قیمت های عجیب iPhone 6s و iPhone 6s Plus در بازار ایران

افشین یکشنبه 5 مهر 1394 - 00:21
قیمت های عجیب iPhone 6s و iPhone 6s Plus در بازار ایران

همان طور که می دانید عرضه رسمی آیفون های جدید در 2 روز گذشته یعنی 25 سپتامبر در 12 کشور جهان آغاز شد. در حالی که بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی هنوز نتوانسته اند این محصول را در بازار خود به فروش برسانند، در کمال تعجب و شگفتی مشاهده شده که فروشگاه های داخل ایران اقدام به فروش این دستگاه ها یعنی iPhone 6s و iPhone 6s Plus کرده اند. البته چنین اتفاقی قبلا هم در بازارهای ایران رخ داده بود و تنها کمی پس از عرضه جهانی محصولات بزرگ کمپانی ها، شاهد فروش آنها در بازار داخلی بوده ایم. اما چیزی که باعث تعجب ما شده قیمت هایی است که برای این دستگاه ها در نظر گرفته شده است.

همیشه دلالی و واسطه گری یکی از نگرانی های بزرگ کاربران ایرانی بوده. به طور متداول و به خصوص در بازار تجهیزات الکترونیکی و موبایل ها، دستگاه های جدید پس از عرضه در بازار در چند ماه آغازین با قیمت های بسیار زیادتر از حد معمول و بعضا غیر منصفانه به دست کاربران رسیده اند و به این طریق سودی که واسطه ها از فروش این لوازم داشته اند حتی چندین برابر سودی است که خود کمپانی به دست می آورد. ظاهرا همین داستان برای آیفون های جدید هم اتفاق افتاده. برای مثال آیفون 6S رنگ Rose Gold با ظرفیت 16 گیگابایت با قیمتی در حدود 4 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می رسد! قیمت اصلی این دستگاه 649 دلار بوده که اگر هر دلار را 3200 تومان در نظر بگیریم به عددی در حدود 2 میلیون تومان خواهیم رسید و می بینید که بیش از 2 میلیون تومان سهم واسطه های محترم و فروشندگان با انصاف شده است. همین دستگاه با رنگ طلایی در بازار ایران با قیمت 4 میلیون تومان به فروش می رسد. اما این تنها بخش قضیه نیست. آیفون 6 اس با ظرفیت 64 گیگابایتی با رنگ های خاکستری قیمتی معادل 3 میلیون و 800 هزار تومان دارد! واقعا خنده دار است که آیفون 16 گیگابایتی با رنگ Rose Gold نزدیک به ۷۰۰ هزار تومان گران تر از آیفون 64 گیگابایتی خاکستری است! حالا بشنوید از قیمت iPhone 6S Plus. این دستگاه در رنگ طلایی با ظرفیت های 16، 64 و 128 گیگابایت به ترتیب 5 میلیون، 6 میلیون و 6 میلیون و 500 هزار تومان قیمت دارد. آیفون 6 اس پلاس 128 گیگابایتی 950 دلار قیمت دارد که آن هم با دلار 3200 تومانی تنها در حدود 3 میلیون تومان قیمت خواهد داشت.

تنها توصیه ای که می توانیم درباره این موضوع داشته باشیم نخریدن این گوشی ها در حال حاضر است. متاسفانه نبود نمایندگی های رسمی و نظارت ضعیف و فاجعه بار بر بازار موبایل داخلی باعث چنین اتفاقاتی شده و سود کلانی را نسیب عده ای از فروشندگان کرده است.

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.