Outlast 2 Preview

 

صدایی به گوش می‌رسد، صدای از درون، ناشی از احساسی آشنا به نام ترس. با برداشتن هر قدم، به مرگ نزدیک‌تر می‌شوید. شاید قدم بعدی شما آخرین حرکتی باشد که انجام می‌دهید. اینجا، "پایان دنیاست" و هیچ یک از ساکنان آن به شما رحمی نخواهند کرد. هر لحظه در افکارتان با خدای خودتان حرف می‌زنید و همواره می‌گویید "خدایا مرا از این جهنم نجات بده!". به امید آنکه بالاخره از این کابوس "بیرون" بیایید. این دنیاییست که عنوان Outlast به ما نشان می‌دهد و با ورود به آن دیگر راه برگشتی نیست، تنها راه فرار رفتن تا اعماق کابوسی است که بی‌خبر قدم به آن گذاشته‌اید. در نسخه پیشین، با تیمارستان وحشتناک Murkoff آشنا شدیم، پرده از رموز آن برداشته و در نهایت یک بار برای همیشه در کمپانی Murkoff را بستیم. اما گویی این کابوس‌ها پایان ندارند و حال با شخصی دیگر و شیاطینی دیگر روبه‌رو هستیم و باید دید که آیا بازی Outlast 2 می‌تواند باری دیگر موفقیت نسخه پیشین خود را تکرار کند یا نه؛ پس دوربین‌ و باتری‌های لازم را با خود برداشته و آرام آرام در بررسی آنچه که از دموی این بازی دیده‌ایم، مارا همراهی کنید.

 

Outlast 2

 

داستان بازی در حول یک جورنالیست و محقق به اسم Blake Langermann اتفاق می‌افتد که به همراه همسرش Lynn با یکدیگر پیگیر ماجرای قتل زنی باردار با تنها یک اسم و نشان هستند. در حین یکی از کاوش های هوایی خود، ناخواسته در منطقه‌ای متروکه در "آریزونا" سقوط کرده و گم می‌شوند. حال Blake باید بدنبال زنی ناشناس در آبادی‌ای گم گشته و ترسناک بگردد، جایی که مردمان ان باور دارند روز های آخر نزدیک است و دیگر نباید رحمی به خرج داد...این بدان معنا نیست که تنها خود را از اجتماع جدا کنند یا با کسی خارج از آن منطقه در ارتباط نباشند، بلکه به معنای بی‌رحمی تمام است، استقبالی خونین و دردناک. داستان بازی Outlast 2 نسبت به نسخه پیشین خود، کمی بیشتر پس‌زمینه مذهبی گرفته و این بار با ماجرایی به مراتب تاریک‌تر و صدالبته ترسناک‌تر روبه‌رو هستیم، تنها لازم است نکات ریز تریلر های موجود و یا خود دموی بازی را مشاهده کنید تا به ذره‌ای از ترس بی‌کران آن پی ببرید. همچنین با صداگذاری به مراتب بهتر و وجود صدای شخصیت اصلی، اگر دلتان برای صدای نفس نفس زدن تنگ شده است، مطمئن باشید تجربه‌ای که در پیش روی خود دارید این خواسته‌تان را به ارمغان می‌رساند.

 

Outlast 2

 

کلیت گیم پلی این عنوان، همانند نسخه پیشین خود می باشد. شخصیت اصلی بازی قادر به جنگیدن نبوده و تنها راه دفاع از خود، فرار کردن و یا قایم شدن در مکان‌هایی از قبیل کمد، پشت دیوار و یا موانع فیزیکی است. همچنین شاهد دوربین دوست‌داشتنی‌مان نیز هستیم که این بار به سبب شغل Blake به عنوان یک فیلم‌بردار با آپشن های بیشتری در بازی قرار داده شده است. مواردی همچون زووم بیشتر، وضوح تصویر بهتر، شناسایی امواج صوتی در پی گرفتن رد قدم‌های اطرافیان و ... از جمله قابلیت‌های دوربین بازی می‌باشد. باتری های حیاتی برای به کار انداختن حالت دید در شب دوربین نیز همچنان در بازی حضور دارند. از دیگر نکات جالب می‌توان به دید چشمان Blake اشاره کرد، وی فردی‌است عینکی برای همین اگر شما در حین دویدن بیافتید، دیدتان ضعیف می‌شود تا وقتی عینکتان را درست بکنید که خود ایده‌ای جالب به حساب می‌اید، کافی است تصور کنید که درحال فرار از دست یک هیولا هستید و ناگهان اولین نگرانی‌تان، درست کردن وضعیت عینک‌تان می‌شود.

 

Outlast 2

 

محیط های بازی از تنوع بسیار خوبی بهره می‌برند، حال که در یک آبادی قرار داریم می‌توانید امکان کاوش محیط‌هایی همچون یک مدرسه، جنگل، مناطق نزدیک چاه آب و ... را بدست آورید، باید اعتراف کرد که قدم زدن در یک مدرسه ارواح تجربه‌ای است به شدت ترسناک و لذت بخش! با آرامش و نفس های پی‌در‌پی قدم می‌زنید که ناگهان صدای جیغی از آن سوی راه‌رو به گوش می‌رسد. دو‌دل می‌شوید که آیا بروید یا نه و سرانجام با سرعت هرچه تمام می‌دوید و با مناظر بسیار عجیبی روبه‌رو می‌شوید. زنی آویخته به دار، دیوار های خونین و گودالی شیطانی به سوی ناکجا آباد! چیزی که از یک عنوان ترسناک باید انتظار داشت و این بازی از عهده‌اش برآمده است. برخلاف نسخه پیشین، این بار با روانی‌های جانی و انسان های عجیب‌الخلقه کمتر روبه‌رواییم و بیشتر نیروهای شیطانی را خواهیم دید، تصور کنید موجودی همانند یک زن با یک تبر بزرگ ناگهان شمارا به 2 نیمه تقسیم می‌کند و برای چندین لحظه سکوت اتاقتان را فرا می‌گیرد. آنجاست که می‌فهمید Outlast بازگشته، این‌بار ترسناک‌تر از همیشه.

 

Outlast 2

 

سبک وحشت‌، همواره یکی از ژانر‌های مورد علاقه سازندگان بازی بوده و خیلی از ما با عناوین ترسناک خاطرات زیادی داریم و در چنین شرایطی بازی Outlast 2 یکی از عناوینی خواهد بود که خاطراتی جدید برای شما رقم خواهد زد. این بازی هیچ‌چیز را برای تبدیل شدن به یک عنوان ترسناک ایده‌ال کم ندارد، داستانی جذاب، گیم‌پلی‌ای مهیج و نفس‌گیر (به معنای واقعی نفس‌گیر، خدا می‌داند در حین بازی فشار خونمان بر روی چند خواهد امد!) و موفق در القای حس وحشت به بازیکن؛ اگرچه ما تنها قادر به تجربه دموی این عنوان بودیم اما می‌توانم بگویم که اگر به موفقیت نسخه پیشین هم دست پیدا نکند، مطمئنا از دیگر عناوین ترسناک نسل فعلی چیزی کم نخواهد داشت. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید