Call of Duty: Modern Warfare Remastered Review

 

سال 2007 کمپانی کمپانی اینفینیتی وارد، دنیای بازی های تیراندازی اول شخص را با عنوانی جدید متحول کرد که دیدگاه و رویکرد کلی مخاطب را نسبت به جنگ در صنعت گیم تغییر داد. از هر جنبه ای که می توان تصور داشت، نخستین Call of Duty: Modern Warfare گیمر را به راحتی راضی می کرد. همانطور که به خاطر داریم، این بازی توانست به یکی از موفق ترین و البته به یاد ماندنی ترین عناوین تاریخ صنعت بازی های ویدیویی تبدیل شود. دلیل آن هم در گیم پلی سریع، تاکتیکی و به شدت اعتیاد آوری خلاصه می شد که در کنار مولتی پلیری فوق جذاب، بی نقص و کامل بود. به علاوه غنای روایت داستانی و ماجراهای تلخ و سرد جنگ های امروزی و درگیری های غرب و شرق، در کنار به تصویر کشیدن برخی از احساسی ترین لحظاتی که تاکنون به چشم یک بازیکن دیده شده بود، تجربه ای ناب و برای تاکیدی مجدد، به یاد ماندنی بر جای گذاشت.

شاید باور کردن این مسئله کمی دشوار باشد که نزدیک به یک دهه از انتشار این بازی سپری شده و حالا در تولد 9 سالگی Call of Duty: Modern Warfare، به لطف انتشار اینفینیت وارفر نسخه ریمستر یکی از محبوب ترین بازی های این ژانر را در اختیار داریم.

به موجب تقاضای بیش از اندازه هواداران و حتی جمع آوری عریضه بلند بالایی توسط گیمرها، اینفینیتی وارد با همکاری استودیو ریون سافتور (که طراحی بخش مولتی پلیر نسخه های متعددی از این بازی را برعهده داشته، مراحل توسعه Call of Duty: Modern Warfare Remastered را از اوایل سال 2015 آغاز کرد. در حالی که هیچ تاریخ مشخصی برای انتشار این بازی در دسترس نبود، اکتیویژن در طی نمایشگاه E3 2016 و بعد از رونمایی رسمی از گیم پلی اینفینیت وارفر، نسخه ریمسر مدرن وارفر دوست داشتنی را به نمایش در آورد تا همزمان با روایت فضایی اینفینیتی وارد، پای به بازار بازی های ویدیویی بگذارد.

Call of Duty: Modern Warfare Remastered
 

اگر بخواهیم اشاره کوتاهی به حواشی پیرامون عنوان سال 2016 کال آو دیوتی داشته باشیم؛ اغلب مخاطبین از سفر داستان اینفینیت وارفر به آینده و حال و هوای تخیلی و کهکشانی آن به شدت ناراضی بودند و اعتراضات خود را از طرق مختلف به گوش سازندگان رساندند. مسئله ای که خصوصاً با رویکرد تازه ی بازی بتلفیلد و رجوع به محتوای جنگ جهانی اول، می تواند موفقیت و فروش اینفینیت وارفر را تحت شعاع قرار داده و حتی شکست آن را رقم بزند. بنابراین چاره ای که به ذهن مخاطبین خطور کرد، گنجاندن مدرن وارفر ریمستر مورد انتظار به عنوان بسته ای اجباری برای بازی اینفینیت وارفر بود. به صورت واضح تر، برای تجربه Call of Duty: Modern Warfare Remastered، می بایست حتماً یکی از نسخه های لگاسی، دیجیتال دلوکس و لگاسی پروی کال آو دیوتی اینفینیت وارفر، را تهیه نمایید. کسانی هم که نسخه دیسکی بازی را بخرند و کد دیجیتالی مدرن وارفر را به اختیار در آورند، باید دیسک اینفینیت وارفر را داخل دستگاه نگه دارند.

Call of Duty: Modern Warfare Remastered
 

اولین چیزی که با تجربه Call of Duty: Modern Warfare Remastered حس می کنیم، بازگشت به تجربه ای بی نظیری است که این بار با گرافیکی فوق العاده و چشم نواز و همینطور گیم پلی بهینه شده همراه شده است. تک تک جزئیات و بافت های بازی با کیفیت و عمق بهترین طراحی گردیده، کاراکترها از نو مدل سازی شده اند، افکت های تصویری و جلوه های بصری متعددی به آن افزوده شده و انیمیشن ها نسبتاً بهتر پیاده سازی شده اند. اما یقیناً مهم ترین دستاوردی که بازسازی این بازی به ارمغان آورده، نورپردازی فوق العاده ای است که با تلاش های تحسین برانگیز ریون سافتور در حد و اندازه های یک بازی تراز اول جدید ظاهر شده. بدون شک بیشترین نمود گرافیک ارتقا یافته ی مدرن وارفر ریمستر، در بخش داستانی دیده می شود؛ جایی که یاران کاپتین پرایس دوست داشتنی و خاطره انگیز در قالب نیروهای امریکایی در نقاط مختلف جهان دست به انجام چند عملیات مهم می زنند.

