Bluetooth 5 معرفی شد

افشین جمعه 28 خرداد 1395 - 17:08
Bluetooth 5 معرفی شد

بلوتوث یکی از قدیمی‌ترین و کهنه‌کار ترین فناوری‌های موجود در گوشی‌های هوشمند است و از معدود قابلیت‌های به شمار می‌رود که نسخه‌های مختلف آن هم در گوشی‌های قدیمی و هم گوشی‌های مدرن امروزی دیده می‌شود. در حالی که جدیدترین دستگاه‌های امروزی قادر هستند بلوتوث نسخه 4.2 را در اختیار کاربران خود قرار دهند، امروز تیم پشتیبان از این فناوری پنجمین نسخه از آن را معرفی کرد.

در طی سال‌های مختلف با رشد و تکمیل این فناوری، بلوتوث هم اکنون علاوه بر پشتیبانی از فایل‌های موسیقی با کیفیت بالا، از مصرف انرژی بسیار پایین‌تری نیز برخوردار شده تا میزان شارژدهی دستگاه‌های مختلف را بهبود ببخشد. مطمئناً این دو عامل در باقی ماندن این فناوری در دستگاه‌هایی نظیر گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌ها اهمیت زیادی داشته است.

پس از اینکه در روزهای گذشته شایعاتی مبنی بر معرفی نسل و نسخه‌ای جدید از این فناوری به گوش رسید، امروز Bluetooth Special Interests Group تیم پشتیبان این فناوری، بلوتوث نسخه 5 را معرفی کرد و ویژگی‌ها و خصوصیات آن را به صورت رسمی اعلام نمود. با توجه به اطلاعات منتشر شده، بلوتوث 5 قادر است نرخ جدیدی از سرعت انتقال اطلاعات را فراهم کند و محدوده عملکرد بسیار وسیع‌تری را هم ایجاد نماید. در مقایسه با بلوتوث 4.2، نسخه پنج از این فناوری قادر است سرعت دو برابری در انتقال اطلاعات و همچنین محدوده‌ عملکرد چهار برابری را در اختیار کاربران دستگاه‌های مختلف قرار دهد.

علاوه بر ویژگی‌های جدید بالا، دستگاه‌های انتقال اطلاعاتی که بدون نیاز به برقراری اتصال و با استفاده از بلوتوث قادر هستند در محدوده وسیعی، اطلاعات مختلفی را به کاربران اطلاع رسانی کنند نیز هم اکنون سریعتر خواهند بود. با استفاده از این نسخه جدید، این دستگاه‌ها می‌توانند 8 برابر اطلاعاتی که هم اکنون منتقل می‌کنند را در دسترس کاربران خود قرار دهند.

با توجه به اطلاعات منتشر شده از سوی تیم پشتیبان این فناوری، بلوتوث نسخه 5 قرار است در اواخر سال 2016 یا در ماه‌های آغازین سال 2017 در اختیار صنایع و تولیدکنندگان سخت‌‌افزاری و نرم‌افزاری قرار بگیرد.

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.