قدرت پردازنده گرافیکی PS4 Pro در حد کارت RX 470 خواهد بود

قدرت پردازنده گرافیکی PS4 Pro در حد کارت RX 470 خواهد بود

سونی در مراسم معرفی کنسول‌های بازی جدید خود اعلام کرد که کنسول قدرتمند PS4 Pro از هسته‌های گرافیکی تولید شده بر پایه معماری Polaris بهره خواهند برد تا علاوه بر فراهم کردن تجربه گیمینگ تحت وضوح 4K، نرخ فریم بالاتری نیز در دسترس کاربران قرار دهند. اگرچه سونی در مراسم معرفی این کنسول اطلاعات بسیار کمی از هسته گرافیکی موجود در آن منتشر کرد اما پس از گذشت چند روز از معرفی این کنسول بهتر است به ویژگی‌های گرافیکی آن نگاهی داشته باشیم.

سونی در هنگام معرفی کنسول بازی PS4 Pro اعلام کرد که هسته گرافیکی موجود در این کنسول براساس معماری Polaris کمپانی AMD تولید شده است و دارای قدرت محاسباتی 4.2 ترافلاپ است. با توجه به این اطلاعات انتظار داریم قدرت این هسته گرافیکی کمی کمتر از کارت گرافیک AMD RX 470 باشد. از سویی دیگر با توجه به اینکه نسخه اصلی از کنسول PS4 دارای قدرت 1.84 ترافلاپ است انتظار داریم کنسول PS4 Pro، بیش از دو برابر نسخه پایه خود توان گرافیکی داشته باشد. با توجه به اینکه کارت گرافیک RX 480 کمپانی AMD دارای قدرت 5.8 ترافلاپ است، قدرت گرافیکی این کنسول تا حدود زیادی کمتر از قدرت این کارت گرافیک است.

طراح اصلی کنسول PS4 Pro چندی پیش اعلام کرده بود که هدف سونی از عرضه این کنسول، فراهم کردن یک تجربه گیمینگ با گرافیک عالی برای کاربران است به همین دلیل این کنسول را به قابلیت‌ها و قدرت معماری Polaris مجهز کرده است و علاوه بر ویژگی‌های اضافی دیگر، قدرت گرافیکی آن را هم به دو برابر افزایش داده است. اگرچه هنوز سرعت هسته گرافیکی کنسول PS4 Pro نامعلوم باقی مانده است اما با توجه به اسناد موجود در مورد کنسول PS4 Neo، که تاکنون اطلاعات آن کاملاً دقیق و درست بوده است، این هسته دارای 36 واحد محاسباتی و سرعتی در حدود 911 مگاهرتز خواهد بود.

به این ترتیب با استفاده از معماری Polaris، کنسول PS4 Pro بسیار قدرتمندتر از کنسول پایه خود خواهد بود و می‌توانیم آن را با اختلاف زیادی بهترین کنسول بازی قابل دسترس بدانیم. کنسول بازی PS4 Pro قرار است از اول نوامبر (11 آبان) با قیمت 399 دلار عرضه شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.