اطلاعات جدیدی از Mass Effect : Andromeda لو رفت

اطلاعات جدیدی از Mass Effect : Andromeda لو رفت

اگر به خاطر داشته باشید روز گذشته طی موارد موجود در این مطلب اندکی در رابطه با بازی جدید و بی نام و نشانی که در حال حاضر توسط اعضای استودیو Bioware در دست ساخت است صحبت کردیم و در خلال آن اشاراتی هم به بازی شناخته شده و بسیار مورد انتظار در دست تهیه ی این استودیو یعنی Mass Effect : Andromeda پرداختیم. جالب این جاست که ساعاتی پس از پرداختن به این موضوع و اشاره نمودن به استودیو Bioware و بازی Mass Effect : Andromeda شاهد فاش شدن اطلاعات تازه ای در رابطه با این بازی هستیم. اثری که تا کنون اعضای استودیو Bioware اطلاعات چندان مفصلی را از زیر و بم آن در اختیار علاقمندان این بازی قرار نداده بودند.

البته تازه ترین اطلاعات فاش شده در رابطه با بازی Mass Effect : Andromeda توسط خود اعضای استودیو Bioware یا ناشر این اثر یعنی شرکت EA منتشر نشده است و در واقع از طریق منبعی موثق در اختیار علاقمندان این بازی قرار گرفته است. از آن جایی که منبع منتشر کننده ی این اطلاعات نخواسته است تا نام خود را فاش کند (و از چشم اعضای استودیو Bioware بیافتد!) به شکل رسمی نمی توان به اطلاعات جدید فاش شده از بازی Mass Effect : Andromeda اتکا کرد، اما بر اساس اخبار موجود، این اطلاعات کاملاً موثق به نظر می رسند و به احتمال فراوان شاهد به تحقق پیوستن و تایید آن ها در ماه های پیش رو خواهیم بود. در این میان می توان نکات جدید فاش شده از بازی Mass Effect : Andromeda را در دو دسته بندی کلی داستان و گیم پلی گنجانید که در ادامه ی متن به نقل اطلاعات فاش شده در رابطه با هر دو دسته بندی فوق می پردازیم.

 

masseffect

 

نخست بهتر است با داستان بازی Mass Effect : Andromeda و شخصیت های حاضر در آن آغاز کنیم. همان گونه که پیش تر هم توسط اعضای استودیو Bioware از آن مطلع شده بودیم، شخصیت نخست و اصلی حاضر در بازی Mass Effect : Andromeda همانند شخصیت اصلی سه نسخه ی پیشین این مجموعه یعنی کاپیتان شپارد یک انسان خواهد بود که همانند بسیاری از آثار نقش آفرینی، تعیین جنسیت (زن یا مرد بودن) او در ابتدای بازی بر عهده ی خود گیمر قرار خواهد داشت. با این حال بر اساس اطلاعات جدید فاش شده از این بازی، اکنون مشخص شده است که این شخصیت اصلی در بازی Mass Effect : Andromeda با لقب راه یاب یا Pathfinder شناخته می شود. بر اساس تریلر معرفی بازی Mass Effect : Andromeda که بر بررسی مسیر های مختلفی در کهکشان اندرو مدا (کهکشانی که وقایع این بازی در آن رخ خواهد داد) تمرکز داشت می توان احتمال داد که شاید وظیفه ی اصلی قهرمان داستان بازی Mass Effect : Andromeda در داستان این اثر نجات همراهان خود و یافتن سرزمینی تازه برای زندگی آن ها در کهکشان اندرو مدا باشد. به نظر می رسد که لقب راه یاب در نسخه ی جدید مس افکت تنها یک لقب معمولی محسوب نمی شود و از قرار معلوم فرد راه یاب (که همان شما باشید) محلی اختصاصی در سفینه ی مادر خواهد داشت. محلی که شاید بتواند مکانی برای استراحت کردن و همچنین ارتقا دادن تجهیزات شما در طول بازی به شمار رود. البته قهرمان اصلی بازی Mass Effect : Andromeda در رویداد های داستانی این اثر تنها نیست و بر طبق اطلاعات موجود حداقل دو نفر او را در ماجراجویی هایش همراهی می کنند. یک زن مو بلوند از نژاد انسان ها و یک همراه همه فن حریف از نژاد کروگان که به نظر می رسد هر دوی آن ها جزو شخصیت های کلیدی داستان باشند. در این میان موارد منتشر شده از بازی Mass Effect : Andromeda به یکی از شخصیت های منفی این بازی نیز اشاره دارند که در واقع انسانی است مذکر با یونیفرمی کاملاً شبیه به شما اما بدون درج نام N7 بر روی آن (یک منس ریدر طغیان گر که از گروه کلاغ ها جدا شده و در پی نبرد با آنهاست؟!). البته این شخصیت مرموز، علاوه بر منس ریدر ما را به یاد شخصیت شوالیه ی Arkham در بازی Batman Arkham Knight نیز می اندازد که کم و بیش از ظاهر و خصوصیاتی نظیر بتمن بهره می برد اما در عین حال شخصیت منفی چندان قدرتمند و قابل توجهی در بازی مذکور محسوب نمی شد.

