برای استفاده از پردازنده های جدید اینتل نیاز به تعویض مادربرد خواهید داشت!

افشین چهارشنبه 30 تیر 1395 - 15:54
برای استفاده از پردازنده های جدید اینتل نیاز به تعویض مادربرد خواهید داشت!

برخلاف AMD، اینتل علاقه عجیبی به تغییر سریع سوکت پردازنده های خود دارد، طبق یک اسلاید لو رفته، جانشین پردازنده های Broadwell-E با نام  Skylake-X و Kaby Lake-X برپایه یک سوکت پردازنده جدید به نام LGA 2066 هستند، بنابراین با مادربردهای سوکت LGA-2011-3 فعلی سازگاری نخواهند داشت.

 این پلتفرم جدید Basin Falls نام دارد که از پردازنده های جدید، چیپ ست ها و یک سوکت جدید به نام سوکت R4 تشکیل شده است. این سوکت دارای 2066 پین (پایه) است و میزبان پردازنده های سری Skylake-X و Kaby Lake-X  خواهد بود.

سری Skylake-X که جانشین Broadwell-E فعلی می شود، دربرگیرنده پردازنده های شش، هشت و ده هسته با توان حرارتی حدود 140 است. طبق اسلایدهای لو رفته، سری Kaby Lake-X دربرگینرده پردازنده های چهار هسته نیز خواهد بود اما محدودیت هایی از جمله تعداد کمتری خط ارتباطی PCI Express، پشتیبانی از تنها پیکربندی حافظه دوکاناله و فقدان فناوری Boost 3.0 دارد. در کنار پردازنده های جدید، اینتل چیپ ست های جدیدی نیز معرفی خواهد کرد که دارای کنترلر USB 3.0 مجتمع با پشتیبانی از 10 عدد درگاه USB 3.0 و کنترلر SATA 6Gb/s با پشتیبانی از 8 درگاه هستند. هنوز مشخص نیست این چیپ ست ها دارای کنترلر مجتمع USB 3.1 باشند اما می دانیم تا 24 خط ارتباطی PCI Express 3.0 و کنترلر شبکه LAN مجتمع دارند.

 

 

 آنطور که پیداست، کنترلر حافظه پردازنده های جدید اینتل  از ماژول های حافظه رم DDR4 با فرکانس حداکثر 2666 مگاهرتز تحت پیکربندی یک شکاف به ازای هر کانال و 2400 مگاهرتز تخت پیکربندی دو شکاف به ازای هر کانال پشتیبانی می کنند.

طبق اسلایدهای مذکور، پردازنده های Skylake-X و Kaby Lake-X در نیمه دوم سال میلادی 2017 عرضه می شوند.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.