سالی دیگر و یک نسخه جدید دیگر از سری بازی های مشهور Assassins Creed که ظاهرا باید به تک ساله شدن این فرانچایز بزرگ عادت کنیم ، حتی اگر آنرا دوست نداشته باشیم . Ubisoft هنوز به این کار اصرار می ورزد و کار خود را انجام می دهد.از طرفی این بازه زمانی کم باعث شده که در بعضی مواقع نسخه های کاملا سطح پایینی مانند Assassins Creed Unity با مشکلات متعدد مختلف عرضه شود. در حال حاضر بازتاب بسیار بد Unity بر روی عملکرد و اعتماد کاربران به این شرکت تاثیر بسیاری گذاشته که نتیجه ی آنرا می توان از نظرات تند هواداران در وبسایت های مختلف دید. البته ما در مقاله قصد بررسی اشتباهات مداوم این شرکت در سال پیشین را نداریم بلکه به نوعی به جلو می نگریم و قصد بررسی نسخه جدید این فرانچایز یعنی Syndicate را داریم.

برای اولین بازی یک نسخه اصلی از فرانچایز AC توسط یه استودیو خارج از Montreal داده شده است و این نشان می دهد که Ubisoft قصد دارد گستره ی استودیو های خودش را افزایش داده و مسئولیت های بیشتری را به آنها محول کند . استودیو Ubisoft Quebec به همراه استودیو Ubisoft Toronto دو استودیو زیر مجموعه شعبه بزرگ Ubisoft Montreal شناخته می شوند که با هدف ساخت دوباره غول بزرگی مانند Ubisoft Montreal تاسیس شده اند. در حال حاضر Ubisoft Quebec بعد از ده سال کسب تجربه و کمک در ساخت عناوین مختلف یوبی سافت اعم از AC کنترل کاملی را بر روی نسخه Syndicate دارد و قصد آن اینست که توانایی های خود را به اثبات برساند . ظاهرا از این به بعد فرانچایز AC به طور گردشتی هر ساله بین Ubisoft Quebec و Ubisoft Montreal دست به دست خواهد شد .

 

 

موسیقی

موسیقی بازی توسط Austin Wintory طراحی شده است که هنرنمایی او را در بازی Journey را نیز شاهد بودیم . Syndicate اولین تجربه ی بزرگ و open world این نابغه موسیقیست که باعث شده جو لندن با نوای زیبایی موسیقی او زنده شود .

 

نگاهی به سازندگان بازی

البته با اینکه این اولین ساخته بزرگ استودیو کبک یوبی سافت است اما این بدین معنی نیست که اعضای استودیو کبک را افراد کم تجربه و خارج از برند AC تشکیل داده اند . Marc-Alexis Côté درحدود ده سال تجربه فعالیت در صنعت گیم را دارد و نیمی از زمان فعالیتش را بر روی سری AC کار می کرده است و دو DLC بازی ACIII و AC IV به رهبری این شخص ساخته شده است. از طرف دیگر François Pelland که خود جزو اولین کارمندان Ubisoft Montreal بوده باری دیگر سمت قبلی خود را به عنوان تهیه کننده بازی به عهده گرفته است که قبلا همین مقام را در پروژه AC III به عهده داشته است . اما مهترین فردی که به تیم توسعه بازی برگشته و قطعا طرفداران فرانچایز آشنایی کاملی با آن دارند آقای Jeffrey Yohalem است که قبلا به عنوان نویسنده ACII  و AC Brotherhood فعالیت کرده است و جوایز و افتخارات زیادی را بخاطر داستان نویسی این بازی ها دریافت کرده و باید اضافه کنم که موفقیت Yohalem تنها به برند Assassin’s Creed ختم نمی شود بلکه او در بازی های Far Cry 3 و Child of Light نیز خوش درخشیده و به نوعی تضمینی برای قوی بودن داستان و شخصیت پردازی Syndicate است .

