Thermaltake Theron Plus Gaming Mouse Review

 

دنیای امروز دنیای وسایل هوشمند است. ساعت هوشمند، خانه هوشمند، ماشین هوشمند و خلاصه هر چیز دور و برمان کم کم دارد به پسوند هوشمند مجهز می شود. با این حال هنوز هم برایمان عجیب است که ببینیم یک ماوس پیشوند هوشمند را نیز کسب کرده است و با کنجکاوی تمام دوست داریم ببینیم یک ماوس هوشمند، آن هم از تولید کننده معتبری همچون ترمالتیک که محصولات گیمینگ معروفی دارد چگونه از آب در می آید! با ما همراه شوید تا هرچه بیشتر با این ماوس جالب و منحصر به فرد آشنا شویم.

وقتی اولین بار با جعبه این محصول روبرو میشویم، در کنار عکس ماوس، اولین چیزی که جلب توجه می کند نشان بلوتوث و آن گوشی هوشمند کنار آن است که کمی اوضاع را پیچیده می کند (البته میزان دقت ۸۲۰۰ نقطه در اینچی سنسور لیزری نیز تحسین بر انگیز است، اما خب باعث گیج شدن ما نخواهد شد!). اگر کاور روی جعبه را باز کرده یا نگاهی به پشت آن بیاندازید، به این نتیجه می رسید که این ماوس قابلیت اتصال به گوشی را دارد و از قرار می تواند مقداری عدد و آمار را در گوشی به نمایش بگذارد! این ارقام اعداد در نوع خود جالب هستند و شامل تعداد کلیک های صورت گرفته، مسافت طی شده توسط ماوس و حتی تعداد دفعاتی که ماوس را از روی ماوس پس برداشته و دوباره روی آن قرار داده اید نیز شمرده می شوند! ممکن است بگویید خب که چی؟! قبلا هم که این اطلاعات را نمیدانستیم به خوبی به اجرای بازی ها می پرداختیم! فلسفه استفاده از این قابلیت در Theron Plus فراهم کردن اطلاعات بیشتر از نحوه انجام بازی توسط گیمر است تا بتواند به شکل بهینه تری به کار با ماوس پرداخته و با تلاش کمتر، به نتیجه دلخواهش برسد.

 

بررسی ماوس گیمینگ Thermaltake Theron Plus


 

درون جعبه، ماوس و کابل USB متصل به ان با روکش پارچه ای، در کنار دفترچه همراه و همچنین یک کاور مخصوص برای جابجایی ساده تر آن وجود دارند. طول کابل ۱.۸ متر است که با اتصال روکش طلایی به پورت USB وصل می شود. خوشبختانه سازنده یک نوار پارچه ای برای کابل در نظر گرفته که در صورت لزوم بتوانید به سادگی کابل را جمع کرده و از به هم ریختگی آن جلوگیری کنید. ماوس Theron Plus در سری محصولات RGB کمپانی Thermaltake قرار می گیرد. این یعنی میتوان رنگ LED های تعبیه شده در اطراف ماوس، زیر Scroll و لوگوی Tt eSports را از میان ۱۶.۸ میلیون رنگ مختلف انتخاب کرد!

بررسی ماوس گیمینگ Thermaltake Theron Plus

 

 

 

 

طراحی

طراحی ماوس همان چیزی است که از یک محصول گیمینگ انتظار داریم. اگر آز دست گیمر هایی هستید که دوست دارید ماوس به طور کامل در دستانتان قرار گیرد، از نحوه طراحی Theron Plus لذت خواهید برد. این ماوس به خوبی کف دست را پر کرده و انگشتان شست و اشاره و انگشت وسط به خوبی سر جای خود قرار می گیرند. دو انگشت دیگر در سمت راست نیز حالت بلاتکلیف نخواهد داشت، زیرا یه برآمدگی در این قسمت از ماوس به خوبی محل قرار گیری این دو انگشت را نیز مدیریت می کند. با این که ماوس به خوبی درون دست قرار میگیرد، اما ای کاش سازنده به جای پلاستیک براق، از روکش مات و ضد تعرق برای محل قرار گیری کف دست و انگشت شست استفاده می کرد.

