چندی پیش به احتمال انتشار بازی Quantum Break بر روی پلتفرم PC اشاره کرده بودیم. اما به نظر می رسد که فرآیند عرضه شدن این بازی بر روی پلتفرم PC بسیار جدی تر از یک احتمال صرف است و باید حساب بیشتری روی آن باز کرد.

 

قضیه از این قرار است که مدتی پیش یک وب سایت برزیلی (که به رده بندی و اطلاع رسانی بازی های کامپیوتری اشتغال دارد و از شهرت و اعتبار بسیار مناسبی در نزد گیمر های این کشور برخوردار است) به هنگام لیست کردن بازی Quantum Break نسخه ی PC این بازی را هم در کنار نسخه ی Xbox One این اثر لیست کرده بود. اگر چه پس از چند ساعت وب سایت مذکور نام نسخه ی PC بازی Quantum Break را از لیست خود حذف نمود ، اما بسیاری از علاقمندان دنیای بازی های کامپیوتری معتقد بودند که به احتمال فراوان سازنده ی بازی Quantum Break یعنی استدیو Remedy و همچنین ناشر این اثر یعنی شرکت مایکرو سافت قصد دارند این بازی انحصاری که تا پیش از این اثری کاملاً اختصاصی برای کنسول خانگی مایکرو سافت یعنی Xbox One محسوب می شد را بر روی پلتفرم PC نیز عرضه کنند. پس از این رویداد روز گذشته یکی دیگر از فعالان حاضر در دنیای بازی های کامپیوتری یعنی وب سایت آلمانی گیم استار نیز مدعی شد که اطلاعات موثقی از سازندگان بازی Quantum Break یعنی اعضای استودیو Remedy در دست دارد که نشان می دهد این بازی علاوه بر پلتفرم اصلی و از پیش اعلام شده ی خود یعنی کنسول اکس باکس وان ، به طور حتم برای پلتفرم PC نیز عرضه خواهد شد. بر اساس اطلاعات مذکور علاقه مندان بازی Quantum Break بر روی پلتفرم PC بر خلاف سایر آثار مشابه هیچ نیازی به انتظار برای به سر آمدن انحصار زمانی این بازی ندارند و در واقع بازی Quantum Break در تاریخ پنجم آوریل سال جاری به صورت هم زمان برای دو پلتفرم اکس باکس وان و کامپیوتر های خانگی منتشر خواهد شد. همچنین گفته می شود که این بازی برای اجرا بر روی کامپیوتر های خانگی به مشخصات سخت افزاری بسیار بالایی نیاز خواهد داشت. امری که با توجه به افکت های گرافیکی نوین و به روز موجود در این بازی و نو آوری های به کار رفته در بخش دیداری آن کاملاً محتمل به نظر می رسد و جای تعجب چندانی را باقی نمی گذارد.

 quantum-break1

 

