سیر نزولی رشد نرخ ارتقا Windows 10 در ماه سوم عرضه این سیستم عامل

افشین سه شنبه 12 آبان 1394 - 09:02
سیر نزولی رشد نرخ ارتقا Windows 10 در ماه سوم عرضه این سیستم عامل

ویندوز 10 حدود سه ماه پیش به طور رسمی عرضه شد اما سهم فروش آن در بازار سیستم عامل ها تاکنون فقط 7.94 درصد بوده. با این رقم در همین زمان کوتاه از میزان فروش کلی ویندوز 8 و هر دو نسخه OS X فراتر رفته اما به طور کلی، سرعت رشد بسیار پایینی داشته است.

در انتهای آخرین ماه تابستان، سهم بازار ویندوز 10 به 5.21 درصد رسید و در اوایل نخستین ماه پاییز نیز حدود 1.42 درصد رشد داشت و در نهایت به 6.63 درصد از سهم بازار دست یافت. در روزهای پایانی مهرماه این رقم به 7.94 درصد تبدیل شد، یعنی سهم فروش ویندوز 10 فقط 1.31 درصد رشد کرده که در مقایسه با ماه گذشته، پسرفت داشته.

در میان همه سیستم عامل ها، ویندوز 7 همچنان در رتبه نخست قرار دارد و سهم بازار آن 55.71 درصد اعلام شده. اما همین محصول با معرفی و عرضه ویندوز 10 کمی مورد بی مهری کاربران قرار گرفت. به طوری که در مرداد ماه سهم بازار نسخه هفتم 60.73 بود اما با ورود نسخه جدیدتر حدود 5 درصد از سهم خود را از دست داد.

 

 

با استناد به آمار منتشر شده، تعداد کاربران ویندوز 10 تا اول آبان حدود 120 میلیون نفر بوده و مایکروسافت امید دارد تا پایان سال 2017 این رقم را به یک میلیارد کاربر برساند. کمپانی یاد شده تا انتهای تابستان سال 2016 میلادی، آپدیت ویندوز را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار خواهد داد تا بتواند به این هدف خود نائل شود.

بد نیست بدانید آپدیت محبوب ترین ویندوز موجود یعنی نسخه 7، فقط تا ابتدای سال 2020 میلادی ادامه خواهد یافت و پس از آن دیگر به روز رسانی برای این محصول ارائه نخواهد شد. بدیهی است تا تاریخ شده هنوز چهار سال زمان باقی مانده.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.