استودیوی آلمانی Deck 13 با وجود داشتن سابقه ای بیش از یک دهه در تولید بازی های کامپیوتری و ساختن عناوینی که بیشتر سبک ماجرایی را شامل می شوند، این روز ها بیشتر با آخرین کارشان یعنی ساختن بازی Lords of The Fallen در میان علاقمندان دنیای بازی های کامپیوتری شناخته می شوند. البته اعضای این استودیو در امر ساخت بازی Lords of The Fallen تنها نبودند و این کار را به کمک ناشر این بازی یعنی اعضای استودیو CI Games و با همکاری آنان به انجام رساندند. با این حال استودیو CI Games چندی پیش خبر از قطع این همکاری در جریان ساخت نسخه ی بعدی این بازی داد و علاوه بر تایید فرآیند ساخت بازی Lords of The Fallen 2 به ذکر این نکته پرداخت که در جریان تولید این بازی، استودیو Deck 13 هیچ نقشی بر عهده ندارد و در واقع اعضای این استودیو مشغول ساختن بازی جدید خود هستند. اثری که چندی پیش مشخص شد The Surge نام دارد و پروژه ای قابل توجه و چیزی در حد بازی Lords of The Fallen (و حتی فرا تر از آن) خواهد بود.

اگر چه تولید بازی The Surge مدتی است که توسط اعضای استودیو Deck 13 مورد تایید قرار گرفته است، اما تا این لحظه اطلاعات چندان مشخصی از این بازی در اختیار علاقه مندان آن قرار نگرفته است. با این حال به تازگی رییس اصلی استودیو Deck 13 یعنی یان کلوزه به ذکر اطلاعات تازه ای در مورد این بازی پرداخته است که با توجه به آن ها می توان ایده ی بهتر و دید نزدیک تری را نسبت به بازی The Surge داشت. اگر چه در حال حاضر چیزی از ریزه کاری های داستان بازی The Surge در اختیار نداریم، اما می توان گفت که هسته ی اصلی داستان این بازی بر مبنای حقایقی بنا شده است که این روز ها در دنیای واقعی حرف و حدیث های فراوانی را بر انگیخته اند و نگرانی های مهمی در مورد آن ها وجود دارد. حقایقی نظیر تغییرات آب و هوایی، پیشرفت روز افزون علمی در شاخه هایی نظیر علوم روباتیک و بایو الکترونیک (که می توان توسط آن ها به زودی تولید انسان های مصنوعی و ربات های فوق هوشمند یا حتی مواردی نظیر هوش های مصنوعی بسیار قدرتمند را در دنیا مشاهده کرد) و مهم تر از همه پر رنگ تر شدن نقش شرکت های بزرگ و قدرتمند چند ملیتی در بازی های سیاسی و اقتصادی جهان، همگی جزو مواردی هستند که این روز ها بحث و جدل در مورد آن ها بسیار گسترده است و تمامی این نکات در داستان بازی The Surge نیز وجود خواهند داشت. در کل به نظر می رسد که داستان این بازی روایت گر جامعه ای است که گردانندگان آن قصد پیشرو بودن در هر زمینه ای را در سر می پرورانده اند اما در عمل جامعه شان به جامعه ای فرو پاشیده از لحاظ اقتصادی و اجتماعی تبدیل شده است. نکته ای که بیش از هر چیز ما را به یاد آثار کارگردان صاحب سبک دنیای بازی های کامپیوتری یعنی کن لواین و مهم ترین اثر او یعنی بازی Bioshock می اندازد.

 the-surge

 

