درباره شماره بعدی بازی COD یعنی Call of Duty: Infinite Warfare چه می دانیم؟

 

در طی روز های اخیر بخش مهمی از اخبار دنیای بازی های کامپیوتری به خبر های جدید مربوط به تازه ترین نسخه از سری بازی های Call of Duty که با نام Call of Duty: Infinite Warfare شناخته می شود اختصاص داشته است. در واقع طی هفته ی گذشته هر روز شاهد منتشر شدن نکات تازه ای از بازی Call of Duty: Infinite Warfare به شکل ذره به ذره و غیر رسمی بودیم تا این که بالاخره روز گذشته نخستین اطلاعات رسمی از بازی Call of Duty: Infinite Warfare توسط سازندگان این اثر یعنی اعضای استودیو Infinity Ward منتشر شد. بر همین اساس تصمیم گرفتیم تا بر اساس این اطلاعات که جزییات مختلفی از بازی Call of Duty: Infinite Warfare ، از گیم پلی این اثر گرفته تا داستان آن را در بر می گیرند، نخستین نگاه پیش نمایش گونه ی خود را معطوف تازه ترین نسخه از سری Call of Duty نماییم. پس اگر مشتاق به سر در آوردن از زیر و بم بازی Call of Duty: Infinite Warfare هستید و قصد آگاهی از نخستین نکات مربوط به داستان و گیم پلی این بازی را دارید، پیشنهاد می شود که در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید.

گفتنی است که در بخش نخست این مطلب جزییات مربوط به داستان بازی  Call of Duty: Infinite Warfare و همچنین نکاتی از نسخه ی باز سازی شده ی بازی Call of Duty: Modern Warfare (که قرار است در نسخه ی ویژه از بازی Call of Duty: Infinite Warfare حضور داشته باشد) را از نظر خواهیم گذراند و در بخش دوم مطلب پیش رو نیز به گیم پلی بازی Call of Duty: Infinite Warfare خواهیم پرداخت. بر اساس شایعاتی که پیش از این در رابطه با داستان نسخه ی جدید از سری Call of Duty: Infinite Warfare به گوش می رسید، بسیاری از علاقه مندان این مجموعه در انتظار ملاقات با اثری علمی – تخیلی بودند که روایت آن در فضای خارج از جو کره ی زمین جریان دارد. امری که اکنون شاهد به تحقق پیوستن آن هستیم و به این ترتیب بازی Call of Duty: Infinite Warfare نخستین عنوان از سری Call of Duty خواهد بود که بخش عمده ای از داستان آن نه بر روی کره ی زمین که در فضای خارج از آن جریان دارد. در واقع بازی Call of Duty: Infinite Warfare قرار است در بخش داستانی خود دنیایی آینده گرایانه را به تصویر بکشد که در بطن آن انسان ها به دلیل مواردی نظیر ازدیاد بیش از حد جمعیت و همچنین توسعه ی روز افزون و افسار گسیخته ی صنعت شاهد به پایان رسیدن منابع زیر زمینی کره ی زمین بوده و از همین رو برای گذران امورات خود ناچار به تسخیر فضا هستند. به این ترتیب مردم کره ی زمین نسبت به تشکیل نهادی به نام اتحاد فضایی ملل متحد یا UNSA اقدام کرده اند تا از طریق آن بتوانند به شکل قانونی و بنا بر اصول تعیین شده توسط این سازمان نسبت به مسکونی کردن سایر سیاره ها تلاش نموده و از منابع موجود در سیاره های منظومه ی شمسی و همچنین سایر اجرام آسمانی موجود در این منظومه استفاده نمایند. بر همین اساس در دنیای آینده گرایانه ی به تصویر کشیده شده در بازی Call of Duty: Infinite Warfare دیگر لفظی به نام کشور های نفت خیز یا کشورهای غنی از منابع طبیعی معنی و مفهوم خاصی ندارد و جای آن را مفاهیمی نظیر سیاره یا سیارک های غنی از منابع طبیعی پر کرده اند. امری که موجب شده است تا انسان ها به شناسایی اجرام آسمانی غنی و پس از آن مسکونی سازی و استخراج و بهره برداری از منابع موجود در دل آن ها در قالب سازمان جهانی و یکپارچه ی اتحاد فضایی ملل متحد بپردازند.

