First Look at Forza Horizon 3

مسلماً بسیاری از علاقه مندان به عناوین اتومبیل رانی در دنیای بازی های کامپیوتری (به خصوص عناوینی با رویکرد شبیه ساز) بی صبرانه مشتاق رو نمایی شرکت مایکرو سافت از نسخه ی جدید سری Forza در نمایشگاه E3 امسال بودند. امری که در کنفرانس اختصاصی شرکت مایکرو سافت در نمایشگاه E3 2016 تحقق یافت و هواداران سری Forza ، معرفی رسمی بازی Forza Horizon 3 را توسط مایکروسافت نظاره گر شدند.

به منظور حضور هر ساله ی سری پر هوادار Forza در دنیای بازی های کامپیوتری به شکل بی وقفه، اکنون چند سالی است که این مجموعه ی اتومبیل رانی شبیه ساز به دو زیر مجموعه ی Motorsport و Horizon تقسیم شده است که بر اساس تقسیم بندی مذکور، هواداران سری Forza به شکل یک سال در میان شاهد انتشار نسخه های تازه ای از این دو زیر مجموعه به گونه ای ثابت هستند. از آن جایی که سال گذشته شاهد ملاقات با بازی Forza Motorsport 6 بودیم، این بار نوبت به زیر مجموعه ی Horizon رسیده بود تا در قالب نسخه ی سوم خود مهمان خانه های علاقه مندان به عناوین شبیه ساز اتومبیل رانی باشد. اتفاقی که در کنفرانس اختصاصی شرکت مایکرو سافت در نمایشگاه E3 2016 رخ داد و بازی Forza Horizon 3 به شکل رسمی به هواداران مجموعه بازی های Forza معرفی شد. در این میان فرآیند ساخت بازی Forza Horizon 3 را نیز همچون دو نسخه ی پیشین از زیر مجموعه ی Horizon اعضای استودیو Playground Games بر عهده خواهند داشت و البته نظارت سازندگان اصلی سری Forza یعنی اعضای استودیو Turn 10 بر فرآیند ساخت این بازی همچنان به قوت خود باقی است.

 

 

این بار علاقه مندان به عناوین سری Forza این قابلیت را دارند تا در قالب بازی Forza Horizon 3 حضور در کشور استرالیا را تجربه نمایند و محیطی باز تر و گسترده تر از نسخه های پیشین زیر مجموعه ی Horizon را در این بازی به نظاره بنشینند. به عبارت بهتر گیم پلی بازی Forza Horizon 3 به طور کامل بر روی تجربه ی مسیر های مسابقه ی گوناگون در کشور استرالیا تمرکز یافته است و اگر چه این بازی نیز همچون نسخه ی پیشین از زیر مجموعه ی Horizon از محیطی نسبتاً باز و یک پارچه بهره می برد، اما گستردگی نقشه ی کلی این بازی بسیار بیشتر از نسخه ی دوم از زیر مجموعه ی Horizon خواهد بود. در واقع گفته می شود که دنیای بازی Forza Horizon 3 چیزی در حدود دو تا سه برابر وسیع تر و گسترده تر از محیط کلی بازی Forza Horizon 2 طراحی شده است.

 forza-horizon3

 

علاوه بر گسترده تر بودن محیط بازی Forza Horizon 3 نسبت به نسخه ی دوم از این زیر مجموعه، تعداد اتومبیل های موجود در این بازی نیز بیشتر از بازی Forza Horizon 2 خواهد بود. به عبارت بهتر کلکسیون اتومبیل های قابل دسترس در بازی Forza Horizon 3 در مجموع چیزی نزدیک به 350 مدل از بهترین اتومبیل های جهان را شامل می شود. مدل هایی که از تنوع قابل قبولی هم بر خوردار هستند و علاوه بر اتومبیل های مختص به پیست های مسابقه ، گستردگی آن ها اتومبیل های آف رود را هم در بر می گیرد. گذشته از موارد یاد شده، بازی Forza Horizon 3 نخستین عنوان از زیر مجموعه ی Horizon و در کل نخستین بازی کامل از سری Forza خواهد بود که علاوه بر کنسول انحصاری شرکت مایکرو سافت در نسل حاضر (کنسول اکس باکس وان) برای پلتفرم کامپیوتر های خانگی (سیستم عامل ویندوز 10) نیز عرضه خواهد شد. در واقع همانند اکثر عناوین معرفی شده در کنفرانس اختصاصی مایکرو سافت طی برگزاری نمایشگاه E3 امسال ، بازی Forza Horizon 3 نیز از برنامه ی جدید شرکت مایکرو سافت یعنی برنامه ی همه جا بازی کن پیروی می کند و بر این اساس بازیبازان علاقه مند به این نسخه از سری Forza با خرید این بازی به هر دو نسخه ی اکس باکس وان و کامپیوتر های خانگی از بازی Forza Horizon 3  دسترسی خواهند داشت. قابلیتی که به موجب وجود امکان جدید انجام بخش های همکاری تیمی بازی Forza Horizon 3 به شکل کراس پلتفرم (میان دو پلتفرم PC و Xbox One) معنی و مفهوم بیشتری پیدا می کند. در واقع بازی Forza Horizon 3 از یک بخش همکاری تیمی 4 نفره در ساختار گیم پلی خود بهره خواهد برد که به موجب آن بازیبازان می توانند رقابت های نفس گیر این بازی را همراه با دوستان خود و بر روی پلتفرم های گوناگون تجربه نمایند.

