MasterCard در راه ورود به ایران

افشین یکشنبه 24 مرداد 1395 - 12:26
MasterCard در راه ورود به ایران
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از عملیاتی‌شدن کارت‌های اعتباری بین‌المللی (مسترکارت) در ایران خبر داد و گفت: این کارت‌ها همزمان با هفته دولت در شعب مالی شرکت پست توزیع می‌شود.

 

محمود واعظی در مراسم رونمایی از پروژه‌های زیرساختی شرکت پست با اعلام این خبر اظهار داشت: همزمان با برداشته شدن تحریم ها و در پی توسعه تجارت بین‌المللی ایران فضا برای سازمان‌هایی از جمله پست، مخابرات، فناوری اطلاعات و شرکت زیرساخت که برای همکاری‌های بین‌المللی فراهم شده است و هم اکنون موفق شده‌ایم نیازمندی‌های مردم را با عملیاتی کردن کارت اعتباری بین‌المللی برطرف کنیم.

وی افزود: در این رابطه، پروژه ویژن کارت ایرانیان به‌عنوان نماینده شرکت مسترکارت در ایران با شرکت پست قرارداد منعقد کرده است تا نیازمندی های مردم برای سفرهای خارجی، خرید مقالات خارجی و حضور در همایش‌های بین‌المللی از طریق کارت های اعتباری ممکن شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: در این زمینه، مقرر شده که این کارت های اعتباری در شعبات مالی شرکت پست توزیع شود.

واعظی با بیان اینکه امروز در فاز نخست دو شعبه شرکت ملی پست اقدام به توزیع این مسترکارت‌ها کرده است، گفت: این کارت‌ها با اعتبار ۱۰ هزار دلار شارژ می شود و امکان عملیات بانکی را طبق قوانین بانک مرکزی خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: همزمان با هفته دولت این پروژه در ۱۵۵ شعب پستی کشور اجرا می شود و از طریق این کارت های اعتباری امکان استفاده در هر کشور وجود خواهد داشت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه تراکنش مالی با این کارت ها تا سقف ۱۰ هزار دلار برای شهروندان امکان پذیر است، اضافه کرد: این کارت های اعتباری به صورت ریالی در شعب پست به فروش می رسند و در بیش از ۲۱۰ کشوری که مسترکارت در آنها معتبر است، معتبر خواهد بود.

به گفته واعظی، این اقدام طبق مجوز بانک مرکزی انجام شده است و وزارت ارتباطات و شرکت پست آمادگی همکاری با سایر شرکت‌هایی که در این زمینه تحت مجوز بانک مرکزی فعالیت می کنند را دارند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در مورد ملی شدن شرکت پست و مصوبه مجلس شورای اسلامی برای فعالیت اپراتورهای پستی بخش خصوصی گفت: پروانه فعالیت دو اپراتور پستی بعد از هفته دولت اعطا خواهد شد.

وی ادامه داد: هم‌اکنون قوانین و مقررات فعالیت اپرتورهای پست خصوصی از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تدوین شده است تا فضای جدیدی برای رقابت در عرصه پست باز شود. در این راستا، نظام‌مندی فعالیت پست در کشور و نظارت بر عملکرد آن را در برنامه داریم.

واعظی خاطرنشان کرد: قرار است رگولاتوری معاونت امور پستی در ذیل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات راه اندازی شود.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.