 Call of Duty: Infinite Warfare

با این حال همیشه عده ای قصد کوک کردن ساز مخالف و به چنگ آوردن بدون زحمت حاصل دسترنج دیگران را دارند. آن هم با مستمسک قرار دادن دیدگاه و طرز تفکر عقب مانده ی خود از زندگی و القای زورکی آن به دیگران. گروهی که در بازی Call of Duty: Infinite Warfare در قالب سازمان The Front نمود یافته اند. اعضای این سازمان شورشی افرادی با افکار و عقاید فاشیستی هستند که از قوانین اتحاد فضایی ملل متحد یا UNSA سرپیچی نموده و قصد در اختیار گرفتن کنترل تمامی اجرام آسمانی مسکونی شده ی منظومه ی شمسی و منابع با ارزش آن ها از طریق اقدامات خشن خود را در سر می پرورانند. امری که موجب شده تا دیپلماسی و گفتگو با آن ها بی نتیجه بماند و تمامی منظومه ی شمسی درگیر نبردی سخت و خانمان سوز شود. در واقع در داستان بازی Call of Duty: Infinite Warfare نیز همانند نسخه های پیشین این مجموعه شاهد همان درگیری آشنا و پر دامنه میان گروه های خشن تروریستی سازمان یافته با ارتش های مستهلک شده و نجات بخش هستیم، با این تفاوت که ابعاد این درگیری ها اکنون گسترده تر از قبل شده اند و به جای تمامی مناطق کره ی زمین، نقاط مختلفی از منظومه ی شمسی را در بر گرفته اند. بنا بر این احتمالاً به جای انجام عملیات نظامی در نقاطی نظیر کره، عراق یا افغانستان (که در نسخه های پیشین سری Call of Duty شاهد آن بودیم) ماموریت های بازی Call of Duty: Infinite Warfare در فضای خارج از جو زمین و در گوشه و کنار منظومه ی شمسی و اجرام آسمانی آن به وقوع خواهد پیوست. ضمن این که در بازی Call of Duty: Infinite Warfare بازیبازان در نقش کاپیتان نیک رِیِس ظاهر خواهند شد. یک خلبان کارکشته از نیرو های عملیاتی ویژه که رهبری یکی از آخرین سفینه های فضایی و نظامی نجات بخش زمین به نام مجازات را بر عهده دارد. در واقع وظیفه ی اصلی او در داستان بازی Call of Duty: Infinite Warfare سازمان دادن اعضای باقیمانده از نیرو های ائتلاف برای انجام عملیات نظامی بر علیه گروه تمامیت خواه و بی رحم The Front است. به عبارت بهتر کاپیتان ریس و یاران او آخرین امید مردم زمین برای رهایی از چنگ دشمنان قسم خورده ی UNSA یعنی اعضای گروه The Front خواهند بود. امری که خط اصلی داستان بازی Call of Duty: Infinite Warfare را شکل می دهد.   

 

Call of Duty: Infinite Warfare

در نسخه های پیشین سری Call of Duty سازمان های تروریستی به کشور امریکا یا USA اعلان جنگ می کردند. اما در بازی Call of Duty: Infinite Warfare این اعلان جنگ به اتحاد فضایی ملل متحد یا UNSA صورت می گیرد و برآیند آن یعنی درگیری های نظامی پس از آن وسعت بیشتری نسبت به قبل خواهد داشت   

 