 

 

 

فاکتور های تاثیرگذار در روند گیم پلی Syndicate :

 

شهر لندن

ساخت شهر لندن در بازی خود به مهمترین چالش سازندگان تبدیل شده بود . یوبی سافت با توجه به تعداد زیاد هنرمندانی که در پروژه AC به کار گماشته است توانایی بالایی را در ساخت شهر های تاریخی و منطبق بودن آنها با واقعیت دارد که باید هنر سازندگان در بوجود آوردن چنین ظرافتی را ستود . اما لندن با شهر های دیگر فرانچایز AC تفاوت های اساسی دارد . لندن برای اینکه مناطق خود را نسبت به یکدیگر متفاوت نشان دهد از یک سیستم جمعیتی خاص بهره می برد که باعث تاثیر گذاری بیشترش بر گیم پلی شده است . مثلا در یکی از هفت فسمت شهر لندن تجمع پلیس ها و کالسکه ها بیشتر است و در طرفی دیگر گروه ها خرابکار قدرت زیاد تری نسبت به پلیس ها دارند از طرفی این شهر با توجه به رشد صنایع بسیار کثیف و تاریک طراحی شده است و قطار ها و کالسکه ها مانند یک پلتفرم متحرک در سراسر شهر در حرکت هستند از طرفی قایق های زیاد و گوناگونی از وسط شهر می گذرند شما برای اینکه از روخانه رد شوید براحتی می توانید از یک قایق به قایق دیگر بپرید تا از رودخانه لندن بگزرید این ویژگی ها لندن را به متمایز ترین و زنده ترین شهر AC تبدیل کرده است .

 

کالسکه و قطار

وجود کالسکه ها در بازی خود امری تازه در فرانچایز AC است . کالسکه ها در Syndicate نقش بسیار گسترده را به عهده گرفتند شما می توانید براحتی یک کالسکه بدزدید و آن را برانید می تواید به بالای آن بروید و از بالا کالسکه با دشمنانتان بجنگید می توانید کسی را گروگان گرفته و در آن محبوس کنید . این ها همیگی ویژگی هایی هستند که هیچ کدام د نسه های قبلی این فرانچایز وجود نداشتند . جنگ در بالای کالسکه ها و پریدن از روی آنها نه تنها جذابیتی جدید به المان ها AC اضافه کرده بلکه تنوع انتخاب های شما را نیز گسترش داده است . قطار ها نیز تقریبا همانند کالسکه ها نقش اساسی را ایفا می کنند و در طول شهر می توانید براحتی بر روی آنها بپرید در شهر ایستگا های مختلفی وجود دارد دارد که قطار ها به طور مداوم در آنجا می ایستند . بدلیل سرعت بالایشان بهترین گزینه برای طی کردن مسافت های طولانی هستند . جنگ و مبارزه در بالای قطار ها نیز وجود دارد بدلیل سرعت باد مخالف جنگیدن در بالای قطار مشکلات مخصوص به خود را نیز دارد که باعث می شود سرعت شما حین حرکت کند شده و نتوانید براحتی حرکت کنید لبته دشمنان شما نیز از این محدودیت برخوردار هستند . مخفیگاه اصلی دوقلو ها فرای نیز در یک قطار وجود دارد و از همان جا به کل گروهشان دستور می دهند .

 

 

Rope Launcher

RL جزو فاکتور های اساسی در گیم پلی است که شباهت زیادی به بتمن دارد. به شخصه RL را مهمترین تغییر Syndicate نسبت به دیگر عناوین AC می دانم . این وسیله براحتی نحوه ی تعامل شما با محیط بازی را تغییر داده و به گیم پلی بازی سرعت زیادی بخشیده است هم چنین باعث تاثیر گذاری بیش تر بخش مخفی کاری بازی شده است تا مشکلات Unity را از بین ببرد . با کمک RL می توانید براحتی از بالای سر دشمنان بگذرید به طوری که شما را نبینند یا به مکان هایی دسترسی پیدا کنید که قبلا تصورش برای شما ممکن نبود RL اقتباسی ساده و مفید از بازی بتمن است و جذابیت ها زیادی را به Syndicate بخشیده است از طرفی این قابلیت هیچ وقت در مقابل پارکود AC قرار نگرفته و تکمیل کننده آن بوده است .

