پتنت جدید Apple نشان از تلاش این شرکت برای عرضه آیفونی بدون دکمه فیزیکی می دهد

افشین دوشنبه 3 خرداد 1395 - 20:20
پتنت جدید Apple نشان از تلاش این شرکت برای عرضه آیفونی بدون دکمه فیزیکی می دهد
بنابر آخرین شایعات، آیفون‌هایی که قرار است در سال ۲۰۱۷ معرفی شوند همان آیفون‌هایی خواهند بود که در آن‌ها قرار است تغییرات گسترده‌ای رخ دهد. اپل به تازگی پتنتی به ثبت رسانده که این شایعات را بیش از پیش تقویت می‌کنند.

 

همانطور که اطلاع دارید، اپل معمولا هر دو سال یک بار طراحی آیفون‌های خود را متحول می‌کند تا به دستگاهی با ظاهری متفاوت دست یابد. اما این بار قرار نیست این اتفاق پس از دو سال بیفتد. در حالی که بسیاری از طرفداران شرکت منتظر هستند تا آیفون ۷ با تغییرات زیاد در ظاهر و همچنین فناوری‌های جدید معرفی شود اما اپل تغییرات گسترده آیفون‌ها را برای سال ۲۰۱۷ کنار گذاشته است.

آیفون‌های سال ۲۰۱۷ قرار است به نمایشگرهایی بدون حاشیه و بدون دکمه فیزیکی خانگی (Home) معرفی شوند. اما اگر قرار است اپل دکمه گِرد هوم را حذف کند، پس تاچ‌ آیدی قرار است چگونه در سال ۲۰۱۷ کار کند؟ ظاهرا اپل در تلاش است با پتنت جدیدی که ثبت کرده تاچ آیدی را در زیر نمایشگر دستگاه قرار دهد تا این فناوری بدون دکمه فیزیکی کار کند. این فناوری قرار است از سه راه مختلف اثر انگشت را شناسایی کند؛ نوری، خازنی یا صوتی.

تاچ آیدی

هر کدام از این سه روش خوبی‌ها و بدی‌های خاص خود را دارند. اما احتمالا روش صوتی یکی از بهترین و دقیق‌ترین گزینه‌ها برای شناسایی دارنده دستگاه است که کوالکام سنس آی‌دی نیز از آن استفاده می‌کند. این فناوری البته هنوز در آزمایشگاه‌ها به سر می‌برد و به صورت عملی هیچکدام از سازندگان دستگاه‌های همراه از آن استفاده نکرده‌اند.

البته پتنتی که امروز منتشر شده نیز تضمینی برای به حقیقت پیوستن آیفون‌های بدون دکمه خانگی نخواهد بود اما این موضوع حداقل نشان‌ دهنده این است که اپل در تلاش است با حذف دکمه‌های خانگی و ایجاد فضای بیشتر در بخش پایینی تغییرات بیشتری در آیفون‌ها به وجود آورد.

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.