اولین تصاویر از سوکت AMD AM4 منتشر شد

افشین دوشنبه 29 شهریور 1395 - 17:10
اولین تصاویر از سوکت AMD AM4 منتشر شد

همانطور که احتمالاً می دانید، AMD برای نسل بعدی پردازنده های خود با کُد ZEN، سوکت پردازنده جدیدی به نام AM4 را بکار می گیرد، بنابراین مادربردهای مجهز به سوکت AM4 و مطمئناً چیپ ست های جدید در راه هستند. حالا شاهد انتشار اولین تصویر واضح از سوکت AM4 هستیم.

 پیش از هرچیز باید بگوییم این سوکت در مجموع دارای تعداد 1331 پین (پایه) است که به وضوح نسبت به سوکت فعلی این کمپانی، تعداد بیشتری پین دارد. این پین های اضافی برای پشتیبانی از ماژول های حافظه DDR4 با فرکانس 3200 مگاهرتز، گذرگاه PCI-E 3.0 و همچنین انتقال NorthBridge  (پل شمالی) به داخل تراشه ضروری هستند. همانطور که مشاهده می کنید، طراحی، مکانیزم قفل کردنپردازنده و حتی اندازه سوکت AM4  مشابه +AM3 است و هنوز هم پین ها بر روی پردازنده تعبیه می شوند (PGA-ZIF). در همین حال هنوز مشخص نیست کولرهای نسل قبل با AM4  نیز سازگاری داشته باشند.

AMD با پردازنده های بر پایه معماری ZEN، افزون بر سوکت AM4، دست کم چهار چیپ ست جدید متشکل از X370، B350، A320 و XBA300 عرضه می کند که X370 پرچمدار آنها است. در طراحی جدید AMD، هر دو Northbridge و Southbridge به داخل پردازنده منتقل شده اند و چیپ ست تعبیه شده بر روی مادربرد تنها گذرگاه های پرسرعت را افزایش می دهد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.