به صورت رسمی گوگل نام Nougat را برای Android N انتخاب کرد

افشین جمعه 11 تیر 1395 - 11:08
به صورت رسمی گوگل نام Nougat را برای Android N انتخاب کرد

کاربران سیستم عامل اندروید و دنبال کنندگان خبرهای مربوط به آن بدون شک در جریان داستان پر ماجرای انتخاب نام اندروید جدید هستند. پس از یک سخنرانی در اوایل سال 2016 در کشور هند که در آن ساندر پیچای، مدیر عامل گوگل، از تصمیم این کمپانی برای به رای گذاشتن اسم اندروید N اشاره کرد، یک دوره نظر سنجی بسیار گسترده برگزار شده که طی آن گوگل از کاربران خود خواسته است نام پیشنهادی خود را با سایرین به اشتراک بگذارند. همچنین اسامی دریافتی توسط گوگل چند هفته قبل نیز جمع بندی شدند و اعلام شده بود که به زودی نام نسخه بعدی اندروید به صورت رسمی اعلام می شود. سر انجام این انتظار به سر رسیده و گوگل اسم اندروید N را انتخاب کرده است. از این پس اندروید N با نام "اندروید نوگا" شناخته خواهد شد.

با اینکه گوگل به جز نام انتخابی توضیحات دیگری درباره علت برگزیدن اسم این شیرینی ارائه نکرده، اما در همین مدت کوتاه بحث های بسیار زیادی در موافقت و مخالفت با نوگا در اینترنت به راه افتاده است. بسیاری از کاربران در سراسر جهان در انتظار انتخاب نام نوتلا برای اندروید بعدی بودند که ظاهرا به دلیل بسته نشدن قرارداد تجاری بین گوگل و کمپانی نوتلا این اتفاق رخ نداده است. اما شاید جالب ترین بحث در جهان پیرامون نوگا، صحبت هایی باشد که در فضای وب فارسی درباره نوگا منتشر شده اند.

حتما به یاد دارید که تا پیش از این، نقل تنها نام پیشنهادی ایرانیان به گوگل برای اندروید N بود. اما حالا شباهت های ظاهری نوگا با یک شیرینی سنتی با نام نوقا که در آذربایجان ایران تولید می شود باعث شده این تصویر ایجاد شود که گوگل از یک اسم فارسی برای اندروید بعدی استفاده کرده است. اما حقیقت در واقع چیز دیگریست. به گواه اطلاعات موجود در ویکیپدیا، کلمه Nougat که نام انتخابی گوگل است به صورت /nu:ga/ یا همان نوگا تلفظ می شود و از این بابت به نوقای تبریز شباهت دارد. حتی ظاهر این شیرینی نیز بی شباهت به نوقا نیست اما نکته اصلی اینجاست که نوگا در واقع یک شیرینی بین المللی است که در بسیاری از کشورهای جهان از جمله اسپانیا، فرانسه، ترکیه، مالت، عراق، مراکش، یونان و ایتالیا پخته می شود و نوقای تبریز و حتی گز اصفهان نیز جزو زیر مجموعه های همین شیرینی طبقه بندی می شوند. در نتیجه با وجود اینکه نمی توان منکر شباهت های ظاهری و آوایی نوگای گوگل و نوقای تبریز شد، باید این نکته را بپذیریم که اسم نوگا اشاره به شکلی بین المللی از یک نوع شیرینی دارد که در ایران هم تولید می شود. در هر صورت این اولین گام از آشنایی کاربران با نسخه بعدی اندروید گوگل بوده و باید در هفته های آینده منتظر جزئیات بیشتری از مشخصات جدید اضافه شده در سیستم عامل این شرکت باشیم.

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.