تعداد برنامه‌های Windows Store به 669 هزار رسیده است

افشین سه شنبه 7 مهر 1394 - 07:45
تعداد برنامه‌های Windows Store به 669 هزار رسیده است

احتمالا از رقابت اپ‌ استور و اندروید مارکت در تعداد اپلیکیشن‌ها آگاه هستید. مایکروسافت به لطف اپلیکیشن‌های یونیورسال که می‌توانند توسط گوشی‌ها، تبلت‌ها و کامپیوترهای شخصی مورد استفاده قرار گیرند مسیر جدیدی را برای رقابت با رقبای قدرتمندش آغاز کرده است.

مایکروسافت اعلام کرده است که تعداد اپلیکیشن‌های موجود در استور ویندوز به ۶۶۹ هزار اپلیکیشن رسیده است؛ این تعداد نسبت به ژانویه ۲۰۱۴ رشدی ۶۷ درصدی داشته. با توجه به این که در این آمار نرم‌افزارهای مربوط به کامپیوترهای شخصی نیز آورده شده است قطعا تعداد اپلیکیشن‌های مبتنی بر ویندوز فون از ۶۶۹ هزار اپلیکیشن کمتر است. با توجه یونیورسال شدن اپلیکیشن‌ها به زودی شاهد اطلاعات دقیق‌تری در مورد تعداد اپ‌های مربوط به گجت‌های ویندوز فونی خواهیم بود.

تعداد اپلیکیشن‌های موجود در استور ویندوز برای گجت‌های ویندوز فونی فاصله زیادی با تعداد اپ‌های ارائه شده در اپل اپ استور (۱.۵ میلیون) و گوگل پلی استور (۱.۶ میلیون) دارد. در کنار مساله تعداد، ویندوز فون فاقد برخی از اپلیکیشن‌های محبوب iOS و اندورید است؛ برای مثال اپلیکیشن اینستاگرام موجود در استور ویندوز بعد از حدود دو سال هنوز در حالت بتا باقی مانده است.اینستاگرام بتا

برخی از خریداران به دلیل نبود همین اپ‌های محبوب، از خرید گجت‌های ویندوز فونی منصرف می‌شوند. یکی از اصلی‌ترین دلایل این که توسعه‌دهندگان علاقه‌ی کمی به ساخت اپلیکیشن برای این سیستم‌عامل دارند سهم اندک آن در بازار است. شاید اگر مایکروسافت نتواند توسعه‌دهندگان را به ساخت اپلیکیشن برای ویندوز فون تشویق کند مانند بلک‌بری به اندروید روی بیاورد. احتمالا می‌دانید که مایکروسافت از دریافت حق پتنت‌های اندروید درآمد بیشتری نسبت به فروش گجت‌های مبتنی بر ویندوز فون به دست می‌آورد.

استور

استور1

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.