شرکت Dell اندروید را فدای ویندوز خواهد کرد

افشین شنبه 12 تیر 1395 - 18:07
شرکت Dell اندروید را فدای ویندوز خواهد کرد

در یک ضربه‌ی بزرگ به سیستم عامل اندروید و تنها شش ماه پس از تصمیم HP به توقف فروش تبلت‌های اندرویدی، دِل نیز طی مطلبی در بلاگِ خود تأیید کرد که این شرکت نیز خط تولید تبلت‌های اندرویدی خود با نام Venue را متوقف می‌کند تا روی تبلت‌های جداشدنی یا لپ‌تاپ‌های 2در1 ویندوزی تمرکز کند.

دل معتقد است که بازار تبلت با تبلت‌های اندرویدی ارزان قیمت شرکت‌هایی مانند ایسوز، HTC، هواوی، لنوو و ZTE بیش از اندازه اشباع شده است.

کِرک شِل -نائب رئیس دل در راهکارهای تجاری- می‌گوید:

صفحه‌ی بزرگتر 10 تا 13 اینچی لپ‌تاپ‌های 2در1 می‌توانند تجربه‌ی استفاده از یک لپ‌تاپ را در کنار راحتی استفاده از یک تبلت در هنگام نیاز را ارائه دهند.

به هر حال برای آسودگی خاطر دارندگان تولیدات اندرویدی Venue، شرکت دل به پشتیبانی از دستگاه‌هایی که گارانتی فعال و قرارداد سرویس دارند تا پایان مدت قرارداد ادامه خواهد داد؛ اما این دستگاه‌ها از ارتقاء سیستم عامل سود نخواهند برد.

با حرکت به سوی دستگاه‌های 2در1، تبلت‌ها جایگزین پی‌سی‌ها نخواهند شد

دل تأیید می‌کند که این کار تغییر موقعیت تولیدات همراهِ شرکت به منظور بهره بردن از «احیای بازار 2در1ها» و «رشد مداوم لپ‌تاپ‌های سنتی» است.

آقای شل می‌افزاید:

با انتشار ویندوز 10، دستگاه‌های 2در1 و لپ‌تاپ‌های ما می‌توانند از مزیت بالاترین شانس رشد در فضای کامپیوترهای شخصی برخوردار شوند. تبلت‌های جداشدنی (یا همان 2در1ها) در یک‌چهارم آخر سال 2015 به بالاترین میزان فروش خود (8.1 میلیون دستگاه) رسیده‌اند. ضمن اینکه فروش این دستگاه‌ها از یک‌چهارم آخر سال گذشته تا کنون، بیش از دو برابر شده است.

 

 

به اعتقاد شِل، پس از یک دهه از معرفی iPad و این پیش‌بینی که آی‌پدها کاملا بازار پی‌سی را مال خود خواهند کرد، پی‌سی‌ها نه تنها برای کاربردهای اصلی به عنوان دستگاه برگزیده باقی مانده‌اند، بلکه این دستگاه‌ها در حال بازگشت به جایگاه اصلی خود هستند و تبلت‌ها محدود به استفاده در دنیای تجارت برای کاربردهای هدف‌محور مانند پایانه‌های فروش یا خرده‌فروشی خواهند شد.

شل در طعنه‌ای مشخص به خط تولید iPad Pro شرکت اَپل اضافه می‌کند:

اما تبلت‌ها نخواهند توانست به عنوان جایگزین پی‌سی در دنیای تجارت به طور گسترده مورد استقبال قرار گیرند. مدیران فناوری اطلاعات به چیزی بیش از لفظ «Pro» و جاذبه‌های مجازی برای انتخاب دستگاه برای کارمندانشان احتیاج دارند.

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.