اگر چه هسته ی اصلی داستان در بازی Call of Duty: Infinite Warfare شاید در نگاه کلی تمایز آن چنان محسوس و چشمگیری را نسبت به موارد مشابه در نسخه های پیشین سری Call of Duty از خود به نمایش نگذارد، اما قرار گرفتن در نقش یک رهبر نظامی که آخرین امید افرادش برای غلبه بر دشمن محسوب می شود، شاید بتواند عاملی برای قدرت بخشیدن هر چه بیشتر به ساختار داستانی این بازی باشد. هر چه باشد بازیباز در نسخه های اخیر  سری Call of Duty اغلب نقش سربازان گمنام و معمولاً منفعل ارتش امریکا را بر عهده داشت که جز اجرای دستورات افراد رده بالا کار دیگری از عهده شان ساخته نبود. اما در این بازی بازیباز خود نقش یک فرد رده بالا و کاریزماتیک نظامی را بر عهده خواهد داشت که وظایف مهمی را بر دوش می کشد و در طول داستان این بازی می باید تصمیمات مهمی را اتخاذ نماید. تصمیماتی که البته بعید است بازیباز نقش قابل توجهی را در اتخاذ آن ها ایفا نماید؛ اما در عین حال این قابلیت را دارند تا سبب ساز بخشیدن استحکام هر چه بیشتر به ساختار داستانی این بازی گردند. بر این اساس شاید خاطرات خوب علاقه مندان به سری بازی های Call of Duty با شخصیت کاپیتان پرایس (در سری Modern Warfare) بار دیگر با شخصیت کاپیتان ریس در بازی Call of Duty: Infinite Warfare تکرار شود. خصوصاً این که شخصیت ریس قرار است به دست همان خالقان شخصیت پرایس (اعضای استودیو Infinity Ward) شکل بگیرد. البته در بازی Call of Duty: Infinite Warfare علاقه مندان به سری بازی های Call of Duty این شانس را خواهند داشت تا بار دیگر با کاپیتان پرایس و یاران او به طور مستقیم دیدار نمایند. این امر قرار است در قالب نسخه های ویژه از بازی Call of Duty: Infinite Warfare فراهم گردد که علاوه بر بازی اصلی شامل نسخه ای باز سازی شده از بازی Call of Duty: Modern Warfare نیز خواهد بود. در بخش سوم و پایانی از این مطلب که تا ساعاتی دیگر قادر به مشاهده ی آن خواهید بود، به ذکر اطلاعات بیشتری در رابطه با نسخه ی باز سازی شده از بازی Call of Duty: Modern Warfare خواهیم پرداخت. همچنین در بخش دوم از این مطلب که پیش از بخش سوم قادر به مطالعه ی آن خواهید بود، به جزییاتی از گیم پلی بازی Call of Duty: Infinite Warfare اشاره خواهد شد.

 

در بخش اول مطلب اشاره شد که علاقه مندان به مجموعه بازی های Call of Duty ، در بازی Call of Duty: Infinite Warfare نقش یک خلبان نظامی رده بالا به نام کاپیتان ریس را بر عهده خواهند داشت که در سفینه ی فضایی نظامی خود با نام مجازات، رهبری عده ای از اعضای نیروی ائتلاف را که در پی نابودی گروه تمامیت خواه و بی رحم The Front هستند بر عهده خواهد داشت. در واقع سفینه ی فضایی مجازات قرار نیست تنها ایفاگر یک نقش تزیینی در داستان بازی Call of Duty: Infinite Warfare باشد؛ بلکه سفینه ی محبوب کاپیتان ریس علاوه بر داستان، در گیم پلی این بازی نیز نقش بسیار مهمی ایفا خواهد نمود. در واقع سفینه ی فضایی مجازات قرار است نقش یک پل ارتباطی را میان مراحل مختلف بازی Call of Duty: Infinite Warfare بر عهده داشته باشد و برای نخستین بار در طول مجموعه بازی های Call of Duty امکان بهره مندی از یک گیم پلی بی درز و یک پارچه را با حداقل صحنه های بارگذاری در اختیار مخاطبان این بازی قرار دهد. البته تا کنون اکثر بازی سازانی که وعده ی بهره مندی از صحنه های بارگذاری حداقلی در بازی های خود را به مخاطبان بازی های کامپیوتری در نسل هشتم داده اند، در تحقق بی نقص این هدف نا موفق عمل کرده اند. بنا بر این باید که اعضای استودیو Infinity Ward چگونه و به چه ترتیبی از پس انجام این هدف مهم بر خواهند آمد.

