در اختیارتان قرار داشت، اکنون شما می توانید در بازی Gravity Rush 2 علاوه بر استیل معمولی بازی قبل، از دو استیل Lunar و Jupiter نیز بهره بگیرید. نخستین استیل به کار حملات سریع و برق آسا می آید و دومی نیز بر پایه ی حملات سنگین و پر دامنه ای متمرکز شده است که از لحاظ سرعت کند تر به نظر می رسند اما در عوض آسیب بیشتری را به دشمنان و همچنین اجزای محیط وارد می کنند. علاوه بر آن شما در این بازی می توانید توسط کمک های یار همراهی که کنترل آن را هوش مصنوعی بازی بر عهده خواهد داشت به انجام حملات دو نفره نیز اقدام کنید. مواردی که مسلماً می توانند عمق بیشتری را نسبت به نسخه ی نخست به گیم پلی بازی Gravity Rush 2 بیافزایند. علاوه بر این بازی، علاقمندان عناوین سند باکس نیز موفق به تماشای دمویی جدید از گیم پلی بازی Horizon: Zero Dawn در طی برگزاری کنفرانس اختصاصی سونی شدند. نمایشی که این بار بیش از پیش رنگ و شکل یک دموی واقعی را به خود گرفته بود و از آن حالت از پیش رندر شده و سینمایی (که در نمایش های پیشین مربوط به این بازی شاهد آن بودیم) بیرون آمده بود. به طوری که اکنون می توانستیم HUD بازی را به طور کامل مشاهده کنیم. البته در برخی صحنه های این دمو نیز همچنان می شد شمه هایی از موارد اسکریپت شده را به نظاره نشست و حتی برخی ایراد های فنی نیز در آن خودنمایی می کردند. به عنوان مثال در یکی از صحنه های اکشن بازی، پس از خرد شدن صخره ای سنگی شاهد این نکته بودیم که یکی از تکه های این صخره همچنان در هوا معلق مانده است. با این حال امکان تله گذاری و جمع آوری ساز و برگ مورد نیاز به مدد شکار دایناسور های مکانیکی ریز و درشت حاضر در این بازی از جمله نکات قابل توجه و چشمگیری بود که در نمایش تازه از بازی هورایزن خودنمایی می کردند.

 

 pgw2015-4

 

در این میان بخش مهمی از کنفرانس اختصاصی سونی در نمایشگاه PGW امسال به صحبت در مورد عناوین مبتنی بر واقعیت مجازی اختصاص داشت. آثاری که قرار است سال آینده بر روی پلتفرم انحصاری سونی در دنیای واقعیت مجازی یعنی ابزار PlayStation VR عرضه شوند. در این بخش از کنفرانس سونی، آقای شوهی یوشیدا ابتدا به معرفی بازی RIGS پرداخت. اثری چند نفره در دنیای واقعیت مجازی که بر مبارزات رقابتی رباتیک تمرکز دارد و به نوعی می توان ادعا کرد که بازی کوییدیچ در سری کتاب های هری پاتر را تداعی می کند! سوای این بازی نسخه ای اختصاصی از بازی UD نیز برای پلتفرم VR عرضه خواهد شد که Until Dawn Rush of Blood نام دارد. بازی Battle Zone از استودیو Rebellion نیز یکی دیگر از آثار حاضر بر روی پلتفرم واقعیت مجازی سونی به شمار می رود و قرار است نخستین اثری باشد که برای ابزار PlayStation VR عرضه می شود. البته چهار بازی The London Heist ( اثری در سبک شوتر اول شخص) ، Megaton Rainfall (اثری تقریباً مشابه با عناوین شبیه ساز هوایی) ، Eve Walkyrie (یک بازی جالب مبتنی بر شبیه سازی نبرد های فضایی و سفینه سواری) و Final Fantasy XV Heaven Sword را نیز باید به کلکسیون آثار مبتنی بر تکنولوژی واقعیت مجازی اضافه کرد تا جمع بازی هایی که قرار است در همان ماه های نخست عرضه شدن ابزار PlayStation VR بر روی این پلتفرم جدید منتشر شوند حسابی جمع شود. اما آثار مذکور تنها عناوین معرفی شده برای پلتفرم واقعیت مجازی سونی نبودند و در این میان دو بازی جالب دیگر نیز در کنفرانس اختصاصی سونی برای علاقمندان این وادی به نمایش در آمدند. نخستین آن ها بازی Robinson The Journey بود که پیش تر در قالب مطلبی جدا گانه به آن اشاره کرده بودیم و این بازی در کنفرانس سونی با حضور فرد نخست شرکت کرایتک یعنی چوات یرلی به حضار معرفی شد. دیگری نیز اثر جالبی بود به نام The Walk که بر اساس فیلمی به همین نام که توسط کارگردان نام آشنای سینما یعنی رابرت زمکیس ساخته شده است، طراحی شده و طی آن گیمر ها باید عبور هیجان انگیز میان دو آسمان خراش را با گذر از یک طناب معمولی تجربه کنند. در کل می توان گفت که شرکت سونی موفق شد کنفرانس اختصاصی خود در نمایشگاه Paris Games Week امسال را به شکلی کاملاً قابل قبول برگزار کند و ضمن معرفی آثار جدید به علاقمندان، به انتشار اطلاعات مفیدی در رابطه با دیگر عناوین نام آشنای انحصاری یا مولتی پلتفرم خود نیز بپردازد.

 

 

 

 

 لینک دانلود فیلم کامل نمایشگاه Paris Games Week 2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
0
نظرات
  ارسال نظر

  لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
  - دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
  - نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
  - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
  - از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.

  برگشت به بالا