از نگاه مدیر بخش طراحی گوگل Windows 10 همان Windows XP با طراحی تخت است

افشین چهارشنبه 13 آبان 1394 - 00:15
از نگاه مدیر بخش طراحی گوگل Windows 10 همان Windows XP با طراحی تخت است
ماتیاس دوئارته، مدیر بخش طراحی کمپانی گوگل معتقد است که ویندوز ۱۰ از نظر عملکرد خلاقیت عمده‌ای نداشته و از این نظر بسیار شبیه به سیستم عامل «باستانی» ویندوز ایکس‌پی است!

 

ماتیاس دوئارته، مدیر بخش طراحی گوگل در حساب توییتر خود نوشته است که «با سرفیس پرو ۴ به همراه ویندوز ۱۰» کار کرده و به عقیده او تجربه استفاده از این سیستم عامل شبیه به «ویندوز XP به همراه پوسته‌ای با طراحی تخت» بوده است. این توییت وی باعث شد تا بحث‌های داغی در این شبکه اجتماعی در باره این موضوع شکل بگیرد. پس از دقایقی دوئارته در توییتی دیگر نوشت:

 

ویندوز ۱۰؟ انگار ویندوز، ۱۰ سال پیش توسعه داده شده است.

به نظر می‌رسد مدیر طراحی گوگل دل خوشی از روند تکامل سیستم عامل دسکتاپ مایکروسافت ندارد؛ به خصوص که دوئارته تاکید می‌کند با ظاهر رابط کاربری این سیستم عامل مشکلی ندارد و این نحوه عملکرد آن است که وی را ناامید کرده است. وی می‌گوید عملکرد این سیستم عامل شبیه به ویندوز ایکس‌پی است که حالا دیگر «باستانی» شده است! وی در ادامه در توییتی دیگر گفت که «می‌دانم که این شباهت برای بسیاری خوشایند است، اما برای من نه!»

دوئارته را بیشتر با زبان طراحی متریال می‌شناسیم؛ فلسفه طراحی جدیدی که المان‌های دیجیتالی را به گونه‌ای قلمداد می‌کند که گویی اشیایی واقعی با ویژگی‌های فیزیکی هستند؛ مانند تکه‌های در هم کاغذ که روی میز قرار گرفته‌اند. این زبان طراحی این روزها در تمامی محصولات و سرویس‌های گوگل دیده می‌شود و طرفداران بسیاری پیدا کرده است. این زبان طراحی بیش از هر چیز در سیستم عامل اندروید و اپلیکیشن‌های آن به چشم می‌آید؛ به خصوص از پارسال که اندروید ۵ با رابط کاربری متریال ارائه شد.

از سوی دیگر ویندوز ۱۰ را شانس اصلی مایکروسافت برای به دست آوردن دل برخی کاربران قدیمی‌اش می‌دانند. شواهد نیز نشان می‌دهند که ویندوز ۱۰ موفق بوده است و تا به حال ۱۲۰ میلیون کاربر آن را نصب کرده‌اند.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.