 Call of Duty: Infinite Warfare

به هر حال سفینه ی فضایی مجازات قرار است خانه ی اصلی بازیباز و محلی برای ورود او به مراحل مختلف بازی Call of Duty: Infinite Warfare باشد. نکته ی قابل توجه در رابطه با مراحل موجود در بازی Call of Duty: Infinite Warfare این است که این مراحل از تنوع بیشتری نسبت به قبل برخوردارند و علاوه بر مراحل آشنای موجود در نسخه های پیشین سری Call of Duty که اغلب آن ها بر روی زمین سپری می شد، شامل نبرد های هوایی و فضایی نیز خواهند بود. اگر چه در نسخه های پیشین سری Call of Duty در قالب برخی مراحل مختصر شاهد نبرد های هوایی و مبارزه با جنگنده های پروازی بودیم، اما تعداد مراحل مشابه در بازی Call of Duty: Infinite Warfare بسیار بیش از گذشته خواهد بود و قرار است بخش مهمی از گیم پلی نسخه ی جدید مجموعه ی Call of Duty را در بر بگیرد. به عنوان مثال در طول مراحل مختلف بازی Call of Duty: Infinite Warfare بازیباز امکان راندن جنگنده های فضایی سریعی به نام شغال را در اختیار خواهد داشت. جنگنده های پیشرفته ای با توان نظامی بسیار بالا که ماموریت های بسیار پر هیجان و نفس گیری را (که تمامی آن ها به طور کامل مبتنی بر نبرد های هوایی و فضایی خواهند بود) برای تجربه کنندگان این بازی رقم خواهند زد. 

 Call of Duty: Infinite Warfare

به نظر می رسد که در بازی Call of Duty: Infinite Warfare  نیز همچون بازی Halo Reach قادر به تجربه ی نبرد های هوایی جذابی خواهیم بود

 

همانند نسخه های اخیری سری Call of Duty ، بازی Call of Duty: Infinite Warfare نیز تمرکز ویژه ای بر روی طراحی بخش چند نفره خواهد داشت. یکی از بخش هایی که علاقه مندان به سری Call of Duty می توانند شاهد حضور آن در بازی Call of Duty: Infinite Warfare باشند بخش زامبی خواهد بود. یکی از بخش های محبوب نسخه های اخیر سری Call of Duty که بیشتر در آثار ساخته شده به دست استودیو Treyarch شاهد ملاقات با آن بوده ایم. با این حال اعضای استودیو Infinity Ward در بازی Call of Duty: Infinite Warfare قصد طراحی یک بخش زامبی جدید را دارند که به شکل همکاری تیمی قابل تجربه خواهد بود و قرار است از مکانیزم های تازه و منحصر به فردی در بخش گیم پلی و همچنین روایت تجربه نشده ای در بخش داستان خود بهره بگیرد. به این ترتیب آن دسته از کسانی که حسابی به بخش زامبی بازی Call of Duty: Black Ops 3 معتاد شده اند، خواهند توانست شکل تازه ای از این بخش را در بازی Call of Duty: Infinite Warfare هم تجربه نمایند و دیگر از دوری زامبی ها دلگیر نباشند. البته سازندگان بازی Call of Duty: Infinite Warfare جزییات بیشتری را در رابطه با بخش زامبی در این بازی روشن نساخته اند و انتشار اطلاعات تکمیلی در این زمینه را به هفته های آینده موکول کرده اند. علاوه بر بخش زامبی که بیش از هر چیز مبتنی بر تجربه ای تیمی خواهد بود، بازی Call of Duty: Infinite Warfare از یک بخش مفصل چند نفره هم بهره می برد که به طور حتم بسیاری از دوست داران عناوین آنلاین هم اکنون برای آگاه شدن از زیر و بم آن حسابی دندان تیز کرده اند. با این حال اعضای استودیو Infinity Ward همانند بخش زامبی، از بخش چند نفره و آنلاین بازی Call of Duty: Infinite Warfare هم اطلاعات چندان روشنی منتشر نساخته اند و تنها به ذکر این نکته بسنده کرده اند که بخش چند نفره ی نسخه ی جدید از سری Call of Duty قرار است سیستم حرکت بازیبازان در طول محیط نقشه های این اثر را به تکامل برساند و بخشی از آن بر روی استفاده از اجزای محیط برای غلبه بر دشمنان متمرکز خواهد بود. به هر حال این گونه که به نظر می رسد شاید بازی Call of Duty: Infinite Warfare بتواند با فاصله گرفتن از فضای تکراری و یکنواختی که در نسخه های اخیر سری Call of Duty شاهد ترسیم آن بودیم، دوباره این مجموعه ی پر هوادار را به روز های اوج خود باز گرداند.

