ROG Claymore Mechanical Gaming Keyboard Review

 

بیش از یک سال است که ایسوس، موفق ترین شرکت کامپیوتری تایوان، بر روی توسعه و تکامل Claymore پرچمدار کیبورد های خانواده ROG خود کار می کند. ایسوس که کیبوردهای گیمینگ خود را از روی اسامی شمشیر های اساطیری نامگذاری می کند، این بار واژه Claymore را برای پرچمدار خود برگزیده است. "کِلِی مور" یا شمشیر اعظم، برگرفته از نام نوعی شمشیر اساطیری اسکاتلندی است که مجهز به دو دسته می باشد و در دوران قدیم در جنگ های قرون وسطا مورد استفاده قرار می گرفته است. در طول یک سال گذشته بسیاری از گیمر ها و کاربران حرفه ای دنیای کامپیوتر از گوشه و کنار وب و نمایشگاه های مختلف سخت افزاری، سراغ کیبورد Claymore را از این غول سخت افزاری جهان می گرفتند.

 

 

ROG Claymore

 

هرچند به دلیل کمبود کلید های Cherry MX و تقاضای بالای بازار برای تهیه این کلید ها از شرکت آلمانی Cherry باعث کندی تولید کیبورد های مجهز به این کلید ها شده است، اما این همه تاخیر برای ورود یک کیبورد پرچمدار را می توان به وسواس مهندسین و طراحان شرکت ایسوس برای تکامل و بهبود عملکرد آن منتسب دانست تا این کیبورد را به انواع امکانات ممکن بر اساس نیاز کاربران حرفه ای مجهز کنند.

 

ROG Claymore

حال بالاخره پس از چشم انتظاری های فراوان، شرکت Asus در 8 نوامبر 2016 رسما" این پرچمدار خود را در دو مدل Asus Claymore Core )بدون (Keypad و مدل Asus Claymore کامل به همراه Keypad عرضه کرده است. بیس اصلی این دو مدل کاملا" یکسان است و تنها تفاوت بین آنها عدم وجود Keypad در نسخه Core است که در صورت نیاز می توان نسبت به تهیه آن به صورت جداگانه اقدام و به بیس اصلی کیبورد متصل کرد.

ROG Claymore

Keypad این کیبورد قابل نصب در هر دو طرف بیس اصلی می باشد تا در صورت نیاز کاربر به استفاده از کلید های اضافی در گیم، Keypad در سمت چپ در دسترس باشد و در سمت راست موس نیز نزدیکتر به کیبورد قرار گیرد. بر روی Keypad علاوه بر کلید های استاندارد ماشین حساب، یک Rocker ولوم صدا برای کنترل و کم و زیاد کردن صدای کامپیوتر قرار دارد که بسیار کاربردی است. وزن کیبورد به همراه Keypad برابر 943 گرم تقریبا" یک کیلو گرم است.

ROG Claymore

طراحی منحصر به فرد کیبورد Claymore جوایز معتبر Computex d&i و Red Dot 2016 را برای ایسوس به ارمغان آورده است. بدنه ی محکم آلمینیومی منقش به انگاره های برجسته تمدن باستانی مایا ها، استیل بی نظیر و نمای با کلاسی را به سیستم شما می دهد. چهار نسخه از این کیبورد به بازار عرضه خواهد شد که به شرح زیر مجهز به چهار نوع از کلید های مکانیکی Cherry MX آلمان است:

Cherry MX Red (نرم و بی صدا، مخصوص بازی های FPS)

Cherry MX Blue (متوسط و صدا دار، مخصوص تایپ)

Cherry MX Brown (نرم و کم صدا، مخصوص بازی و تایپ)

Cherry MX Black (سخت و بی صدا، مخصوص بازی های RTS)

ROG Claymore

بنابراین موقع انتخاب Claymore، به نوع کلید مکانیکی مناسب خود دقت کنید تا کلید مکانیکی مخصوص به کاربری مورد نیاز خودتان را از میان طعم های موجود در Claymore انتخاب کنید.

ROG Claymore

کلیه کلید های این کیبورد به صورت مجزا مجهز به LED RGB قابل برنامه ریزی می باشند. به کمک نرم افزار Aura و یا به صورت مستقیم می توان 9 حالت پیشفرض Static، Breathing، Color Cycle، Wave، Ripple، Reactive، Starry Night، Quicksand، و Custom Effect را برای رقص نور کیبورد تنظیم کرد. موضوع به اینجا ختم نمی شود، چرا که شما می توانید رقص نور کیبورد را طوری تنظیم کنید که نشانگر دمای CPU سیستم باشد. همچنین به کمک فن آوری AURA SYNC ایسوس می توان رقص نور مورد علاقه ی خود را همزمان با هم بر روی سخت افزار های مجهز به این فن آوری همسان سازی کنید.

ROG Claymore

Aura Sync ایسوس آینده بسیار گسترده ای خواهد داشت، در حال حاضر تولید کنندگان مطرح لوازم جانبی سخت افزاری به مانند In Win، Deep Cool، Phanteks، Bitfenix، NZXT، و ... برخی محصولات مخصوص سازگار با Asus Aura Sync تولید و به بازار عرضه کرده اند تا کاربران یک اکو سیستم واحد از رقص نور LED RGB را همزمان بر روی مادربرد، کارت گرافیک، کیس، کیبورد و موس را تجربه کنند. Polling Rate یا سرعت انتقال دستور کلید های کیبورد Claymore برابر یک گیگاهرتز می باشد و مجهز به حالت Anti-Ghosting و N-Key Rollover است تا به کاربر اطمینان دهد کلیه کلید هایی که با 10 انگشت فشرده می شوند، با هر سرعتی، حتی به صورت همزمان، همگی به صورت مجزا ثبت و حرکت های Macro به صورت On-the-fly ذخیره می گردند. Claymore مجهز به حافظه داخلی است که به لطف نرم افزار Asus Armoury می توان حداقل 5 پروفایل مختلف را علاوه بر پروفایل دیفالت خود کیبورد، شخصی سازی، و ذخیره کرد. از دیگر ویژگی های Claymore می توان به وجود Shortcut های مستقیم ورود به بایوس مادربرد، پاکسازی CMOS، Overclocking سیستم و RAM و همچنین کنترل سرعت فنهای سیستم اشاره کرد که این امکانات خاص منحصرا" برای دارندگان جدیدترین مادربرد های ROG ایسوس عملیاتی خواهند بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.