Adobe رسما پایان عصر Flash را اعلام کرد؛ تغییر نام Adobe Flash به Adobe Animate

افشین پنجشنبه 12 آذر 1394 - 09:00
Adobe رسما پایان عصر Flash را اعلام کرد؛ تغییر نام Adobe Flash به Adobe Animate

چند سال پیش بود که استیو جابز فقید عنوان کرده بود دیگر دوره فلش به سر آمده و با عدم پشتیبانی محصولات اپل از این تکنولوژی، اولین گام را در راستای به پایان رساندن عصر فلش آغاز کرد. به تدریج کمپانی های دیگری هم از همین رویه استفاده کردند و تلاش داشتند جایگزینی برای این محصول کمپانی ادوب پیدا کنند. اخیرا هم که گوگل با غیر فعال کردن فلش در نسخه های آخر مرورگر کروم مهر پایانی بر دوره افزونه های فلش زد تا شرایط بیش از همه وقت به ضرر ادوب باشد. در نهایت امروز خود این کمپانی در بیانیه ای اعلام کرد که نام محصول Flash Professional خود را به Adobe Animate تغییر خواهد داد.

در متن بیانیه آمده است که "Flash Professional به مدت بیش از دو دهه به عنوان استانداردی برای نمایش محتوای متحرک بر روی وب فعالیت کرده است و حالا با ظهور HTML5، نیاز به ایجاد تغییراتی در این ابزار احساس می شود و اضافه شدن پشتیانی از WebGL نیز در همین راستا بوده است. امروزه بیش از یک سوم از محتوای تولید شده در Flash Professional از HTML5 استفاده می کنند که در بیش از یک میلیارد دستگاه فعال به نمایش در می آیند".

با توجه به اینکه HTML5 به عنوان استاندارد جدید تبلیغات شناخته می شود، در محصول جدید نیز تمرکز ادوب بر روی HTML 5 قرار خواهد داشت. اولین بروز رسانی برای Flash Professional در اوایل سال 2016 عرضه می شود و در همین بروز رسانی است که نام آن به adobe animate تغییر خواهد کرد. البته همچنان استانداردهای قدیمی نیز در این برنامه پشتیبانی خواهند شد اما تغییرات در راستای یکپارچه سازی بیشتر ویدئوهای 4k، WebGL و HTML 5 canvas می باشند. در چند ماه اخیر مشکلات زیادی درباره امنیت محتواهای فلش و همچنین استفاده آن از منابع سیستمی گزارش شده بود و در نهایت می توان گفت ادوب نیز با قبول این مشکلات، بهترین تصمیم را با تغییر سیاست ها و تمرکز بیشتر بر روی HTML 5 گرفته است.

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.