جزئیات تازه ای از پردازنده های جدید AMD Summit Ridge منتشر شد

افشین دوشنبه 3 خرداد 1395 - 16:39
جزئیات تازه ای از پردازنده های جدید AMD Summit Ridge منتشر شد

در خلال یک کنفراس آنلاین، AMD تصویری از ویفر APUهای 14 نانومتری آتی این کمپانی با کُد Summit Ridge را ارسال کرده که اطلاعات خوبی به ما ارائه می کند. پردازنده مورد بحث دارای 8 هسته پردازشی بر پایه معماری Zen است. در ادامه به تشریح این تصویر مهم می پردازیم.

این پردازنده 8 هسته ای در حقیقت یک SoC است و اجزایی فراتر از یک پردازنده از جمله پل جنوبی یا southbridge را در خود جای داده است. با Summit Ridge این کمپانی همچنین فناوری تازه ای به نام Global Memory Interconnect (GMI) را معرفی می کند که جایگزین فناوری فعلی HyperTransport می شود. GMI مسیر ارتباطی (گذرگاه- باس) با پهنای باند 100 گیگابایت بر ثانیه را ارائه می کند. Summit Ridge دارای دو عدد مسیر ارتباطی از این نوع می باشد و این به معنای پشتیبانی از پیکربندی حافظه دو کاناله است.

اگر بخش های مختلف تصویر منتشر شده از ویفر Summit Ridge را تفکیک و نام گذاری کنیم، به 8 هسته پردازشی، کنترلر حافظه دو کاناله DDR4،ا512 کیلوبایت حافظه کش سطح دوم به ازای هر هسته و 16 مگابایت کش سطح سوم مشترک بین دو بلاک پردازنده می رسیم. در حقیقت Summit Ridge نیز از طراحی ماژولار برخوردار است و این تراشه از دو ماژول 4 هسته ای تشکیل شده که 8 مگابایت کش سطح سوم در هسته هریک از آنها، در دسترس هسته های هر ماژول قرار دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.