Best Power Supplies - August 2016

 

در این مطلب به بررسی شماری از بهترین منبع های تغذیه (Power Supply) موجود در بازار ایران نگاهی خواهیم انداخت. با ما همراه باشید

 

 

 

 

 

 

 

EVGA 850 GQ

شرکت EVGA از جمله بزرگترین تولید کنندگان سخت افزار در جهان است که کارت گرافیک های مبتنی بر سیلیکون های "انویدیا"،مادربرد،تجهزات جانبی و منبع تغذیه را خط تولید خود دارد.پاور EVGA 850 GQ محصولی از این شرکت است که در بازار داخلی ایران نیز موجود است.این محصول می تواند تواند توان 850 وات را در اختیار کاربران قرار دهد.این محصول به گواهینامه 80 PLUS GOLD مجهز شده است که EVGA مدعی راندمانی در رنج 90% درصد شده است. استفاده از حالت ECO در این پاور موجب میشود تا منبع تغذیه در هنگام بارکشی معمول به صورت Passive خنک شده و با خاموش ماندن فن خنک کننده، میزان تولید نویز صوتی به حداقل ممکن خود برسد. استفاده از خازنهای ژاپنی باکیفیت و ارائه عملکرد کاملا پایدار و مطمئن را تضمین می کند. استفاده از شاخه تک-ریل 12 ولتی با مجموع جریان الکتریکی 70.8 آمپر میتواند قطعات سخت افزاری مختلف را به صورت کاملا پایدار و مطمئن تغذیه نماید علاوه بر آن،با استفاده از مدارات مبدل DC به DC و مدار برش دهنده SR+DD، راندمان انرژی منبع تغذیه به صورت قابل ملاحظه ای افزایش می یابد.مدارهای برش دهنده نوعی از مدارات الکترونیکی هستند که معمولا برای حذف قله های ولتاژ AC و دستیابی به ولتاژهای با مقادیر ثابت مورد استفاده قرار میگیرند. استفاده از سیستم ماژولار موجب حذف کابلهای اضافی و ایجاد نظم بیشتر در داخل فضای داخلی کیس و تهویه بهتر و گردش منظم جریان هوا میگردد.یک عدد فن 135 میلیمتری با موتور FDB نیز برای تهویه قطعات داخلی درون آن به کار رفته است.این منبع تغذیه با قیمتی در حدود 580 هزار تومان عرضه می گردد.

Corsair RM850i

برند خوش نام کورسیر نیز در بازار ایران دارای سخت افزارهای متعددی است. Corsair RM850i یکی از پاورهای قابل اطمینان این برند است. منابع تغذیه سری RMi از گواهی PLUS Gold 80 برخوردار هستند، ولتاژهای خروجی بسیار دقیقی ارایه میکنند، عملکرد فوق العاده بی صدایی دارند و همه کابلهای خود را به صورت تماما ماژولار در اختیار کاربر قرار میدهند. استفاده از خازنهای ژاپنی با قابلیت پایداری تا دمای 105درجه سانتیگراد، سری RMi را به انتخابی مطمئن برای استفاده در سیستم های رده High End مبدل کرده است. نرم افزار Corsair Link Digital قابلیت مفید دیگری است که بوسیله آن میتوان ضمن نظارت مستقیم بر عملکرد منبع تغذیه، میان قالب تک ریلی یا چندریلی سوئیچ کرده و سرعت فن منبع تغذیه را به آسانی دستخوش تغییرات دلخواه قرار داد. راندمان انرژی استثنایی در سری RMi سبب میشود تا در زمانهای کارکرد معمول و متوسط، منبع تغذیه به صورت پسیو خنک شود و فن در حالت خاموش باقی بماند؛ ضمن آنکه با بالا رفتن توان مصرفی و دمای منبع، فن به صورت هوشمند روشن شده و متناسب با حرارت تولید شده، سرعت چرخش خود را برای خنک سازی مطلوب با کمترین میزان نویز صوتی تنظیم میکند. نرم افزار پیشرفته شرکت کورسیر امکان مشاهده و ثبت مواردی همچون سرعت فن، ولتاژهای خروجی و توان مصرفی در کنار قابلیت تنظیم سرعت فن و پیکربندی شاخه 12ولت را به صورت کاملا منعطف در اختیار کاربر قرار میدهد.این نرم افزار،امکاناتی تخصصی را به این پاور اضافه می کند.یک عدد فن دینامیکی هوشمند 135میلیمتری نیز برای تهویه آن در نظر گرفته شده است. برقراری ماکزیمم ایمنی با استفاده از استانداردهای حافظتی OVP، UVP، OPP، SCP و OTP امکان پذیر شده است.این محصول با قیمتی در حدود 670 هزار تومان عرضه می گردد.