 forzahorizon3

 

یکی از تفاوت های بازی Forza Horizon 3 با نسخه های پیشین این مجموعه در نحوه ی برگزاری جشنواره ی Horizon در این بازی نمود خواهد یافت. به این معنی که بر خلاف نسخه های پیشین از زیر مجموعه ی Horizon ، بازیباز در این بازی تنها در قالب یک راننده ی جوان و تازه کار قرار نخواهد گرفت که قصد اصلی اش از حضور در این جشنواره گرفتن جشن قهرمانی است. بلکه در بازی Forza Horizon 3 بازیباز در قامت رییس برگزاری این جشنواره قرار خواهد گرفت و هدف اصلی او از حضور در جشنواره ی Horizon تبدیل این رویداد به بزرگ ترین جشنواره ی اتومبیل رانی برگزار شده خواهد بود. در واقع علاقه مندان به سری بازی های Forza اکنون می توانند در قالب بازی Forza Horizon 3 به مدیریت یکی از بزرگ ترین جشنواره های مربوط به دنیای اتومبیل رانی با تمامی ساز و کار مربوط به آن بپردازند. در مجموع بازی Forza Horizon 3 این قابلیت را دارد تا با بهره گیری از بخش های مختلف خود به مدت بیش از صد ساعت بازیبازان ریز و درشت علاقه مند به عناوین اتومبیل رانی شبیه ساز را با محتوا های گوناگون خود سرگرم نماید و آن ها را به تک تازی در گوشه و کنار سرزمین پهناور استرالیا دعوت کند.  

 

forza-horizon-3

 

همان گونه که در سطور پیشین این متن هم به آن اشاره شد علاقه مندان به پلتفرم کامپیوتر های خانگی برای نخستین بار می توانند در قالب بازی Forza Horizon 3 به تجربه ی عنوان کاملی از سری بازی های Forza بپردازند. بر اساس اطلاعات موجود فرآیند اجرای بازی Forza Horizon 3 بر روی پلتفرم PC از نرخ فریم آزاد و غیر قفل شده برخوردار خواهد بود و بر این اساس تجربه کنندگان این اثر بر روی پلتفرم مذکور این قابلیت را دارند تا با توجه به توان سخت افزاری سیستم کامپیوتری تحت اختیار خود از نرخ فریم دلخواه برای اجرای این بازی بهره بگیرند. علاوه بر آن بازی Forza Horizon 3 می تواند با کیفیت تصویری 4K بر روی کامپیوتر های خانگی به اجرا در آید و از این دیدگاه هم گزینه ای قابل توجه را در اختیار تجربه کنندگان نسخه ی PC این بازی قرار خواهد داد. البته در حال حاضر هیچ برنامه ی خاصی برای پشتیبانی نسخه ی PC از بازی Forza Horizon 3 از نمایشگر های سه گانه وجود ندارد و علاوه بر آن امکان گستره ی دید قابل تنظیم نیز یکی از گزینه هایی خواهد بود که تجربه کنندگان نسخه ی کامپیوتر های خانگی این بازی از وجود آن بی بهره هستند. همچنین نسخه ی PC از بازی Forza Horizon 3 تنها از آن دسته از فرمان های عناوین اتومبیل رانی پشتیبانی خواهد کرد که از سوی کنسول اکس باکس وان هم مورد پشتیبانی قرار می گیرند. با این حال مسلماً تجربه ی نسخه ای کامل از یکی از عناوین سری Forza برای نخستین بار بر روی پلتفرم PC می تواند تمام این کاستی ها را در نظر تجربه کنندگان این بازی بر روی پلتفرم کامپیوتر های خانگی بی اثر جلوه دهد. گفتنی است که بازی Forza Horizon 3 در تاریخ 27 سپتامبر سال جاری میلادی برای هر دو پلتفرم اکس باکس وان و کامپیوتر های خانگی منتشر خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.