 

Call of Duty: Infinite Warfare

نسخه ی بازسازی شده از بازی Call of Duty: Modern Warfare قرار است علاوه بر بهره بردن از بافت های به روز و با کیفیت، بهبود هایی را هم در بخش صدا گذاری از خود به نمایش بگذارد و علاوه بر آن، استفاده از تکنیک های نوین نور پردازی و همچنین تکنیک های مبتنی بر PBR هم یکی از اهداف اصلی سازندگان این نسخه ی بازسازی شده را تشکیل می دهد. در واقع نسخه ی باز سازی شده از بازی Call of Duty: Modern Warfare قرار است به دست اعضای استودیو Raven Software ساخته شود. کسانی که در امر طراحی بخش چند نفره ی نسخه های پیشین سری Call of Duty نیز به ایفای نقش پرداخته بودند. لازم به ذکر است که این نسخه ی باز سازی شده از بازی Modern Warfare علاوه بر کمپین داستانی این اثر،  گلچینی از نقشه های بخش چند نفره ی بازی Modern Warfare را هم در قالب 10 نقشه ی مجزا در اختیار تجربه کنندگان این بازی قرار خواهد داد. در واقع بازی Call of Duty: Infinite Warfare علاوه بر نسخه ی معمولی خود (که تنها شامل بازی اصلی خواهد بود و از نسخه ی باز سازی شده ی بازی Modern Warfare بی بهره است) از سه نسخه ی دیگر به نام های Legacy Edition ، Digital Deluxe Edition و Legacy Pro Edition نیز بهره می برد که تمامی آن ها علاوه بر بازی اصلی یعنی بازی Call of Duty: Infinite Warfare نسخه ای باز سازی شده از بازی Call of Duty: Modern Warfare را هم در دل خود جای داده اند. در نسخه ی Legacy Edition از این بازی، که هم به صورت دیجیتالی و هم به صورت فیزیکی عرضه می شود، بازیبازان این امکان را خواهند داشت تا از هر دو نسخه ی یاد شده یعنی بازی Infinite Warfare و نسخه ی دوباره سازی شده از بازی Modern Warfare بهره مند گردند. محتوایی که در نسخه ی Digital Deluxe Edition از این بازی (که با توجه به نام آن تنها به شکل دیجیتال عرضه خواهد شد) علاوه بر موارد یاد شده، Season Pass بازی Call of Duty: Infinite Warfare را نیز در بر می گیرد. در این میان علاقه مندان به نسخه ی Legacy Pro Edition از این بازی که به طور حتم گران قیمت ترین نسخه ی بازی Call of Duty: Infinite Warfare نیز خواهد بود، این امکان را خواهند داشت تا علاوه بر موارد مذکور از محتوا های اضافه ای نظیر ساند ترک رسمی این بازی، تعدادی کتاب و همچنین برخی آیتم های انحصاری درون بازی هم بهره مند گردند.

گفتنی است که هر سه نسخه ی مذکور در زمان انتشار این اثر برای تمامی پلتفرم های مقصد بازی Call of Duty: Infinite Warfare یعنی PC ، PS4 و Xbox One در دسترس خواهند بود. زمانی که از سوی سازندگان بازی Call of Duty: Infinite Warfare تاریخ 4 نوامبر سال جاری میلادی اعلام شده است. اگر چه امکان تجربه کردن نسخه ی باز سازی شده از بازی Call of Duty: Modern Warfare تنها در قالب نسخه های ویژه از بازی Call of Duty: Infinite Warfare برای علاقه مندان مهیا خواهد بود، اما ظرف روز های اخیر شایعاتی از گوشه و کنار به گوش می رسند مبنی بر این که شرکت اکتیویژن قصد دارد به زودی سه گانه ی Modern Warfare را در قالب نسخه ای واحد باز سازی کرده و آن را در اختیار علاقه مندان به سری بازی های Call of Duty قرار دهد. شایعاتی که البته هنوز توسط اکتیویژن مورد تایید قرار نگرفته اند. با این حال هیچ بعید نیست که اعضای استودیو Raven Software علاوه بر باز سازی نخستین عنوان از مجموعه بازی های Modern Warfare به باز سازی دو عنوان دیگر از این مجموعه نیز مشغول باشند. احتمالی که درست یا اشتباه بودن آن به زودی مشخص خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.