GREEN GP1050B-OC+ Overclocking Evo

کمپانی گرین را می توان به جرات برترین تولید کننده داخلی و همراه با برترین های آسیا دانست.سری OC+ این برند به منظور استفاده در سیستم های اورکلاکینگ طراحی شده است.یکی از مهمترین دلایل انتخاب GP1050B-OC+ Overclocking Evo این است که این محصول در یکی از تست های خود با فشار 500 وات بیشتر از حداکثر توان خود به کار گرفته شد و حتی در این آزمایش نیز دقت فوق العاده 12+،نوسان کمترا ز 1% و ریپل مناسب 12+ حسابی به رخ کشیده شد!این محصول در نمایشگاه الکامپ 2015 نیز شرکت داشت و ضمن مشاهده نزدیک از قطعات الکترونیکی و آزمایش آن در دو سیستم همزمان،به این نتیجه رسیدیم که می تواند یکی از حرفه ای ترین ها برای اورکلاک باشد. کمپانی های مشهور Channel Well Technolog CO, LTD CWT و High Power Electroniic Co.LTD که به عنوان شرکای تجاری و تامین کنندگان پاورهای حرفه ای GREEN شناخته می شوند، سازندگان اصلی پاورهای گرین در گروه OC+ Series به شمار می روند. پاورهای جدید OC+ SERIES با راندمان بالاتر از 92% و ضریب توان بیشتر از 0.95و مصرف کمتر از 0.5w در حالت اماده به کار یک انتخاب فوق العاده ایده ال در راستای مصرف بهینه انرژی به شمار میرود.این منبع تغذیه توانی برابر با 1050 وات را در اختیار کاربران و سیستم های تشنه به وات می گذارد. دارای گواهینامه 80PLUS Platinum از موسسه ی Ecova Plug Load Solutions نیز مهر تائیدی برای حداکثر توان خروجی و اتلاف جریان است. جدیدترین طراحی مدار داخلی DC-DC با بهره مندی از تک ترانس قدرتمند با خروجی خالص +12  وبه جهت افزایش راندمان کلی و تعبیه فیلترهای CLC به جهت بهبود دقت در رگولاسیون ولتاژ و کاهش ریپل خروجی و همچنین استفاده از مدار اکتیو VRM به جهت تامین ولتاژهای +3.3V و +5V،استفاده از خازن های جامد ژاپنی در مدار D-D VRM به جهت افزایش سطح کیفیت ولتاژ خروجی و طول عمر پاور،استفاده از خازنهای الکترولیت ژاپنی Rubycon در بخش  ورودی با قدرت تحمل دمای 105°C در شرایط سخت محیطی، مدار Active PFC و حداکثر تنظیم ولتاژ ورودی در دامنه 90-264Vac و فرکانس 47-63Hz و بهره مندی از ضخامت سه برابر در هر دو لایه مس مدار PCB به جهت افزایش رسانایی مدار و کاهش اتلاف انرژی به صورت گرمایشی. (3-OZ Copper at Dual layer PCB Design/2x0.105mm) از جمله دیگر قابلیت و فناوری های این محصول است.

GREEN GP850B-OC+ Evo

کمپانی های مشهور HIGH POWER ELECTRONIC CO.LTD.(Sirfa/Sirtec)  و CHANNEL WELL TECHNOLOGY CO., LTD (CWT) که به عنوان شرکای تجاری و تامین کنندگان پاورهای حرفه ای GREEN شناخته می شوند، سازندگان اصلی پاورهای گرین در گروه OC+ Series به شمار می روند. همواره یکی از نگرانی های اصلی مصرف کنندگان محترم توجه به میزان اتلاف انرژی در پاورهای کامپیوتری است و به همین دلیل پاورهای جدید OC+ SERIES با راندمان بالاتر از 92%و ضریب توان بیشتر از 0.95و مصرف کمتر از 0.5w در حالت اماده به کار یک انتخاب فوق العاده ایده ال در راستای مصرف بهینه انرژی به شمار میرود.ویژگی های این پاور قدرتمند بدین شرح است: دارای جدیدترین طراحی مدار داخلی DC-DC با بهره مندی از تک ترانس قدرتمند با خروجی خالص +12  وبه جهت افزایش راندمان کلی و تعبیه فیلترهای CLC به جهت بهبود دقت در رگولاسیون ولتاژ و کاهش ریپل خروجی و همچنین استفاده از مدار اکتیو VRM به جهت تامین ولتاژهای +3.3V و +5V،استفاده از خازن های جامد ژاپنی در مدار D-D VRM به جهت افزایش سطح کیفیت ولتاژ خروجی و طول عمر پاور،استفاده از خازنهای الکترولیت ژاپنی Rubycon در بخش  ورودی با قدرت تحمل دمای 105°C در شرایط سخت محیطی،استفاده از خازنهای الکترولیت ژاپنی Nippon Chemi-con در بخش خروجی با قدرت تحمل  دمای 105°C در شرایط سخت محیطی،دارای مدار Active PFC و حداکثر تنظیم ولتاژ ورودی در دامنه 90-264Vac و فرکانس 47-63Hz،دارای قابلیت عملکرد بهینه در دامنه اعمال بار 0-100% به جهت پشتیبانی از وضعیت کم باری سخت افزارهای امروزی،بهره مندی از ضخامت سه برابر در هر دو لایه مس مدار PCB به جهت افزایش رسانایی مدار و کاهش اتلاف انرژی به صورت گرمایشی. (3-OZ Copper at Dual layer PCB Design/2x0.105mm)، استفاده از یک عدد فن 135mm/140mm فوق العاده کم صدا با هسته بلبرینگی و سیستم پیشرفته کنترل کننده هوشمند دور فن A-STNC جهت ایجاد بهترین تناسب بین دمای داخلی و سرعت گردش فن،بهره مندی از تمامی پروتکشن های ایمنی در قسمت ورودی و خروجی (شامل: OPP, OVP, UVP, OCP, SCP, OTP, SIP) به جهت تضمین سلامت سخت افزار. - بهره مندی از هیت سینک های ضخیم با سطح مقطع گسترده و انودیزه شده به جهت تبادل بهتر دما در فضای داخلی.این محصول با قیمتی در حدود 560 هزار تومان عرضه می گردد.