در کل هشت دکمه برای این ماوس در نظر گرفته شده است دو دکمه در کنار انگشت شست قرار داشته و یک دکمه دیگر نیز در سمت راست قرار دارد. دو دکمه در بالا نیز برای تغییر میزان دقت در نظر گرفته شده اند. دکمه Scroll سایز نسبتا مناسبی داشته و با روکش لاستیکی و بافت خاصی که برای ان در نظر گرفته شده، میزان خطای ان را کاهش داده و حس خوبی از کار با آن را ارائه می دهد. ممکن است بگویید طراحی دکمه های تغییر دقت خوب نیست و ممکن است به صورت تصادفی فشرده شوند. خوشبختانه ترمال تیک در اینجا هوشمندانه عمل کرده و یک دکمه قفل اطمینان در زیر ماوس قرار داده که با تغییر آن، این دکمه ها غیر فعال می شوند. میزان دقت ماوس نیز از روی نشانگر روی آن قابل مشاهده خواهد بود.

در بخش زیرین ماوس، دو سطح سیلیکونی صیقلی برای حرکت بهتر ماوس روی ماوس پد وجود دارند. علاوه بر دکمه قفل دقت ماوس، دکمه ای برای تغییر Polling Rate (نرخ انتقال اطلاعات روی پورت USB) و دکمه تغییر پروفایل (که ترجیح میدادیم جایی دم دست قرار داشته باشد) تعبیه شده اند. اگر کاور زیر ماوس را باز کنید، با پنج وزنه ۴.۵ گرمی روبرو خواهید شد که به کمک ان ها می توانید وزن بخش پایینی ماوس را به میزان دلخواه تغییر دهید.

 

بررسی ماوس گیمینگ Thermaltake Theron Plus

 

 

بررسی ماوس گیمینگ Thermaltake Theron Plus

 

بررسی ماوس گیمینگ Thermaltake Theron Plus

 

 

 

 

بررسی ماوس گیمینگ Thermaltake Theron Plus

 

 

مشخصات فنی

سنسور AVAGO 9800 با دقت ۸۲۰۰ نقطه در اینچ به تنهایی بیان کننده میزان دقیق بودن این ماوس نیست. ترمال تیک نهایت تلاش خود را به کار برده تا آنچه ارائه می دهد از لحاظ دقت و کارایی بهترین باشد. به همین خاطر نیز اجزای داخلی ماوس Theron Plus متفاوت از دیگر ماوس های گیمینگ معمول بازار است (و البته شاید بتواند تا حدی توجیه کننده قیمت نسبتا بالای این ماوس نیز باشد). کنترلر داخلی این ماوس از پردازشگر ۳۲ بیتی کمپانی ARM بوده (مدل NXP11U34) و دارای ۴۰ کیلوبایت حافظه فلش به همراه ۱۲۸ کیلوبایت حافظه ذخیره سازی است که باعث می شود مغز متفکر این محصول برای پشتیبانی از سنسور لیزری دقیق این ماوس کاملا اماده باشد. کیت در نظر گرفته شده برای دکمه های اصلی محصول کمپانی ژاپنی OMRON است که نشان دهنده عمر کاری بالای انها است (اینکه میزان عمر آنها چند کلیک است ذکر نشده است).

 

مشخصات Tt eSPORTS Theron Plus

Color

 

BLACK

 

DPI

 

8200

 

Sensor Type

LASER

No. of Buttons

8

Game Genre

RTS

Memory Size

128KB

No. of Macro Keys

40

No. of Game Profiles

5

PULSE Lighting

YES

Pause-Break Effect

YES

Color Options

RGB ILLUMINATION

USB cable length

1.8M BRAIDED

Weight-In Design

 

YES

 

Graphical UI

YES

Coating / Finish

 

GLOSSY SURFACE

 

Gold-Plated USB

 

YES

 

Dimension

 

123.65 X 73.8 X 40.2MM

 

میدان عمل

حتی بدون وجود اتصال بلوتوث و هوشمند بودن آن، Theron Plus باز هم یک ماوس خوب گیمینگ به شمار می آید. Theron Plus کاملا خوش دست بوده و به سرعت به آن عادت خواهید کرد. پس از اتصال آن به کامپیوتر و دانلود نرم افزار (که حجمی در حدود ده مگابایت دارد)، می توانید برای تک تک دکمه های ماوس وظایف از پیش تعیین شده یا کلید های ماکرو تعریف کنید. رابط کاربری طراحی نسبتا مناسبی داشته و آشنا شدن با نحوه کار ان چندان وقتی از شما نخواهد گرفت. در کنار ۵ پروفایل موجود که می توان برای هر یک تنظیمات خاصی ذخیره کرد، دو حالت Normal و Battle در نظر گرفته شده است. در حالت Battle، با افزایش سرعت کلیک، نور تابیده شده از درون ماوس نیز با سرعتی بیشتر تغییر می کند! عملیات تغییر رنگ LED ها، تنظیمات مربوط به سرعت و خلاصه هرچه فکر کنید از این بخش قابل تنظیم خواهد بود.