در واقع به نظر می رسد که بازی The Surge در حالت کلی تلفیقی از دو بازی Bioshock و Dark Souls خواهد بود که ویژگی های Bioshock در داستان این بازی و خصوصیات Dark Souls نیز در گیم پلی آن نمود خواهند یافت. در واقع گیم پلی بازی The Surge همانند تجربه ی پیشین سازندگان آن یعنی بازی Lord of The Fallen اثری اکشن با مایه های نقش آفرینی خواهد بود که شباهت های فراوانی به منبع الهام خود یعنی بازی Dark Souls خواهد داشت. سازندگان بازی The Surge تا کنون هیچ گاه علاقه ی وافر خود به سری بازی های سولز را پنهان نکرده اند و معتقدند که سری بازی های Dark Souls موفق شده اند سبک تازه ای را در دنیای بازی های کامپیوتری به وجود آورند که می توان بر مبنای آن بازی های جدید و متفاوتی را تولید و روانه ی بازار کرد. کاری که به ادعای اعضای استودیو Deck 13 آن ها قصد انجام آن را در بازی The Surge خواهند داشت. از آن جایی که سازندگان این بازی یعنی اعضای استودیو Deck 13 به شخصیت های اصلی قدرتمند و پیچیده ای نظیر گرالت از مجموعه بازی های ویچر یا لار کرافت از سری مهاجم مقبره علاقمند هستند، بازی The Surge بر خلاف بسیاری از عناوین نقش آفرینی کلاسیک و درست همانند بازی Lords of The Fallen از یک شخصیت اصلی واحد بهره می برد و شخصیت اصلی این بازی توسط گیمر ها ساخته نخواهد شد. آن چه تا کنون در مورد شخصیت اصلی حاضر در بازی The Surge مشخص شده است این است که او انسانی کاملاً عادی به شمار می رود که به موجب ماجرا هایی که در طول داستان این اثر برایش رخ می دهد به مبارزه با دشمنان خود بر می خیزد. دشمنانی که به نظر می رسد بخش مهمی از آن ها (یا لا اقل باس های موجود در این بازی) موجودات مکانیکی غول پیکر و خطرناکی هستند که می توانند به مدد توانایی های خود، مبارزات متعدد و متنوعی را در طول این بازی پدید آورند. البته اعضای استودیو Deck 13 بر این نکته تاکید کرده اند که این بازی روایت گر نبرد میان انسان ها و ربات ها نخواهد بود و دشمنان این بازی موجوداتی نیمه انسان – نیمه ربات (تلفیقی از ربات و انسان که هیچ کدام از آن ها نبوده و در عین حال هر دوی آن ها را شامل می شود) هستند که توسط هوش مصنوعی قدرتمندی هدایت می شوند. بنا بر گفته های سازندگان بازی The Surge ، با وجود رخ دادن ماجرا های این بازی در دنیایی آینده نگرانه، مبارزات موجود در این اثر به هیچ وجه مبتنی بر استفاده از سلاح های عجیب و غریب دور زن نیستند و اکثر رویارویی های شما در گیم پلی این بازی نظیر بازی Lord of The Fallen در قالب دوئل هایی چالش برانگیز صورت می پذیرد.     

 the-surge-1

سازندگان این بازی در گیم پلی The Surge قول بهره بردن از مبارزاتی سریع تر و پر هیجان تر از مبارزات موجود در نسخه های پیشین سری Dark Souls را داده اند

 

در واقع مبارزات بازی The Surge تمرکز فراوانی بر قطع کردن دست و پای دشمنان عمدتاً مکانیکی شما دارند و توسط این کار شما می توانید در عین لذت بردن از گیم پلی هیجان انگیز این بازی، به ارتقا دادن توانایی های خود نیز بپردازید. به عبارت بهتر تاکید بر قطع عضو دشمنان در بازی The Surge تنها به منظور خونین و پر هیجان تر جلوه دادن مبارزات این بازی نبوده است بلکه به کمک هر کدام از این اعضای قطع شده، شخصیت اصلی این بازی قادر به ارتقا دادن بخشی از ویژگی های موجود در پوشش محافظ خود خواهد بود. امری که می تواند بر تنوع گیم پلی بازی The Surge بیافزاید و گیمر را به این نکته ترغیب نماید که در هر مبارزه، بخش خاصی از بدن دشمنان خود را مورد هدف قرار دهد. البته هنوز مشخص نیست که پوشش محافظی که شخصیت اصلی بازی The Surge از آن بهره می برد، به چه دلیلی بدن شخصیت اصلی این بازی را پوشانده است و ساز و کار آن دقیقاً به چه ترتیبی خواهد بود. ضمن این که سازندگان بازی The Surge به این نکته نیز اشاره کرده اند که در بخش های ابتدایی و آغازین این اثر، شما سلاح ویژه ای برای مبارزه با دشمنان در اختیار نخواهید داشت و در این میان اسلحه هایی که در دسترستان قرار دارند را باید به تدریج توسط ارتقا دادن توانایی های ساخت و ساز خود تولید نمایید. در هر حال به نظر می رسد که اعضای استودیو Deck 13 با توجه به تجربیات ارزشمند خود در امر ساختن بازی Lords of The Fallen قصد تولید اثر قابل توجه و درگیر کننده ای را با طراحی بازی The Surge دارند و اگر بتوانند از نقاط ضعف بازی Lords of The Fallen درس بگیرند، قطعاً قادر خواهند بود چنین هدفی را جامه ی عمل بپوشانند. بر طبق اطلاعات موجود، بازی The surge در سال 2017 میلادی به بازار عرضه خواهد شد و قرار است درست همانند بازی Lords of The Fallen بر روی پلتفرم های مطرح نسل هشتم از جمله PC و کنسول های خانگی اکس باکس وان و پلی استیشن 4 منتشر شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.