نسخه نهایی اندروید 7.0 برای گوشی های نکسوس منتشر شد

افشین سه شنبه 2 شهریور 1395 - 09:03
نسخه نهایی اندروید 7.0 برای گوشی های نکسوس منتشر شد
درست همانطور که انتظار داشتیم گوگل در آخرین ساعات روز گذشته نسخه نهایی اندروید 7.0 نوقا را برای دستگه های نکسوسی و یک گوشی از سری Android One عرضه کرد. در ادامه مطلب به بررسی بیشتر این موضوع خواهیم پرداخت.

 

این آپدیت از امروز برای گوشی هایی مانند  Huawei Nexus 6P، LG Nexus 5X، Motorola Nexus 6، HTC Nexus 9، Asus Nexus Player، Google Pixel C،  و  General Mobile 4G که یک دستگاه از پروژه Android One است عرضه شده است. این بروزرسانی دقیقاً یک ماه بعد از اینکه گوگل آخرین آپدیت نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید 7.0 را عرضه کرده است، برای این گوشی ها آماده شده که اجرای گوگل به تعهد عرضه بروزرسانی هایش برای سال جاری میلادی را نشان می‌دهد. البته سالیان قبل همزمان با عرضه نسخه نهایی اندروید جدید گوگل یک یا دو محصول نکسوسی را هم معرفی می‌کرد که امسال چنین اتفاقی نیفتاده است و صرفاً نسخه نهایی اندروید برای دستگاه های نکسوسی فرستاده شده است.

بنا بر تجربه سالیان گذشته، عرضه بروزرسانی اندروید به صورت همزمان برای همه دستگاه ههای نکسوس اتفاق نخواهد افتاد و معمولاً برای اینکه کاربران در همه جای دنیا این آپدیت را دریافت نمایند باید چند هفته ای منتظر ماند. پس اگر گوشی نکسوسی شما پیغام بروزرسانی به نسخه جدید اندروید را نشان نداد چندان نگران نباشید چون این رویه ای عادیست. البته نکته بسیار خوب در مورد اندروید 7.0 این است که نسخه های پیش نمایش توسعه دهندگان همچنان منتشر خواهند شد و برای انتشار نسخه های آتی، بازخورد آنها مورد توجه قرار خواهد گرفت.

اما از ویژگی های جدید نسخه اندروید 7.0 می‌توانیم به تنظیم چند محل و زبان برای دستگاه اشاره کنیم که همراه با آنها 72 شکلک (emoji) جدید نیز به کیبورد دستگاه اضافه شده است. قابلیت های مفیدی مانند استفاده از حالت چند پنجره ای، روشی برای بازگشت سریع به نرم افزار قبلی که در حال کار با آن بوده اید ( با دوبار کلیک کردن روی دکمه مالتی تسکینگ)، استفاده از API Vulkan، حالت مخصوص واقعیت مجازی، حالت Doze On the Go که عملکرد باتری را بیش از پیش بهینه خواهد کرد، روش های سریعتر برای دسترسی به منوهای مختلف در تنظیمات، پاسخ مستقیم به پیام ها و نوتیفیکیشن ها، نوتیفیکیشن های تجمعی، حالت ذخیره دیتای تبادیل شده از طریق اینترنت و فشرده سازی داخلی اندروید، رمزگذاری اطلاعات بر مبنای فایل ها و بسیاری موارد دیگر که لیست همه آنها را می‌توانید در صفحه رسمی این نسخه از اندروید در سایت گوگل بخوانید نیز به این نسخه از اندروید اضافه شده اند.

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.