ساعاتی پس از این ادعا سازندگان بازی Quantum Break یعنی اعضای استودیو Remedy به تایید وجود نسخه ی PC این بازی پرداختند و بر این موضوع تاکید ورزیدند که نسخه ی مربوط به کامپیوتر های خانگی بازی Quantum Break هم زمان با نسخه ی اکس باکس وان این بازی در تاریخ پنجم آوریل سال جاری منتشر خواهد شد. همچنین فرآیند پیش فروش بازی Quantum Break نیز از هم اکنون آغاز شده است و علاقمندان این بازی بر روی دو پلتفرم مذکور می توانند نسبت به این کار اقدام نمایند. نکته ی مثبتی که می توان در رابطه با پیش خرید بازی Quantum Break به آن اشاره کرد محتوا های اضافه ای است که در اختیار پیش خرید کنندگان این بازی قرار خواهد گرفت. به عبارت بهتر دارندگان کنسول اکس باکس وان با پیش خرید بازی Quantum Break می توانند همراه با این بازی کد دانلود بازی Alan Wake American Nightmare را نیز به صورت رایگان دریافت نمایند. در واقع این بازی نسخه ی اکس باکس 360 از اثر مذکور به شمار می رود که به موجب قابلیت پشتیبانی از اجرای بازی های اکس باکس 360 بر روی کنسول اکس باکس وان بر روی کنسول نسل هشتمی مایکرو سافت قابل اجرا خواهد بود. همچنین تمامی نسخه های بازی Quantum Break بر روی کنسول اکس باکس وان (چه نسخه های مربوط به پیش خرید و چه نسخه های معمولی) همراه با قابلیت دانلود نسخه ی کامل بازی Alan Wake با تمامی محتوا های الحاقی مربوط به آن ارائه خواهد شد و ناگفته پیداست که فرآیند اجرای این بازی نیز بر اساس قابلیت Backwards Compatible کنسول اکس باکس وان برای علاقه مندان این بازی مهیا خواهد بود. همچنین کسانی که تا کنون نسبت به خرید کنسول نسل هشتمی شرکت مایکرو سافت اقدام نکرده بودند و در این انتظار به سر می بردند که کنسول اکس باکس وان را همراه با بازی Quantum Break تهیه نمایند می توانند باندل Quantum Break از کنسول اکس باکس وان را خریداری نمایند. یک کنسول سفید رنگ با حجم ذخیره سازی 500 گیگا بایت که تمامی موارد مذکور را در دل خود جای داده است(نسخه ای رایگان از بازی Quantum Break به همراه دو بازی Alan Wake و Alan Wake American Nightmare).

 

quantum-break2

 

در کنار این امر و مشخص شدن قابلیت های مربوط به نسخه ی کنسولی این بازی، مشخصات سخت افزاری مورد نیاز برای اجرای بازی Quantum Break بر روی پلتفرم PC نیز توسط سازندگان این اثر یعنی اعضای استودیو Remedy مشخص گردیده است. نکته ی جالب توجه در رابطه با بازی Quantum Break (سوای مشخصات سخت افزاری بسیار قدرتمندی که برای اجرای این بازی از سوی سازندگان آن اعلام شده است) این است که این بازی نخستین تجربه ی واضح و ملموس گیمر ها از یک عنوان AAA مبتنی بر واسط Direct X 12 را برای علاقه مندان دنیای بازی های کامپیوتری فراهم می آورد و از همین رو چشم انتظاران بازی Quantum Break بر روی پلتفرم PC نیاز به بهره گیری از کارت های گرافیک مبتنی بر پشتیبانی از Direct X 12 بر روی سیستم کامپیوتری خود خواهند داشت. ضمن این که با ورود بازی های کامپیوتری به دنیای نوین و استفاده ی آن ها از ویژگی های مربوط به واسط Direct X 12 دارندگان کامپیوتر های خانگی نیاز به نصب ویندوز 10 بر روی سیستم های کامپیوتری خود خواهند داشت. بنا بر این برای یافتن پاسخ این پرسش که آیا سیستم کامپیوتری شما قادر به اجرای بازی Quantum Break خواهد بود یا خیر می توانید به بررسی مشخصات سخت افزاری مورد نیاز برای اجرای این بازی بر روی پلتفرم PC بپردازید.

 

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Quantum Break بر روی پلتفرم PC :

 • سیستم عامل : Windows 10 Only 64 – bit Version
 • پردازنده : Intel Core i5 - 4460 , 2.70 GHz or AMD FX - 6300
 • کارت گرافیک : NVIDIA GeForce GTX 760 or AMD Radeon R7 260x
 • میزان حافظه ی گرافیکی مورد نیاز : 2 گیگا بایت
 • حافظه ی رم مورد نیاز : 8 گیگا بایت
 • نسخه ی دایرکت اکس : Direct X 12

 

سیستم پیشنهادی برای اجرای بازی Quantum Break بر روی پلتفرم PC با کیفیت معقول:

