پیشی گرفتن لپ تاپ ناشناخته Asus از GTX Titan X در بنچمارک گرافیکی نرم افزار 3DMark 11

افشین یکشنبه 2 خرداد 1395 - 12:50
پیشی گرفتن لپ تاپ ناشناخته Asus از GTX Titan X در بنچمارک گرافیکی نرم افزار 3DMark 11

ایسوس اخیراً نتایج بنچمارک یک لپ تاپ مرموز آتی این کمپانی مجهز به پردازنده گرافیکی بر پایه معماری پاسکال انویدیا را منتشر کرده که به راحتی کارت گرافیک دسکتاپ 1000 دلاری GTX Titan X انویدیا را با توان حرارتی معقول برای استفاده در لپ تاپ ها پشت سر می‎گذارد. هرچند ایده های زیادی می تواند پشت این نتایج خیره کننده پنهان باشد، اما پردازنده گرافیکی GTX 1080M متحمل به نظر می رسد.

همانطور که در تصویر پایین مشاهده می کنید، این محصول مرموز ایسوس توانسته امتیاز خیره کننده 20811  را در بنچمارک 3D Mark 11 کسب کند و کارت دو هسته ای Radeon R9 295X2 و کارت 1000 دلاری GTX TITAN-X را پشت سر بگذارد. هرچند اختلاف عملکرد زیاد نیست اما برای یک لپ تاپ فوق العاده است. این نتایج هنگامی جالب تر می شود که به ادعای ایسوس، بدور از هرگونه اورکلاک کردن به دست آمده است. مدل پردازنده گرافیکی بکار رفته در این لپ تاپ مشخص نیست و می تواند یک پردازنده گرافیکی لپ تاپ، یک کارت گرافیک اکسترنال و یا پردازنده گرافیکی دسکتاپ GTX 1080 خنک سازی شده با خنک کننده مایع باشد.

 

 

 

از آنجایی که انویدیا با معماری پاسکال توان حرارتی پردازنده های گرافیکی را به طرز فوق العاده موثری کاهش داده، انتظار می رود شاهد لپ تاپ های گیمینگ قدرتمندتر، کم صرف تر و خنک تر باشیم. حتی بکارگیری پردازنده های گرافیکی رده دسکتاپ چون GTX 1070 در لپ تاپ ها هیچ دور از انتظار نیست.

 

 

 

ایسوس در نمایشگاه کامپیوتکس پیش رو جزئیات بیشتری از این محصول ارائه خواهد کرد.

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.