کارت گرافیک GeForce GTX 1060 G1 GAMING توسط Gigabyte معرفی شد

افشین پنجشنبه 17 تیر 1395 - 16:13
کارت گرافیک GeForce GTX 1060 G1 GAMING توسط Gigabyte معرفی شد

گیگابایت پیش آهنگ شد و اولین کارت گرافیک کاستوم بر پایه پردازنده گرافیکی GeForce® GTX 1060 انویدیا به نام GeForce® GTX 1060 G1 GAMING را معرفی کرد. این کارت به راهکار خنک سازی درخشان WINDFORCE با نورپردازی قابل شخصی سازی RGB مجهز است. اما کولر انحصاری گیگابایت تنها ویژگی این کارت نیست، GTX 1060 G1 GAMING به صورت کارخانه ای به میزان چشمگیری اورکلاک شده و کارایی بالاتر از مدل مرجع انویدیا را ارائه می کند.

راهکار خنک سازی WINDFORCE 2X از دو عدد لوله فن 90 میلی متری با طراحی انحصاری برای تیغه ها و دو عدد لوله ناقل حرارت مسی در تماس مستقیم با سطح پردازنده گرافیکی بهره می‌برد تا در ترکیب با هم دیگر، ظرفیت دفع حرارت موثر و کارایی بهتری در دمای پایین‌تر برای پردازنده گرافیکی اورکلاک شده ارائه کنند.به لطف بکارگیری فناوری 3D Active Fan، این کارت دارای قابلیت خنک سازی به صورت Passive است و در اجرای بازی‌های سبک و یا مواقع بلا استفادگی، فن‌ها را خاموش نگه می‌دارد تا هیچ گونه صدایی تولید نشود. بر روی محفظه خنک کننده یک نشان گر LED تبعیه شده که وضعیت فن‌ها را به کاربر نمایش می‌دهد.
گیگابایت با تعبیه لوگو GIGABYTE با نور‌پردازی قابل شخصی سازی، به گیمر‌ها امکان انتخاب از میان 16.8 میلیون رنگ مختلف و جلوه‌های مختلفی را می‌بخشد تا از آزادی عمل در شخصی سازی سیستم گیمینگ خود لذت بیشتری ببرند. شخصی سازی جلوه نور‌پردازی کارت به سادگی و از طریق نرم افزار XTREME Engine امکان پذیر است.

 


گیگابایت در ساخت کارت‌های GTX 1060 G1 GAMING تنها تراشه‌های گلچین شده با راهکار انحصاری GPU Gauntlet را بکار می‌برد تا پتانسیل اورکلاکینگ بدون فدا کردن پایداری سیستم بیشتر شود. این کارت از مدار تغذیه‌ای با 1+6 فاز رگولاتور ولتاژ (6 فاز برای پردازنده گرافیکی و 1 فاز برای تراشه‌های حافظه) بهره می‌برد، مزیت تعداد بالای فازهای رگولاتور ولتاژ، کاهش سهم هر ماسفت از سویچینگ و در نتیجه آن کاهش دمای ماسفت‌ها است، چرا که بار بین ماسفت‌ها توزیع شده و سهم کمتری به هر یک از آن‌ها می‌رسد. همچنین برخورداری از تعداد بیشتری فازرگولاتور ولتاژ، قدرت کارت در ارائه ولتاژ دقیق و پایدار را بهبود می‌بخشد.
این کارت نیز از اورکلاکینگ تنها با یک کلیک از طریق نرم افزار XTREME Engine پشتیبانی می‌کند. تنها با یک کلیک ساده ماوس، گیمر‌ها می‌توانند بدون نیاز به هرگونه دانشی در زمینه اورکلاکینگ و نگرانی بابت وارد آمدن آسیب، کارایی کارت گرافیک را متناسب با نیاز خود، تنظیم کنند.

فرکانس، قیمت و زمان عرضه این محصول تاکنون اعلام نشده است.

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.