Gigabyte Radeon RX 480 G1 GAMING و MSI Radeon RX 480 GAMING X 8GB برای حفظ آبروی AMD

افشین شنبه 19 تیر 1395 - 11:43
Gigabyte Radeon RX 480 G1 GAMING و MSI Radeon RX 480 GAMING X 8GB برای حفظ آبروی AMD

هرچند AMD با معماری ریزپردازنده گرافیکی Polaris بسیاری از گیمرها را به خود امیدوار کرد، اما  در نهایت حواشی و مشکلات طراحی مرجع Radeon RX 480، بخش زیادی از تلاش های این کمپانی را بر باد داد. با این حال سازندگان کارت های گرافیک با معرفی کارت های تمام کاستوم بر پایه RX 480، تلاش می کنند آبروی از دست رفته AMD را بازگردانند. البته ارائه کارت کاستوم چیز جدیدی نیست اما در این مورد بخصوص سرنوشت ساز است و اگر طراحی های کاستوم بتوانند نقص های طراحی مرجع را پوشش بدهند، Radeon RX 480 شانس بیشتری خواهد داشت.

اخیراً تصاویری از یک کارت کاستوم ساخت MSI بر پایه پردازنده گرافیکی Radeon RX 480 منتشر شده است که وعده یک کارت قدرتمند، خنک و بی صدا را به گیمرها می دهد. البته خود MSI چنین ادعایی ندارد اما بکارگیری راهکار خنک سازی قدرتمند Twin Frozr VI، همان کولر بکار رفت در کارت های سری GeForce GTX 1000، نمی تواند نتیجه دیگری داشته باشد. این کارت دارای طراحی برد PCB تمام کاستوم با 2+4 فاز رگولاتر ولتاژ متشکل از 4 فاز برای پردازنده گرافیکی و 2 فاز برای تراشه های حافظه است که توان خود را از یک عدد کانکتور 8 پینی می گیرد.

 

 

کولر جدید Twin Frozr VI با کارت های سری GeForce GTX 1000 انویدیا در بررسی ها تحسین بسیاری ها را برانگیخت. با اینکه این کولر تنها 2 فن دارد و در ظاهر شاید ضعیف تر از کولرهای مجهز به سه عدد فن به نظر برسد، اما بسیار خنک، کم صدا و کارآمد است. بنابراین استفاده از این راهکار خنک سازی درخشان در کنار برد PCB قدرتمند و کانکتور تغذیه 8 پینی، می تواند مشکلات Radeon RX 480 را از میان بردارد.

در چنین حالتی، تنها مانع بر سر راه Radeon RX 480، کارت گرافیک GeForce GTX 1060 انویدیا است. این محصول کم مصرف تر، خنک تر، بهینه تر و به ادعای خود انویدیا، قدرتمندتر از RX 480 است.

 

گیگابایت نیز برای علاقمندان یک کارت گرافیک Radeon RX 480 تمام کاستوم در دو مدل 4 و 8 گیگابایتی تدارک دیده است. با اینکه هنوز Radeon RX 480 G1 GAMING ( با شناسه GV-RX4801 GAMING-8GD و GV-RX480G1 GAMING-4GD) هنوز در وب سایت رسمی گیگابایت قرار نگرفته، اما تصاویر و اطلاعاتی از آن لو رفته است.

Radeon RX 480 G1 GAMING به راهکار خنک سازی نام آشنای WindForce 2X با طراحی جدید که برای اولین با کارت های سری GeForce GTX 1000 انویدیا رونمایی شد، مجهز است. با این حال کولر مورد استفاده در این کارت در مقایسه دیگر کارت های جدید گیگابایت، برای نمونه 1070 GTX G1 Gaming، کوچکتر و جمع و جور تر است.

کولر این کارت دارای دو عدد فن با قابلیت توقف در دما و لود پایین است. در دل محفظه کولر، رادیاتور آلومینیومی با چندین لوله ناقل حرارت مسی نهفته است. درست همانند سری GTX 1000، کولر این کارت نیز دارای بک پلیت فلزی، نورپردازی RGB و نشانگر LED برای وضعیت فن ها است.

این کارت نسخه اورکلاک شده است اما مقدار افزایش فرکانس هسته مشخص نیست. همچنین انتظار می رود بر خلاف طراحی مرجع، دارای کانکتور تغذیه 8 پینی باشد.
اطلاعات بیشتری در دست نیست.

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.