تصاویر حاکی از عدم وجود درگاه SLI در کارت GeForce GTX 1060 می باشند؟

افشین دوشنبه 14 تیر 1395 - 17:29
تصاویر حاکی از عدم وجود درگاه SLI در کارت GeForce GTX 1060 می باشند؟

تصاویر متعددی از طراحی مرجع کارت گرافیک GeForce GTX 1060 و حتی جعبه آن منتشر شده که نشان می‌دهد این کارت فاقد کانکتور SLI است. ممکن است تصور کنید انویدیا استفاده از بریج SLI را کنار گذاشته و ارتباط دو یا چند کارت از طریق شکاف توسعه PCI-E در سطح مادربرد، مشابه فناوری AMD CrossFireX، صورت می‌گیرد اما با توجه به سرمایه گذاری‌های تبلیغاتی عظیم این کمپانی بر روی بریج جدید SLI HB، بسیار بعید به نظر می‌رسد. 

همانطور که در تصاویر منتشر شده مشاهده می‌کنید، طراحی مرجع GeForce GTX 1060 توان خود را تنها از یک عدد کانکتور 6 پینی PCIe می‌گیرد و فاقد کانکتور SLI است. در آن سو کارت Radeon RX 480 از پیکبرندی way CrossFireX-ا4 پشتیبانی می‌کند و می‌توان تا چهار عدد از این کارت را در یک سیستم به خدمت گرفت.

 

 

 

اگر به تصاویر دقت کنید، برد PCB این کارت از کولر بسیار کوتاه‌تر است اما انویدیا دست به خلاقیت زده است. با توجه به طول کوتاه‌تر برد PCB در مقایسه با کولر، انویدیا به جای تعبیه کانکتور در وسط کارت آن را به گوشه انتهایی کولر منتقل کرده است. احتمالاً این کار به صورت فیزیکی از طریق سیم کشی انجام شده است. با این حال اگر کاربر تصمیم به نصب کولر ثانویه نظیر وا‌تر کولر بگیرد، احتمالاً این تغییر مانع از انجام این کار می‌شود.

 

 

همچنین سادگی طراحی پشت برد PCB می‌تواند مهر تاییدی بر شایعه رابط حافظه 192 بیتی باشد، چراکه اگر رابط حافظه عریض‌تر باشد، به تعداد بیشتری تراشه حافظه و پیرو آن تعداد بیشتری قطعات الکترونیکی مکمل نیاز است که در این مورد به چشم نمی‌خورد.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.