پردازنده های جدید و ارزان قیمت SkyLake به زودی عرضه خواهند شد

افشین پنجشنبه 12 شهریور 1394 - 11:14
پردازنده های جدید و ارزان قیمت SkyLake به زودی عرضه خواهند شد

پس از معرفی دو پردازنده Core i5-6600K و Core i7-6700K به عنوان موج اول پردازنده های سوکت 1151 اینتل، اکنون نوبت به سایر اعضای ارزان قیمت تر این خانواده رسیده که در این بین نسخه معمولی دو پردازنده ابتدایی اسکای لیک نیز در جدول کمپانی اینتل مشاهده می گردد. پردازنده های جدید شامل یک مدل Core i7، سه مدل Core i5 و سه مدل Core i3 می شود. این در حالیست که هنوز خبری از پردازنده های سلرون و پنتیوم Skylake نیست و پس از تولید نمونه های ارزان قیمت در سوکت 1150 هسول، خبری از آنها در دو نسل جدید نیست، هر چند اینتل اعلام نموده که به طور حتم شاهد حضور اعضای خانواده پنتیوم و سلرون خواهیم بود.

 

تمامی پردازنده ها به واحد مجتمع گرافیکی Intel HD 530 مجهزند و در ضعیف ترین نمونه Core i3-6100 از سه مگابایت حافظه نهان بهره می برد. میزان حافظه نهان سطح سوم دو مدل دیگر Core i3 به چهار مگابایت، سه مدل Core i5 به شش مگابایت و تنها عضو جدید خانواده Core i7 به هشت مگابایت L3 Cache مجهز می باشند.

 

اسکای لیک

 

توان مصرفی ضعیف ترین پردازنده 45 وات است که این میزان برای قدرتمندترین مدل به 65 وات افزایش می یابد. طبق روال گذشته اینتل، پردازنده های Core i3 به دو هسته و چهار رشته پردازشی مجهزند که این میزان برای Core i5 شامل چهار هسته و چهار رشته می شود. ارزان ترین پردازنده Core i3-6100 اینتل با فرکانس 3.7 گیگاهرتز فعالیت می کند و با قیمت 117 دلار به فروش خواهد رسید. قیمت پردازنده های Core i3-6300 و Core i3-6320 اسکای لیک به ترتیب 147 و 157 دلار اعلام گردیده و فرکانس کاری آنها نیز 3.8 و 3.9 گیگاهرتز می باشد.

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.