 masseffect-1

 

 

پس از موارد فاش شده از داستان و شخصیت های حاضر در بازی Mass Effect : Andromeda به نکات جدید منتشر شده در رابطه با گیم پلی این بازی می رسیم که موارد مفصل تری را نسبت به داستان این اثر در بر می گیرند. مهم ترین نکته ی موجود در این زمینه به ساختار سفینه ی فضایی شما و همچنین سیستم فضا نوردی و مسیر یابی این بازی مربوط می شوند که کاملاً متفاوت با نسخه های پیشین سری مس افکت خواهند بود. به این ترتیب که از قرار معلوم سفینه ی اصلی شما در طول بازی Mass Effect : Andromeda بسیار بزرگ تر از نمونه های پیشین این مجموعه خواهد بود و علاوه بر آن شما اکنون می توانید به شکلی کاملاً دستی این سفینه ی فضایی را در کهکشان اندرو مدا هدایت نمایید. امری که در صورت صحت و تحقق یافتن آن می تواند گیم پلی بازی Mass Effect : Andromeda در بخش راندن سفینه را دچار تحولی اساسی کرده و آن را به یکی از بخش های جذاب این بازی تبدیل نماید. سوای این امر مشخص شده که تمامی اعضای گروه شما در بازی Mass Effect : Andromeda به جت پک مجهز خواهند بود که این امر می تواند روند جستجو در سیاره ها را به فرآیندی آسان تر و سرگرم کننده تر تبدیل سازد. علاوه بر این امر به نظر می رسد که ابزار Omnitool (یکی از ابزار های کاربردی شما در طول نسخه های پیشین سری مس افکت) اکنون قادر است کار های بیشتری را انجام دهد و حتی به عنوان سپر دفاعی نیز مورد استفاده قرار گیرد. در کنار این ویژگی بسیار کارآمد، از قرار معلوم امکان شخصی سازی و ارتقا دادن توانایی های Mako (از وسایل نقلیه ی موجود در عناوین پیشین این مجموعه) نیز در بازی Mass Effect : Andromeda وجود خواهد داشت. همچنین عنوان شده است که دشمنان غیر انسانی شما در طول بازی Mass Effect : Andromeda این بار از طریق سفینه های سربروس به میدان های مبارزه منتقل می شوند.

 

masseffect-2

 

در این میان توانایی های قابل توجه موجود در نسخه ی سوم از موتور گرافیکی انحصاری شرکت EA یعنی فراست بایت به ما این اجازه را خواهد داد تا شاهد وجود سنگر های کاملاً تخریب پذیر در این بازی باشیم و در کنار آن بتوانیم جزییات بسیار فراوان تری را در جزییات چهره و انیمیشن شخصیت ها و همچنین مدل های مربوط به بدن آن ها نظاره گر باشیم. ضمن این که سوای اطلاعات جدید منتشر شده از این بازی، پیش از این نیز از گوشه و کنار خبر می رسید که به احتمال فراوان بازی Mass Effect : Andromeda قرار است بر مبنای واسط Direct X 12 ساخته شود. امری که می تواند جلوه های دیداری بازی Mass Effect : Andromeda را با ارتقای قابل ملاحظه ای همراه سازد اما در کنار سایر اطلاعات موجود در این متن باید در انتظار تایید رسمی آن از سوی سازندگان این بازی یعنی اعضای استودیو Bioware باقی بمانیم. فرآیندی که محتمل ترین زمان برای با خبر شدن از آن نمایشگاه E3 سال 2016 میلادی خواهد بود. گفتنی است که فرآیند انتشار بازی Mass Effect : Andromeda فعلاً برای ماه دسامبر سال 2016 میلادی برنامه ریزی شده است و این بازی بر طبق قرار موجود بر روی سه پلتفرم PC ، PS4و Xbox One عرضه خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.