Call of Duty: Modern Warfare Remastered
 

همانطور که طبیعتاً انتظار نمی رود، خط داستانی بازی بدون هیچ تغییری باقی مانده و با تجربه نزدیک به 6 الی 7 ساعت (بسته به درجه سختی انتخاب شده توسط گیمر) می توان آن را به اتمام رساند. در نتیجه طبق معمول تغییرات مهم و اساسی را می توان در جنبه های گرافیکی، گیم پلی و افزوده شدن چند المان کوچک کالکتیبل خلاصه نمود. اگر بخش تک نفره مدرن وارفر سال 2007 را به عنوان یک انقلاب در این سبک بدانیم، گیم پلی ساده اما انعطاف پذیر آن همراه با طراحی بسیار خوب مراحل و تنوع سلاح ها و سرعت و تاکتیک روان آن، تجربه ای به شدت مفرح و هیجان انگیز برای مخاطب به ارمغان می آورد. شاید در نگاه اول لمس بهینه سازی های اعمال شده در گیم پلی نسخه ریمستر مدرن وارفر دشوار باشد، اما کافی است برای دقایقی نسخه سال 2007 را تجربه کنید تا به کیفیت آن پی ببرید. کاملاً مبرهن است که ریون سافتور قصد داشته با حفظ تمام المان های دوست داشتنی و آشنای این بازی، برخی از تکنولوژی های روز صنعت گیم را در آن وارد سازد.

Call of Duty: Modern Warfare Remastered
 

از منظر گرافیکی، به سادگی می توان گفت مدرن وارفر ریمستر پا را فراتر از ارتقا گذاشته و با یک بازسازی تمام و کمال طرف هستیم؛ چراکه ریون سافتور و اینفینیتی وارد عمیقاً روی آن کار کرده و عنوانی که نزدیک به یک دهه عمر دارد را به شمایل به روز تبدیل نموده اند. در این بازی مدل سازی کاراکتر ها بسیار واقعی تر انجام شده و با افزوده شدن موشن جدید انیمیشن ها، بسیار روان تر و جذاب تر به نظر می رسد. علاوه بر این دیگر خبری از گوشه های بریده بریده و آنتی آلیاسینگ ضعیف محیط و اجسام مختلف نیستیم و عمق و کیفیت بافت جزئیات فضای پیرامون، در قیاس با نسخه استاندارد جهشی شگفت انگیز داشته اند.

Call of Duty: Modern Warfare Remastered
 

بازخورد انفجارها و درگیری ها روی مناطق مختلف و تاثیر سیستم آب و هوایی در نبردهای شهری یا جنگلی، عملاً فضایی نوین را بر مدرن وارفر ریمستر حاکم کرده و همانطور که گفته شد، به راحتی می تواند با عناوین جدید و نوپا رقابت نماید. مکانیزم نورپردازی شگفت انگیز و سایه زنی به روز مدرن وارفر ریمستر، تمام تجربیات یک دهه از پیشرفت های صنعت گیم را به همراه داشته و هر سلیقه ی سخت گیر و پرتوقعی را می تواند راضی کند. خصوصاً هنگامی که با سیستم صداگذاری پیشرفته و موسیقی بی نظیر و به یاد ماندنی آن همراه شده و یکی از فوق العاده ترین نوستالژی های سال های اخیر زندگی بازیکنان جهان را رقم می زند. هرچند گفتنی است برخی از فاکتورهای مهم یک بازی شوتر مثل اسلحه و تجهیزات جنگی، متاسفانه، ارتقای چندانی به خود ندیده و همچون گذشته ی عنوان کال آو دیوتی، شاهد کاستی های سازندگان در طراحی مکانیزم های عملکرد و گرافیک جنگ افزارها هستیم؛ مسئله ای که همواره مورد مؤاخذه طرفداران قرار گرفته و توسط طرفداران بتلفیلد (که تمرکز ویژه ای روی جزئیات اسلحه و امثالهم دارد) تحقیر شده است.

Call of Duty: Modern Warfare Remastered
 

ناگفته نماند اینفینیتی وارد در کنار کامل بخش داستانی بازی، 10 نقشه پرطرفدار و محبوب قسمت مولتی پلیر نسخه اصلی مدرن وارفر را به طور تمام و کمال و البته همراه با ارتقای گیم پلی و گرافیک در نسخه ریمستر درج کرده و 6 نقشه دیگر آن تا پایان ماه دسامبر سال 2016، به صورت رایگان منتشر خواهد شد. بدون تردید بازسازی یکی از بهترین بازی های تاریخ ژانر شوتر برای پلی استیشن 4، اکس باکس وان و پی سی، در حین حفظ تمام المان های بی نظیر و با کیفیت نسخه استاندارد، خط داستانی به یاد ماندنی و افسانه ای و فرصت تجربه ساعت ها مولتی پلیر مفرح و هیجان انگیز، یکی از ایده های تحسین برانگیزی است که رویای بسیاری از گیمرهای دنیای بازی های ویدیویی را به واقعیت تبدیل کرده است. هرچند که عدم توانایی تهیه مستقل Call of Duty: Modern Warfare Remastered، مسئله ای است که بعضاً موجب آزردگی خاطر کسانی می شود که به هر دلیلی تمایلی برای تهیه اینفینیت وارفر نداشته یا حتی از قبل نسخه معمولی آن را در اختیار داشته اند. ولی جدا از این مبحث، مدرن وارفر ریمستر را می توان الماسی در بین بازی های نسل هشتم دانست که تجربه آن را به هر دو دسته از گیمرهایی که نسخه سال 2007 را تجربه کرده اند یا خیر، توصیه می شود.

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.