 بررسی ماوس گیمینگ Thermaltake Theron Plus

ماوس Thermaltake Theron Plus به خوبی درون دست قرار میگیرد

 

برای اتصال ماوس به گوشی (آیفون یا محصولات اندرویدی) باید نرم افزار مربوطه را روی گوشی نصب کنید (ای کاش ترمال تیک یک QR Code و اتصال NFC برای این ماوس فراهم می کرد تا مراحل نصب و اتصال به ماوس سریعتر و ساده تر صورت گیرد). پس از نصب باید در نرم فازار ثبت نام کرده و سپس از لیست دستگاه های موجود، به ماوس متصل شوید. پس از اتصال، میتوانید انتخاب کنید که در حال انجام چه سبکی از بازی هستید. سپس تعداد کلیک ها و مسافتی که ماوس طی کرده به صورت نمودار و عدد نمایش داده میشود. نکته جالب درباره این آمار این است که حتی تعداد دفعاتی که ماوس را از روی ماوس پس برمیدارید نیز به شما نمایش داده خواهند شد! متاسفانه امکان تغییر کاربری هر کلید یا پروفایل ها و رنگ LED ماوس از طریق این نرم افزار قابل انجام نیست. یکی از مشکلاتی که در زمینه نرم افزار آيفون داشتیم این بود که برای ثبت اعداد و ارقام، نیاز است تا صفحه نمایش گوشی روشن بماند که قطعا تاثیر منفی زیادی روی عمر باتری گوشی خواهد داشت.

 

هرجا پای عدد در میان است، پای رقابت با دیگران هم مطرح می شود. ترمالتیک نیز به این امر واقف بوده و به همین خاطر امکان به اشتراک گذاری نتایج استفاده از این ماوس روی شبکه های اجتماعی و همچنین اجتماع اختصاصی خود ترمالتیک برای همین موضوع را نیز فراهم کرده است. بدین ترتیب می توانید در زمینه مقدار مسافت طی شده و تعداد کلیک ها با دیگر افرادی که این ماوس را در اختیار دارند به رقابت بپردازید. همچنین می توانید مکان خودتان را هم به نمایش بگذارید. این مورد برای کسانی که به تور رقابت های جهانی بازی های کامپیوتری می روند می تواند جالب باشد.

 

بررسی ماوس گیمینگ Thermaltake Theron Plus

 

بررسی ماوس گیمینگ Thermaltake Theron Plus

 

 

 

نتیجه

ماوس Thermaltake Theron Plus به خودی خود یک ماوس گیمینگ تمام و کمال به حساب می آید و قابلیت هوشمندی آن و امکان ثبت آمار ارقام از نحوه استفاده از ماوس را می توان یک ارزش افزوده برای آن برشمرد. تا همین دو سه سال پیش همه ما می توانستیم بدون داشتن یک ساعت هوشمند خیلی راحت به فعالیت های ورزشی بپردازیم، اما با آمدن این ساعت ها و اطلاعات و اعداد و ارقامی که در اختیار ما قرار می دهند، انجام فعالیت های ورزشی شکل بهینه تری به خود گرفت. اوضاع ماوس هوشمند Thermaltake Theron Plus نیز تقریبا مشابه است. بدون قابلیت هوشمند و اتصال بلوتوث هم می توان از این محصول (یا محصولات مشابه دیگر) استفاده کرد، اما اعداد و ارقامی که در اختیار ما می گذارد می تواند شکلی بهینه تر در نحوه استفاده ما از ماوس و بازی ها ارائه دهد.

 

نقاط قوت نقاط ضعف امتیاز
اتصال بلوتوث!، سنسور لیزری با دقت بالا، مجهز به ۵ وزنه برای تغییر وزن، روکش پارچه ای برای کابل، کاور برای حمل ساده تر، امکان تعریف پروفایل های مختلف برای حالت های مختلف، خوش دست، انعطاف پذیری بالای تنظیمات بدنه براق، دکمه پروفایل و Polling Rate زیر ماوس قرار گرفته اند، برای ثبت اطلاعات روی گوشی، صفحه نمایش باید روشن بماند 8.5

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.