 • سیستم عامل : Windows 10 Only 64 – bit Version
 • پردازنده : Intel Core i5 4690 , 3.9 GHz or AMD equivalent
 • کارت گرافیک : NVIDIA GeForce GTX 970 or AMD Radeon R9 390
 • میزان حافظه ی گرافیکی مورد نیاز : 4 گیگا بایت
 • حافظه ی رم مورد نیاز : 16 گیگا بایت
 • نسخه ی دایرکت اکس : Direct X 12

 

سیستم پیشنهادی برای اجرای بازی Quantum Break بر روی پلتفرم PC با بالا ترین کیفیت ممکن (Ultra):

 • سیستم عامل : Windows 10 Only 64 – bit Version
 • پردازنده : Intel Core i7 4790, 4 GHz or AMD equivalent
 • کارت گرافیک : NVIDIA GeForce 980 Ti or AMD Radeon R9 Fury X
 • میزان حافظه ی گرافیکی مورد نیاز : 6 گیگا بایت
 • حافظه ی رم مورد نیاز : 16 گیگا بایت
 • نسخه ی دایرکت اکس : Direct X 12

 

 quantum-break3

گفتنی است که پایه و اساس داستان بازی Quantum Break بر جدال میان دو شخصیت اصلی این بازی یعنی جک جویس و پال سرن بنا شده است. در واقع این دو دانشمند در یک دانشگاه خیالی به نام دانشگاه ریورپورت به انجام یک آزمایش علمی مشغول هستند که موضوع اصلی آن به سفر در طول زمان اختصاص دارد. اما از بد روزگار روند انجام این آزمایش به خوبی پیش نمی رود و موجب به وجود آمدن شکاف هایی در دل زمان می شود. فرآیندی که توانایی های تازه ای را در اختیار جویس و سرن قرار می دهد. به این ترتیب که آن ها می توانند زمان را به گونه هایی نسبتاً متفاوت از یکدیگر تحت کنترل خود در بیاورند. در واقع از همین نقطه است که راه این دو نفر از یکدیگر جدا می شود. به این ترتیب که سرن خیال در اختیار گرفتن کنترل زمان برای پیش بردن منافع شخصی خود و بلند پروازی های سازمان تمامیت خواهی که به تاسیس آن اقدام کرده است را در سر می پروراند و از سوی دیگر جویس در صدد این است که جلوی او را بگیرد و با برگرداندن زمان به حالت عادی کاری کند که از بروز یک شکاف جدی و غیر قابل ترمیم در دل زمان جلوگیری به عمل آید. در این میان گیم پلی بازی Quantum Break نیز در خدمت روایت مذکور قرار گرفته است و گیمر ها باید با قرار گرفتن در قامت جک جویس و حضور در یک بازی مبتنی بر سبک اکشن سوم شخص ، همراه با توانایی های متوقف کردن زمان و استفاده از سلاح های گرم و سرد موجود در این بازی از بروز یک فاجعه ی زمانی جلوگیری به عمل آورند. علاوه بر آن یک سریال چهار قسمتی نیز هم زمان با این بازی منتشر خواهد شد که طول هر کدام از قسمت های آن چیزی نزدیک به 24 دقیقه است و همان هنرمندانی که از آن ها در نقش شخصیت های اصلی حاضر در بازی Quantum Break استفاده شده است به ایفای نقش در این سریال تلویزیونی خواهند پرداخت. به هر حال می توان گفت که بازی Quantum Break بدون هیچ تردیدی یکی از کنجکاوی بر انگیز ترین و شاخص ترین بازی های کامپیوتری سال جاری به شمار می رود و مسلماً خبر عرضه شدن این بازی بر روی پلتفرم PC (در کنار پلتفرم اصلی آن یعنی اکس باکس وان) خبر بسیار خوبی برای چشم انتظاران این بازی خواهد بود.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.