بازی Firewatch نسخه Codex

بازی Firewatch یکی از عناوین سبک ماجراجویی می باشد که در تاریخ 9 فبریه 2016 برای پلتفرم PC منتشر شده است.

داستان بازی از این قرار است: در سال ۱۹۸۸ حادثه آتش‌سوزی عظیمی در پارک ملی «یلو استون» (Yellowstone) واقع در ایالات متحده رخ داد که بزرگترین آتش‌سوزی تاریخ این پارک و یکی از عظیم‌ترین حوادث مرتبط با این موضوع در تاریخ لقب گرفت. حادثه‌ای که در نهایت با وجود فعالیت بیش از ۹۰۰۰ آتش‌نشان و ده‌ها هلی‌کوپتر و ۱۲۰ میلیون دلار هزینه (معادل ۲۴۰ میلیون دلار در روزگار فعلی) به اتمام رسید و ۳۶% از این پارک عظیم را هم تحت نفوذ خود قرار داد. البته داستان بازی ارتباط مستقیمی با این حادثه ندارد و از آن تنها به عنوان یک منبع الهام و آغازگر ماجراهای فایرواچ استفاده می‌کند. سال ۱۹۸۹ است، آمریکا همچنان با مشکلات حاصل از آتش‌سوزی یلو استون دست و پنجه نرم می‌کند و نگرانی‌های زیادی بابت وقوع حوادث مشابه وجود دارد و در این میان بازیکن نقش فردی به نام هنری را برعهده می‌گیرد. هنری با صداپیشگی ریچ سامر (بازیگر سریال Mad Men) روزهای سختی را تجربه می‌کند و برای فرار از خاطرات بد و مشکلاتی که با همسرش داشته است، تصمیم می‌گیرد به محیط آرام و دنج جنگل پناه ببرد و برای مدتی نقش یک آتش‌نشان را ایفا کند.

 


در صورت نیاز به خرید این بازی بر روی تک دیسک و با کیفیت خوب و بسته بندی شکیل از فروشگاه سافت اسپات از لینک پایین اقدام نمایید:

لینک سفارش محصول


 

هرچند او جزو آتش‌نشان‌های ماهر و با سابقه نیست ولی در مدت سه ماهی که وظیفه کنترل آتش جنگل را برعهده دارد، با حوادث مختلفی روبرو می‌شود و در این راه از همه توانایی‌ها و وسایل خود به خوبی استفاده می‌کند. هنری در جنگل ملی «شوشونی» در ایالت «وایومینگ» کار خود را آغاز می‌کند و تنها همکار او در این زمینه، مقام مافوق‌اش یعنی «دلایلا» با صداپیشگی سیسی جونز است (کسی که در بازی‌های زیادی نقش‌آفرینی کرده) و این دو از طریق ارتباط بی‌سیم با یکدیگر در ارتباط هستند. در مواقع مختلف این دلایلا است که با هنری تماس می‌گیرد و او را در جریان خبرها و حوادث قرار می‌دهد، ولی بازیکن هم توانایی ارتباط برقرار کردن با او را دارد و می‌تواند در بعضی موارد با گزینه‌های پیش فرض به صحبت با دلایلا بپردازد. البته گزینه سکوت هم در دسترس خواهد بود که معانی خاص خود را دارد. همچنین قابلیت بازگشت به عقب و انتخاب دیالوگ‌های متفاوت وجود نخواهد داشت و بازیکن با هر انتخاب خود، بازی را در مسیر مورد نظر به جلو می‌برد. البته فایرواچ از آن دست عناوینی نیست که داستانی شاخه شاخه با پایان‌های متنوع داشته باشد، بلکه این انتخاب‌ها بیشتر روی گیم‌پلی به صورت لحظه‌ای و روابط دو کاراکتر تأثیر می‌گذارند و نحوه مقابله بازیکن با راز و رمزهای جنگل و کشف اتفاقات را تغییر می‌دهند.

هنری در طول بازی با اتفاقات مختلفی مواجه می‌شود. برای مثال ممکن است از دور دودی را ببیند و بعد از حرکت به سمت مورد نظر، متوجه شود که قضیه تنها به چند جوان خوش‌گذران مربوط می‌شود که برای تفریح به جنگل آمده‌اند و بعد از روشن کردن آتش، از آنجا رفته‌اند. یا صداهای عجیبی را بشنود و با سرعت به سمت صدا بدود و با راکونی روبرو شود که مشغول دست و پنجه نرم کردن با غذای خود است. ولی همیشه هم اوضاع به این آرامی نیست و هنری در طول بازی با افراد مرموزی روبرو خواهد شد که اهداف خاص خود را دارند و با حالتی تهدیدآمیز از دوردست او را زیر نظر گرفته‌اند، یا حتی با تخریب پناهگاه هنری مشکلات زیادی برای او ایجاد می‌کنند. گشت و گذار در محیط و رسیدن به اهداف بدون استفاده از نقشه و قطب‌نما راحت نخواهد بود و بازیکن مجبور است در موارد مختلف از این دو وسیله استفاده کند و مختصات هدف مورد نظر را تشخیص دهد. همچنین در بخش‌های مختلفی از محیط صندوق‌هایی وجود دارند که بازیکن با باز کردن آن‌ها به وسایل مورد نظر برای انجام مأموریت مانند طناب و چراغ قوه دسترسی پیدا می‌کند و حتی مواردی مثل شکلات و تنقلات دیگر هم در این صندوق‌ها موجود هستند که در مواقع نیاز توسط هنری مصرف می‌شوند. در کنار این‌ها تنوع خوبی هم در نحوه انجام مأموریت‌ها وجود دارد و برای مثال بعد از برخورد با جوان‌هایی که آتش روشن کرده‌اند، می‌توانید با ملایمت آن‌ها را متوجه اشتباه خود کنید یا با اتخاذ تصمیم سخت‌تری وسایل آن‌ها مثل ضبط صوت را از بین ببرید تا درس عبرتی به آن‌ها داده باشید.


 


سیستم مورد نیاز:

 

OS: Windows 7 or higher 64bit
Processor: Intel Core i3 2.00 GHz or AMD equivalent
Memory: 6 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce 450 or higher with 1GB Memory
DirectX: Version 11
Storage: 4 GB available space


 

دانلود بازی Firewatch نسخه Codex :

 

 دانلود با لینک مستقیم و حجم 1.66 گیگابایت

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.