نگاهی بر عنوان Total War: Arena ؛ یک استراتژی رایگان

افشین یکشنبه 5 مهر 1394 - 16:51
نگاهی بر عنوان Total War: Arena ؛ یک استراتژی رایگان

از قدیم گفته اند که با یک دست نمی توان دو هندوانه را به صورت یکجا برداشت اما اعضای استودیو Creative Assembly این روز ها به مثال نقضی برای این ضرب المثل پر مغز ما تبدیل شده اند! هنوز روند ساخت بسته های الحاقی بازی Total War: Attila به طور کامل به پایان نرسیده بود (و هنوز هم نرسیده است) که اعضای این استودیو بازی مورد انتظار Total War: Warhammer را به علاقمندان سبک استراتژی معرفی کردند. پس از آن در بحبوحه ی برگزاری نمایشگاه گیمز کام امسال بود که کمپانی مایکرو سافت خبر داد بازی Halo Wars 2 (نسخه ای استراتژی از سری بازی Halo) به عنوان اثر بسیار پر هوادار دیگری در سبک استراتژی، توسط استودیو Creative Assembly ساخته خواهد شد. البته پیش از آن نیز علاقمندان عناوین استراتژی شاهد معرفی بازی Total War: Arena از سوی اعضای این استودیوی پر کار بودند. اثری که مسلماً به نسبت سایر عناوین یاد شده در این متن، تجربه ای تازه تر و متفاوت تر را برای استراتژی دوستان رقم خواهد زد.

بازی Total War: Arena را به کلام ساده شاید بتوان تلاش اعضای استودیو Creative Assembly و همچنین شرکت سگا برای تلفیق سبک استراتژی هم زمان با برخی المان های موجود در سبک آنلاین مبارزه در میدان یا همان موبا لقب داد. در واقع اگر شانس با اعضای این استودیو و ناشر این روز ها احیا شده شان یعنی شرکت سگا یار باشد، شاید آن ها بتوانند به موجب موفقیت بازی Total War: Arena در میان هواداران بازی های آنلاین، به نوعی جا پای کمپانی بلیزرد و اثر محبوبشان یعنی World of Warcraft بگذارند (البته باید گفت که سبک بازی Total War: Arena تا حد فراوانی با سبک گیم پلی اثر مشهور بلیزرد متفاوت است).

در بازی Total War: Arena گیمر ها می توانند در قالب مسابقات 10 در برابر 10 و با تکیه بر مبارزات استراتژیک، به مصاف یکدیگر بروند. شاید عمده ترین تفاوت این بازی با عناوین مشهور سبک موبا این باشد که در بازی Total War: Arena هر بازیکن قابلیت کنترل کردن سه واحد نظامی را در عوض یک قهرمان خواهد داشت. و این در حالی است که این واحد های نظامی خود می توانند شامل اجزای متفاوتی باشند. به عنوان مثال ممکن است یکی از واحد هایی که شما در طول مبارزات خود انتخاب می کنید، واحدی پیاده نظام باشد که ده ها یا حتی صد ها مرد جنگجو را در دل خود جای داده است. بنا براین در این بازی نقش استراتژی های اتخاذ شده از سوی گیمر ها برای پیروزی در مبارزات، بسیار پر رنگ تر از عناوین سبک موبا جلوه می کند و در واقع همان استراتژی های به کار گرفته شده در نبرد های سری بازی های توتال وار، در این جا نیز به سبک و سیاق دیگری حضور خواهند داشت.

 total war arena

 

بازی Total War: Arena یک بازی کاملاً آنلاین خواهد بود و همانند اکثر بازی های آنلاین، سازندگان این اثر مراحل تست آلفا و بتا را برای تکمیل مراحل ساخت این بازی در نظر گرفته اند. تا پیش از این، بازی Total War: Arena در مرحله ی تست آلفا قرار داشت و کسانی که موفق به ثبت نام در این مرحله شده بودند می توانستند به شکل عینی به تجربه ی نسخه ی ابتدایی این اثر بپردازند. اما روز گذشته سازندگان بازی Total War: Arena آغاز ورود این بازی به مرحله ی بتا را اعلام نمودند که به زودی صورت خواهد گرفت. در این مرحله از فرآیند تکمیل بازی Total War: Arena علاقمندان این اثر شاهد ارائه ی یک آپدیت تازه از این اثر با نام Fury of Arminius هستند که طی آن می توانند اضافه شدن یک گروه جدید، یک فرمانده ی جدید به نام Arminius و یک نقشه ی جدید به ساختار گیم پلی این بازی را توسط آپدیت مذکور شاهد باشند. در واقع این فرمانده ی جدید را شاید بتوان یک واحد نظامی جدید لقب داد. چرا که فرمانده آرمینیوس از یک ارتش پیاده نظام قدرتمند بهره می برد که توانایی اصلی شان زدن مستقیم به دل دشمن است و قادر به استفاده از تاکتیک های جنگ و گریز یا به قول معروف زد و خورد های چریکی هستند. بر طبق قرار قبلی، نسخه ی نهایی بازی Total War: Arena برای انتشار در پایان سال جاری میلادی برنامه ریزی شده است و انجام آن برای دارندگان پلتفرم PC (تنها پلتفرم این بازی) رایگان خواهد بود. در پایان این مطلب می توانید در صورت دلخواه تریلری از این بازی را تماشا کنید.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.