احتمالا AMD بزودی کارت Radeon RX 490 را معرفی خواهد کرد

افشین دوشنبه 25 مرداد 1395 - 17:07
احتمالا AMD بزودی کارت Radeon RX 490 را معرفی خواهد کرد

همانطور که می دانید، تاکنون AMD هیچ کارت گرافیک رده بالایی از سری Radeon RX 400 عرضه نکرده است. پرچمدار آتی انویدیا به نام RX 490 بر پایه یک پردازنده گرافیکی جددید به نام VEGA 10 است که چندی پیش AMD یک گذار بزرگ در توسعه آن را جشن گرفت. در حالی که انتظار نمی رفت RX 490 تا پیش از اوایل سال 2017 معرفی شود، اکنون تویت یکی از مدیرهای AMD در صفحه تویتر خود خبر از رونمایی زودهنگام از VEGA 10 داده است.

جدیدترین شایعات حاکی از جلو افتادن زمان عرضه VEGA 10 از اوایل سال 2017 به ماه اکتبر سال میلادی جاری است. هم زمان روز جاری آقای کریس هوک، از مدیران ارشد AMD، تصویری منتشر کرده و زیر آن چنین نوشته است:

"اینجا محل برگزاری مراسم رونمایی از VEGA 10 است، هیس، به رسانه ها چیزی نگویید "

 

 در حالی که نوشته آقای هوک درون مایه طنز دارد، اما می تواند حاکی از آماده شدن AMD برای رونمایی از کارت های گرافیک مبتنی بر معماری VEGA 10 باشد. در چنین شرایطی شایعاتی که به ماه اکتبر اشاره داشتند می توانند درست باشند.

پس از Polaris به Vega می رسیم، Vega درخشان ترین ستاره در صورت فلکی شلیاق و پنجمین ستاره درخشان در آسمان شب و همچنین دومین ستاره پرنور در آسمان نیم کره شمالی است. در نقشه راه رسمی AMD، معماری VEGA از تراشه های حافظه HBM2 بهره می گیرد. VEGA 10 می‌تواند پاسخ AMD به GTX 1080 و GTX 1070 و جهش غافل گیر کننده انویدیا با معماری پاسکال باشد. طبق آنچه که می‌دانیم، تراشه 14 نانومتری VEGA 10 به ازای هر وات انرژی مصرفی، کارایی فرا‌تر از معماری Polaris ارائه می‌کند.

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.