DeepCool DQ750ST

برند دیپ کول را بسیار از ما می شناسیم و نیازی به توضیح بیشتر در مورد آن نیست. DeepCool DQ750ST دارای توان 750 وات بوده و از مدارهای حفاظتی OVP، UVP، SCP و OPP برخوردار است. برخورداری از گواهی 80Plus Gold با راندمان انرژی 87 تا 90 درصد نیز در این پاور لحاظ شده است.دیپ کول متوسط عمر این پاور را 120 هزار ساعت ذکر کرده است.از جمله دیگر ویژگی های این محصول، آرایش تک-ریلی برای شاخه 12 ولت،استفاده از خازن بسیار باکیفیت به منظور بهبود فاکتور تصحیح توان (PFC)، بهره مندی از فاکتور تصحیح توان فعال (Active PFC) با حداکثر راندمان و کارایی، استفاده از فیلترهای دوگانه برای جلوگیری از تداخلات الکترومغناطیسی و تولید ولتاژهای کاملا پایدار و بهره گیری از فن 120 میلیمتری با عملکرد کاملا بی صدا است.این پاور با قیمتی در حدود 375 هزار تومان عرض می گردد.

FSP AURUM PRO 1200W

منابع تغذیه سری AURUM PRO به منظور رفع نیاز اورکلاکرهای حرفه ای، خوره های بازیهای کامپیوتری، سیستم های کامپیوتری پیشرفته و پایگاههای پردازش اطلاعات (Workstation) طراحی شده اند. در ساخت این منابع از المانهای الکترونیکی باکیفیت و خازنهای ژاپنی بهره گرفته شده است تا تمامی قطعات سخت افزاری از توان الکتریکی کاملا پایدار و مطمئن برخوردار گردند. طراحی زیبا و استفاده از محفظه مستحکم با سطح گرانیتی، سبب تمایز این محصولات از سایر نمونه های همرده و مشابه شده و برخورداری از گواهی راندمان انرژی 80Plus Gold نیز موجب تلفیق عملکرد عالی و کیفیت استثنایی این منابع تغذیه میگردد. برخورداری از کابل EPS12V 8+4 به طول 60 سانتیمتر برای سهولت بیشتر در مونتاژ و کابل کشی داخلی و کابلهای طویل و فوق العاده باکیفیت همراه با کانکتورهای ترکیبی جزو مزایای این قسمت هستند.این منبع تغذیه به فناوری شبکه ترانسفورمری دوگانه مجهز است که این طرح انحصاری سبب بهبود عملکرد منبع تغذیه و ایجاد بستری مطمئن برای فعالیت قطعات سخت افزاری میگردد و پایداری و طول عمر بالای سیستم کامپیوتری را تضمین می نماید.محصول مورد نظر،1200 وات توان را برای یک کامپیوتر فراهم می آورد.در نتیجه می توان از سخت افزارهای متعدد و پر مصرف نیز به آسانی و بدون استرس بهره برد.یک عدد ن 135 میلیمتری با موتور Hydro Dynamic و نویز صوتی کمتر از 32 دسی بل نیز به منظور تهویه آن نصب شده است. بهره گیری از مدارهای حفاظتی OCP/OVP/OPP/SCP/UVP/OTP نیز خیال کاربران را از بابت مشکلات احتمالی آسوده می کند.این محصول با قیمتی در حدود 825 هزار تومان عرضه می گردد.

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.