 

دو شخصیت اصلی

برخلاف نسخه های پیشین AC شما توانایی کنترل دو شخصیت همزمان را به عهده دارید دوقلو های که خواهر و برادر نیز هستند . این دو قلوها از لحاظ سبک گیم پلی و شخصیت سازی کاملا در تضاد یکدیگر طراحی شده اند تا هم جذابیت داستانی و هم گیم پلی بازی را بهبود ببخشند . البته نمی توان تفاوت در استایل جاکوب و ایوی را با تفاوت بتمن و catwoman مقایسه کرد . در حقیقت ایوی و جاکوب کاملا شبیه به هم هستند و تمام قابلیت ها ایوی در جاکوب وجود دارد و بلعکس و تیم طراحی بازی نخواسته که آن ها را محدود کند اما با پیشرفت در بازی و ارتقا دادن شخصیت ها تفاوت های عمده ای بین آنها بوجود می آید چون قابلیت های تنها در انحصار ایوی است که جنبه مخفی کاری دارند و قابلیت هایی وجود دارد که تنها در انحصار جاکوب است . مثلا ایوی با رساندن پرتاب چاقو به سطح سه براحتی از فواصل دور دشمنان را با یک تیر بکشد از طرفی جاکوب از این قابلیت محروم است و تنها می تواند تا سطح دو خود را ارتقا دهد اما می تواند استفاده از تفنگ خود را تا سطح سه ارتقا داده پس از آن هر تیری که از فاصله نزدیک شلیک کنید به صورت اتوماتیک هدشات می شود اما ایوی این قابلیت را ندارد . دوشخصیتی شدن AC باعث بوجود آمدن مواردی زیاد درگیم پلی بازیست .

 

سیستم مبارزات

مدت ها بود که سیستم مبارزات بازی به طور اساسی به یک شکل تعبیه می شد و به ورطه تکرار رفته بود اما در Syndicate به کلی دیدگاه سازندگان مبنی بر نبود سلاح هایی سردی مانند شمشیر به کلی سیستم مبارزات بازی را تغییر داد . سریع تر و خشن تر شدن آن یکی از نکات ویژه بازیست . برخلاف نسخه های قبلی که دشمنان منتظر حرکات شما می مانند در این نسخه براحتی شما را محاصره کرده و به سرعت به شما یورش می برند . هم چنیت قابلیت multi-finisher نیز به بازی برگشته به طوری که پس از کاهش میزان سلامتی دشمنان حرکات آن ها و نوع ضربه زدنشان نیز کم تر می شود و پس از اینکه چند نفر در کنار شما به این حالت برسد دو قلو های فرای تمامی اشخاص اطرافشان را با چندین حرکت ترکیبی از پای می اندازند در کل سیتم مبارزات بازی به بسیار سریع تر طراحی شده و بدلیل نبود شمشیر در بازی بسیار نزدیک به دشمنانتان مبارزه خواهید کرد . 

البته در این بازی تغییرات ریز و درشت مختلفی نسبت به نسخه پیشین اعمال شده است که هر کدام برای رفع مشکلات نسخه Unity بازی بوده است با این حال یو بیسافت بسیاری از بخش های زائد بازی مانند مولتی پلیر را حذف کرده و تمام نیروی خود را متمرکز بخش داستانی بازی کرده است برای همین شامل تغییرات گسترده ای در روند ساخت بازی بوده ایم .  البته باید منتظر ماند و دید تا چه حد Syndicate می تواند موفق باشد با اینحال Syndicate ما رو به خود جذب کرده و تنها کمتر از یک هفته دیگر منتشر می شود .

 

سخن آخر 

Assassin's Creed Syndicate بدون شک حداقل در ظاهر به دنبال زنده کردن سری بازی Assassin's Creed و خارج کردن آن از ورطه تکرار است . بازی عناصر و بخش های متنوعی را به گیم پلی افزوده است و از سوی دیگر سعی شده طراحی شهر لندن و ایجاد یک فضای دراماتیک در آن به بهترین شکل صورت گیرد . شما علاوه بر خط اصلی داستانی با چندین خط فرعی داستانی که اکثر آنها واقعا در لندن قرن 18 وجود داشته رو به رو خواهید شد و این موضوع بر ژرفای محتوای بازی افزوده است . 

Assassin's Creed Syndicate در اولین روز آبان ماه بر روی PlayStation 4 و Xbox One عرضه می شود و بازی با کمی تاخیر بر روی PC نیز در دسترس خواهد بود .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.