پیش بینی تلگراف: گوگل و احتمال جریمه ۳ میلیارد یورویی از سوی کمیسیون اروپا

افشین دوشنبه 27 اردیبهشت 1395 - 11:06
پیش بینی تلگراف: گوگل و احتمال جریمه ۳ میلیارد یورویی از سوی کمیسیون اروپا

 

وب سایت انگلیسی تلگراف امروز گزارش داد که کمیسیون اروپا (قوه مجریه اتحادیه اروپا) به احتمال زیاد در آینده ای نزدیک تصمیم دارد گوگل را به علت انحصار طلبی اش در زمینه جستجوی اینترنتی و همچنین استفاده ناسالم از تسلط اش بر بازار، جریمه کند.

این منبع خبر می دهد که کمیسیون اروپا در پی تصویب جریمه ای ۳ میلیون یورویی (حدود ۳.۴ میلیارد دلار)، پس از اثبات رفتار انحصار طلبانه این شرکت در زمینه جستجو است. این اولین بار نیست که گوگل در این زمینه، مجبور به پرداخت جرایمی می شود اما تا کنون بالاترین رقمی که در همین راستا پرداخته، ۱.۱ میلیارد یورو در سال ۲۰۰۹ بوده است.

کمیسیون اروپا خبر می دهد که گوگل به شکل غیر قانونی، برخی نتایج جستجو در زمینه خرید کالا را برتر از دیگر رقبا نشان داده است. گوگل البته خاطرنشان می کند که این موضوع حقیقت ندارد و البته راه اعتراض به این رای نیز باز خواهد بود و اهالی مانتین ویو می توانند این پرونده را برای مدتی ادامه دهند تا شاید در رای نهایی تغییری حاصل گردد.

هرچند تلگراف بیان می کند که این جریمه، احتمالا تا چند هفته پیش رو وضع خواهد شد. در این میان کمیسیون اروپا می تواند گوگل را به اندازه ده درصد از درآمدش جریمه کند که با این شرایط، شاید مبلغ جریمه به ۶ میلیارد یورو هم برسد. در کنار این مبلغ یاد شده، گوگل ملزم خواهد شد تا نحوه عملکرد خود را دست کم در اروپا تغییر دهد.

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.